reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

IzaBK ja 49kg ważyłam chyba rok przed pierwszą ciążą, mimo, że jestem raczej niska (162cm)to jakoś tak przy wadze 54-58kg wyglądałam zawsze w miarę jak dla mnie, dochodząc coraz bliżej do 50kg to 36 zaczynało na mnie wisieć.
A teraz strach się bać, ale przede wszystkim mam ogromne piersi po tej ciąży, normalnie rosły mi jak szalone i skończyłam ciążę z rozmiarem 85H. Wiecie jak ciężko dostać taki biustonosz :-(. Mam nadzieję, że z czasem mi zmaleją, już w 85G jakoś się mieszcze, F jest jeszcze za ciasny.

Patewka oto przepis, ja zrobiłam na normalnym jasnym biszkopcie i bardzo dobry wyszedł (zrobiłam jeden mężowi do pracy a drugi dla nas do domu :-)).

Krem do tortu ananasowo-cytrynowy na bazie bitej śmietany

To teraz wersja prawidłowa

2 kartoniki śmietany kremówki 36% (1 litr)
1 puszka ananasa
4 cytryny
1 galaretka cytrynowa
9 łyżek cukru pudru
1 cukier waniliowy
3 żółtka
1 płaska łyżka mąki ziemniaczanej

Masa:
ananasy odcedzić i odcisnąć sok. Do soku dodać 3 łyżki cukru pudru i zagotować.
3 żółtka, 1 płaska łyżka mąki ziemniaczanej i trochę wody rozprowadzić w kubku na jednolitą masę i wlać do gotującego się soku. Zagotować mieszając..
Zdjąć z palnika i dodać 1 paczkę galaretki cytrynowej i rozpuścić mieszając.
Zostawić 4 krążki ananasa do dekoracji. Pozostałe drobno pokroić i dodać do masy.
Wycisnąć sok z 1 cytryny i dodać do masy. Masę wymieszać i schłodzić.
1 litr śmietanki + 3 łyżki cukru pudru + 1 cukier waniliowy dobrze ubić.
Zostawić 6-8 łyżek bitej śmietany do dekoracji. Resztę wymieszać z masą i schłodzić.

Poncz:
sok z 3 cytryn + 1/3 litra wody + 3 łyżki cukru pudru wymieszać i nasączać tym biszkopt.

Ja robiłam z gotowych biszkoptów i jak dla mnie to lepsze jest z kakaowego, choć w oryginale był też przepis na zwykły biszkopt.
Biszkopty przełożyć masą ananasową. Mi wystarczało na 2 warstwy. Na wierzchu posmarować czystą bitą śmietaną i ozdobić resztą ananasów.

Mi wyszło 3 warstwy z tego przepisu, ale śmietana mi rosła jak głupia jak ją ubijałam.
 
reklama
49kg?? ostatnio ważyłąm tyle w 5 klasie podstawówki :tak:
i co? odstawiłaś zupki na razie?

Moja waga sprzed 1 ciazy to 48 w porywach 50 kg. Nigdy juz do niej nie wróciłam :-) Teraz to nawet nie wiem ile waze, ale przed Juleczką mialam gdzies 56. Niby mieszcze sie w spodnie sprzed ciązy, wiec chyba zle nie jest. Tylko biust mam wiekszy, z czego akuratnie bardzo jestem zadowolona ;-).

Co do uczulenia - dzisiaj odstawiłam dosłownie wszystko, zostając tylko przy cycu. Bo wczoraj zaczelam popadac w lekką paranoje po lekturze na sieci i podejrzewałam kolejno: marchewkę, wit. A, potem nowy szliczek, ostatnim podejrzanym (przed snem mnie tak olśniło he he) był nasz kot. A dzisiaj przerzuciłam podejrzenie na śliniaczki :-p

A serio - kompletnie nie mam pojecia co to - moze seler z zupki?? Tylko czy trzymaloby to az 4 dni? Szyja Julci dzisiaj bardziej sie nie zaogniła, za to brzydziej wygladały plecki - pojawiły sie w miejscu plamek lekkie krosteczki zaciagnięte surowica.. Na spacer nawet nie wyszłam, by nie opatulac szyi i tym samym bardziej to podraznic :-(

Iza swojej starszej czym wysypkę leczyłas?? Ja kupiłam serię oilatum krem i plyn do kapieli i dodatkowo alnantan plus. Ale nie pomaga jak widac ...

Jagoda wielkie dzieki za wklepanie przepisu :-D- odrobinkę go pod siebie zmodyfikuje aby był bez smietany - zamiast tego zaciągnę krem kaszą manna :-)
Przepis na biszkopt mam za Martą Gessler i chyba do ozdoby użyję takiej specjalnej masy którą jak plasteline można formowac.
 
Patewka - tak, ,ja też myłam Elę w oilatum (balneum) leczniczym płynie. Ale efekty NIGDY nie były widoczne od razu. Alergia pokarmowa (o ile Julcia taką ma, tfu tfu, odpukać..) ma to do siebie, że efekt pokazuje się szybko i utrzymuje nawet do 2 tygodni. Jak chcesz ieć szybko efekty, to idziesz do lekarza alergologa i on natychmiast przepisuje maść sterydową, albo taką magiczną, co nie pamiętam dokłądnie, ale chyba nie jest sterydem i nazywa się Elidel, ale j ngdy nie chciałąm faszerować Eli taką chemią, bo to tlko zalecza objawy...

Jagoda - nie wiedziałam, że istnieje rozmiar H:szok::szok::confused2::cool2:;-) mąż musi być zadowolony :-p Ja wczoraj kupiłam D i mój mąż miał dumną minę :-D


Nie wiecie może gdzie można zrobić USG przezciemieniowe i brzuszka maleńśtwu? W Pruszkowie pewnie nie ma szans, ale w Wawie po tej stronie Wisły?
 
Iza spróbuj zapytac sie w babka medica - ja tam robiłam usg piersi z ropniem.
No może faktycznie musze uzbroic sie w cierpliwośc; dzisiaj dalam małej na powrót kaszke z jabluszkiem - i nie ma zaognienia :-D. Zaczerwienienie miejscami lekko ustepuje, prócz plecków.

Malina a co tam u ciebie kochana?
 
Patewka -

Nie wiecie może gdzie można zrobić USG przezciemieniowe i brzuszka maleńśtwu? W Pruszkowie pewnie nie ma szans, ale w Wawie po tej stronie Wisły?
a w przychodni na Kościuszki u Czerwońca nie robią? bo przecież tam są specjaliści od usg i prześwietleń,zadzwoń i zapytaj. ja robiłam tam usg 4D i wyczytałam że specjalizują się w usg
 
reklama
Do góry