reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

Stopi ja nie wiem jak ale właśnie jest jakiś sposób leczenia szczepionkami. Pamiętam, że u jednego dziecka na maju 2005 wykryli pneumokoki i jego właśnie leczyli szczepionkami. Dla mnie też to było dziwne, że w ten sposób. Jedyne co to nie musiała płacić chyba, bo to było traktowane inaczej.
I co ciekawsze wyleczyli.

Moje chłopaki na razie chorują. Obydwaj lepiej, ale chciałabym ich w przyszłym tygodniu jeszcze poizolować od dzieci. Jak będzie ok to myślę, że koło wtorku zaczniemy na spacery wychodzić. Ale jeszcze w przyszłym tygodniu nie dam Krystiana do przedszkola.

sawi gratulacje :-). Ja pierwszego synka rodziłam pod koniec kwietnia (termin na maja miałam, ciąża jesienno-zimowo-wiosenna) a drugiego na początku października (zima-wiosna-lato) i jeśli chodzi o ciążę to zdecydowanie lepiej mi się chodziło w drugiej ciąży.
Tylko dziecko to fajniej wiosenne, bo póki małe to jest cieplutko i może być prawie cały czas na dworze a potem na zimę już jest na tyle duże, że można spokojnie wychodzić na długie spacery.

dziubasek gratulacje dla Olafka :-).
 
reklama
Witam się i ja :-)

Jagoda w takim razie szybkiego powrotu do zdrowia dla maluchów i pogody od wtorku ;-)


U nas chyba zaczyna się ząbkowanie:dry: Albo mam już omamy od tego niewyspania i widzę góry i dolina na dziąsłach małej ;-) :-D
 
Iza, a gdzie na ferie wybywacie? zazdroszczę :)

Jagoda, szybkiego powrotu do zdrowia dla chłopaków!!! Mnie też zdecydowanie lepiej się chodzi w drugiej ciąży, szybciej zleciało, mniej przybyło i aktywniej czas spędziło :)

stopi, niezły podróżnik z Ciebie, znowu wybywasz :)

Malina, ależ historia! Trzymam kciuki, oby to było tylko podejrzenie, które się nie sprawdzi i żeby ominęło to jak najdalej Jeremiego.

Peperka dzięki za pomysł :) Bardzo mi się spodobał ten małpi gaj! Idealny na działkę dla chłopaków na lato!
Spotkałabym się z Wami, ale to już chyba z Filipem :)

No i dzięki w imieniu Olafcia, który chodzi coraz częściej i coraz pewniej :) Nie widziałam go dziś pół dnia i strasznie się stęskniłam!!nie wiem jak wytrzymam ten pobyt w szpitalu?!?!

Byłam w szpitalu na ktg i badaniu. Zapis jest prawidłowy, na dole wszystko pozamykane jedynie położna mnie pocieszyła, że brzuszek mi się trochę obniżył. Procedura jest taka, że kolejne ktg powinnam wykonać w niedzielę, a w 7 dobie po terminie czyli w poniedziałek już mnie zatrzymają na patologii. W chwili obecnej na patologii nie ma miejsc?!?! Ale w weekand sporo łóżek ma się zwolnić podobno zawsze tak jest.
Jeśli się będę dobrze czuła i wyraźnie czuła ruchy Filipa i nie urodzę do niedzieli to dam sobie spokój z tym ktg i od razu w poniedziałek pojadę. Oczywiście cały czas mam nadzieję, że urodzę sama do poniedziałku, choćby jeszcze dziś!
Tak czy siak Walentynki w tym roku spędzę w szpitalu …
 
dziubasek a gdzie chcesz rodzić? ja chodziłam na ktg na karową, 10go dnia po terminie kazali przyjść z walizą, po czym się okazało, że nie ma miejsc i na Solec chcieli mnie odesłać karetką. Musiałam podpisać oświadczenie, że się nie zgadzam na Solec i na własną rękę będę szukać miejsca gdzieś indziej. Wolałam już na Bródno, bo bliżej domu i w ogóle jakoś lepiej wygląda. I byłam bardzo zadowolona :tak:
 
Jak piszecie o tych zapchaniach to przypomniało mi się jak leżałam po porodzie z Ignaśkiem. Któregoś dnia zrobił się taki kocioł, że przestali przywozić dziewczyny z porodówek na noworodki. Wszystkie łóżka były zajęte. Niektóre dziewczyny spędziły dwie doby na porodówce i zostały wypisane do domu, nawet nie dojechały do noworodków. Zablokowali całkowicie przyjęcia bo na łóżkach porodowych leżały kobiety po porodzie, bo nie było ich gdzie przewieźć. Wszystkie wolne miejsca po całym szpitalu poblokowane były. Szok.
 
To w lipcu 2009, przy 2 zamknietych szpitalach na Inflankiej w salach 4os bylo wcisniete 6lozek itd.. na korytarzach, na salach przedporodowych lezaly kobitki.. a po 24h do domu wypisywali... (ja dostalam wypsi do reki, a 15minw czesniej moje dziekco wyladowalo w inkubatrze... nie chce myslec, co by bylo gdyby to sie stalo pow wyjsciu do domu,...) ale wiecie tam nie odsylaja i tez z tego powodu ciagle przepelnienie maja... I wtedy w licpu juz nawet zaczeli odsylac pacjentki.. ja mialam byc odeslana, ale znalazlo sie dla mnie miejsce na ginekologii zamiast na patologii

JAGODA dzieki za info, bo ja wlasnie nie wiedzialam na jakeis zasadzie ta szczepionka dziala.. moze w niej nie ma wirusow, tylko cos co je zwalcza.. tak na babski rozum mysle..

DZIUBASEK wow data ladna do rodzenia :-) powodzenia... ja znow jade na 2,5msc... :-)

PEPERKA
umow sie na ogladanie tego placu zabaw, sklep jest z Warszawy. Ja tak zrobiłam jak komode kapielowa kupowałam, ze najpierw umowilam sie, ze przyjade ja zobaczyc. Ten plac zabaw nie taki tani, wiec warto bylo by go zobaczyc czy jest solidny, nie gibie sie... ja bym bala sie tylko jednego, ze on nie ma jakiejs barierki, zabezpieczenia jak dziekco wejdzie na gore,zeby zjechac... Masz jeszcze czas, wiec polukaj rozne place zabaw.. moze bardziej sie oplaca samemu skompletowac taki pac zabaw z elementow wolno stojacych; zjezdzalnia, piaskownica, jakas drabinka , hustawka (Maja ma taka chustawke wolno stojaca w domu juz z rusztowaniem) p.s.MGA Entertainment Poland Sp. z o.o ze Słupska jest producentem littletikes .. moze to tak jak z Dellem, ze jest u nas robiony na USA?? moze o o chodzi??
 
Ostatnia edycja:
stopi - och, niby i ja w podróż jadę, ale moja jakoś wybtnie mało atrakcyjna przy Twoich wojażach mi się wydaje :-D a jak Lenka? żadnych lekarzy nie będzie miała na ten czas? masz już tę diagnozę neurologiczną?

dziubasek - jadę na tydzień do... Ciechocinka ;-) z Gają tylko. Starszaki w tym czasie do Zakopca na narty. A w następnym tygodniu w rodzinne strony, do Lublina na kilka dni ze wszystkimi dzieciakami. też na narty, dzieci w każdym razie.
Nie biorę komputera, więc będę odciąta od informacji, toteż za MMSka z Filipkiem będę wdzięczna!!! Też nie mogę się Go już doczekać ;-)
 
Stopi, lekarka nic mi nie tłumaczyła, bo już drugi raz z nią nie rozmawiałam. Ale tak jak Jagoda wspomniała, Ignasia też zaszczepili po kontakcie z ospą.. Może po prostu niewielkie ilości bakterii/wirusów ze szczepionki ma zmobilizować organizm do obrony zanim zacznie się prawdziwy "atak" - nie mam pojęcia..
Dziubasek, ja również liczę na zdjęcie Filipka w ten weekend:) Trzymam kciuki..
Jak miałam rodzić Jeremiego to na patoligii też miejsc nie było i na KTG był problem z wbiciem się. Wtedy zamknęli dwa szpitale, jeden miał awarię hydrauliczną a drugi ze względu na grypę, wiec Żelazna zawalona była równo..
Iza, wypoczynku życzę:)
 
IZA ja bym z checia pojechala w gory na deske... marzy mi sie... My znow na 1,5msc na Majorke, pozniej 3tyg do Francji na Lazurowe Wybrzeze i na koniec Mragowo (choc ponoc na samolot do Berlina mamy jechac z Mragowa za 2tyg...) Co do Lenki to zalatwilam teraz przed wyjazdem wszystko... do neurolog musze podejsc w tyg. z info od okulisty (ogolnie czekamy jak mala bedzie ciut wieksza i robimy tomografie mozgu, ale w narkozie) dzieki, ze pytasz :-) p.s. udanego wyjazdu.. ja co rok jezdzilam jako dziekco do Ciechocinka na tężnie, bo moja siostra duzo chorowała.. wiec po tężniach spacerowałysmy...
 
reklama
Stopi: mysle ze z zobaczeniem tego placu moze byc problem, bo on raczej jest do zmontowania, wiec w zadnym sklepie mi go nie zloza do obejrzenia. co do tej firmy to MGA Entertainment - Wikipedia, the free encyclopedia masz szczegoly, a w Polsce jest pewnie tylko filia. oczywiscie moze sie okazac ze tam tez robia te zabawki, ale nie ma gwarancji ze robia tam wszystkie sprzedawane w Polsce. to z ich strony: "Little Tikes'® headquarters and largest manufacturing facility are located in Hudson, Ohio. The company also has a number of locations outside the United States, including several manufacturing and distribution centers in Europe and Asia." wiec tak jak pisalam wyzej, czesc moze byc robiona w Polsce.

maja jeszcze cos takiego PRZEPLOTNIA ZJEŻDŻALNIA PLAC ZABAW LITTLE TIKES (1445080039) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy tez fajnie wyglada
 
Ostatnia edycja:
Do góry