reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

ja też nie byłam na żadnej adaptacji. Poszliśmy na kontrolę jak były wszyskie zeby i pomalowaliśmy je lakierem. Oglądanie było ok, malowanie mniej - było trochę płaczu. Ale po była naklejka w nagrodę i już było wszystko w porządku :tak:
 
reklama
Ja tak jak piszecie uwazam, za takie adaptacyjne przychodzenie troche bez sensu, tzn.ze nic nie da jak dojdzie do prawdziwego leczenia zabkow... My przerabiamy pobieranie krwi co 2msc... I choc jest oswojona z gabinetem i igła :-) to nie ma reguły, raz jest super, innym razem histeria. Wczoraj pielegniarka tak ja zagadala, tak fajnie do niej podeszla,ze odbylo sie bez placzu... ja mysle,ze podejcie lekarza przed samym badaniem, jakas ingerencja medyczna przynosi znacznie lepsze rezultaty, niz takie oswajanie w gabinetach...

Odebralam wyniki hormonow Leny i coraz gorsze... jeden hormon , co na poczatku byl dobry, teraz praktycznie nie istnieje w jej organizmie... tak wyhamowal po lekach... nawet nie sa wstanie okreslic jego wartosci, tylko podaje,ze jest ponizej 0,005 przy normie 0,85-6,5...Mam nadzieje,ze wtorkowa wizyta w CZD przyniesie jakies dobre wiesci i znajda "idealna" dawke leku dla Lenki...
A moze to znak,ze bedzie mozna odstawic jej hormony?? Juz sama nie wiem co o tym myslec..

LOLKAK ja od 1,5roku chodze do endokrynologa prywanie, przynajmniej jej robi czesto badania, czeste mamy wizyty, i co nawazniesze doszla do tego,ze ma niedoczynnosc tarczycy, bo ona przesiewowe badania maila dobre (badaja tylko jeden hormon TSH, NFZ nie refunduje badania Ft4, a mala miala tylko ten hormon zly)Ona ma nietypowa niedoczynnosc tarczycy, bo wtrona, a u niemowlakow to niespotykane... czesta jest wrodzona niedoczynnsc tarczycy niemowlakow.
Panstwowo to terminy na przyszly rok :-) ale kolezanka zalatwila mi w CZD wizyte u endokrynologa na wtorek - od razu zrobia jej specjalistyczne badania i dostane w koncu skierowanie dla niej na rezonans.

IZA Ty niani szukasz?? to dobry znak.. bzines sie rozkreca?? !! p.s. na razie licze na blad pomiaru wzrostu, bo mala miala po raz pierwszy sprawdzany wzrost na stojaco, a to zawsze 1-2cm mniej wychodzi niz jak sie dziekco polozy. Mi sie wydaje ,ze urosla, bo po nogawkach spodni widze... zobaczymy we wtroek co powiedza w CZD

JAGODA Ty remont w domu mialas??? przyznaj sie ?? :-)
 
Ostatnia edycja:
U mnie ostatnio pielęgniarka się pytała czy zabieram małą do dentysty,żeby się oswoił ;-) A Maja wtedy nawet jednego zęba nie miała :-D

jagoda jak po wyjeździe?:-) A ten żłobek ma jakąś stronę internetową?

Asia jak samopoczucie?
 
IzaBK 1150zł za miesiąc z wyżywieniem, ale mają też pakiety godzinowe, tylko wtedy trzeba dopłacać za wyżywienie osobno. Znajdę w necie bo jeszcze nie widziałam strony www a na reklamie była jakaś zapisana.

Ja muszę chyba znowu wykupić konto premium na niani, bo mam 25 zgłoszeń ale nie mogę odczytać ani odpowiedzieć na nie. Trochę mi szkoda, bo jak się w końcu na żłobek zdecydujemy, to kolejne 50zł w błoto. Dlatego czekam, aż dojrzeję do decyzji, że jednak szukam niani. Bo w tej chwili to bardziej myślę, czy jestem w stanie wyrobić na ten żłobek. Z doświadczenia wiem, że potrzebujemy 1000zł z mojej pensji, żeby wychodzić na czysto co miesiąc (bez debetu ale i bez szaleństw). Tyle musiałam minimum dorobić, żeby jakoś egzystować. Tak więc muszę dostać 2150zł na rękę, żeby mnie było stać na ten żłobek. Niestety nie mam pojęcia ile będę zarabiała. W instytucie zredukuję etat do 1/2 ale nie wiem ile mi pensję zredukują a w szkole nie wiem ile będę zarabiać. Nawet nie wiem ile godzin będę dokładnie miała, bo nie wiem ilu uczniów przyjęli a od liczebności klas zależy moja liczba godzin. Minimum 12 godzin powinnam mieć.

A mam już drugą na oku nianię z polecenia znajomej. Tylko, że one wszystkie droższe niż ja jestem w stanie zapłacić :-(.
Ech.

Dlaczego w podaniach do żłobków nie uwzględnia się zarobków rodziców?

Stopi96 żadna tajemnica, wymienialiśmy okna i cyklinowaliśmy podłogę. Przy okazji m. machnął duży pokój na biało. Średnio mu wyszło, wolałabym zatrudnić fachowca, ale chociaż odświeżone jest. Tyle, że po tym cyklinowaniu to mamy wszystko do odświeżenia, pranie, prasowanie, czyszczenie. Właściwie wszystkie tkaniny muszę poprać, bo kurz wszędzie siedzi. Ale po 4 dniach sprzątania przestaję kaszleć, to chyba jest lepiej :-).

Co do stomatologów, to moi chłopcy na szczęście z tych, co jak się potłuką to szybko zapominają i idą dalej :-).

Muszę się pochwalić Ignaś zaczyna powtarzać :-). Bez składne to na razie jest i trzeba się wschłuchać. Ale jak sobie gadamy to on końcówki wyrazów np. po mnie powtarza. Albo czasami uda mu się cały wyraz np. dziś ciufcia.
Ale takie większe wyrazy to tak jakby mu się wyrywały, potem nie potrafi drugi raz powtórzyć.
Ale coś tam rusza choć po grudzie.
 
Ostatnia edycja:
Stopi - faktycznie - to może być błąd pomiaru!
a z tymi hormonami, to czarna magia dla mnie zupełnie :-( dobrze, że macie robione dokłądne badania, to chociaż wiecie z czym walczycie!
a biznes faktycznie - rozkręca się. Jestem całkiem zadowolona :)

Jagoda - jak będziesz na spacerze, to poszukaj ogłoszeń, niedawno cały pruszków był obklejony takimi ogłoszeniami ..
o, znalazłam - Punkt Przedszkolny Smyki - Przedszkole Smyki Komor
 
A ja wróciłam z nad morza gdzie było ładnie pogodowo, ale jakoś się strasznie wynudziłam. Bo morze lodowate i stóp nawet się zamoczyć nie da, tak że nawet Bartek nie chciał za nic wejść do morza.Ja na plaży leżeć nie lubię tylko pływać uwielbiam a się nie dało. więc głównie się jadło i przytyło 2,5kg i w nic się już nie mieszczę a na ciąże to jeszcze nie wygląda. Po za tym cały czas plamię a nawet coraz bardziej to wygląda na okres i lekarze nie wiedzą co mi jest, a ja nadal nie mam lekarza prowadzącego bo mam ten pakiet allianz wykupiony który mnie w sumie teraz blokuje bo mój lekarz przyjmuje w innej przychodni gdzie allianz nie obejmuje!!! więc nie wiem zupełnie gdzie iść i do kogo! Cieszę się natomiast że mogłam wrócić do pracy bo Bartek dał nam tak ostro popalić że ja już nie wyrabiałam, jestem w ogóle mega nerwowa w tej ciąży a ten maluch jeszcze do tego wpadł chyba w jakiś bunt bo ciągle się drze i o spaniu w dzień już zapomniał, zresztą wieczorem tez dopiero o 22 chodzi spać. próbuje coś mówić i się wcieka że mu nie wychodzi więc głównie na nas krzyczy żeby mu coś podać albo iść w inną stronę niż my chcemy i tak caaaaaaaały dzień.
Co do zębów, to ja nie mam już pojęcia jakie on ma zęby bo zajrzeć mi nie wolno za nic, to samo jest z myciem - jak mu daję szczoteczkę to psełdo myje tylko te dwa na przodzie na dole a resztę już nie chce a mi dotknąć nie wolno, a siłę ma taką że nogami i rękoma się zapieram a on i tak mnie pokonuje!
Tak samo jest do obcinania paznokci u nóg i rąk. to co się dzieje to jest nie do opisania, już czasem myślę że mu palce zaraz połamię z taką siłą muszę trzymać ( a na ogól we dwoje trzymamy), próbowałam mu tłumaczyć i pokazywać ale to nic nie daje, przez sen też nic nie daje bo od razu się budzi. Może macie jakieś sposoby na obcinanie paznokci?
 
reklama
hej dziewczynki. Przepraszam, że się wtrącę, ale mam pytanko - jeżeli powieliłam pytanie, które już się pojawiło, to przepraszam z góry. Ale chciałabym się dowiedzieć o dwie rzeczy, a otóż pierwsza to taka, czy orientujecie się może gdzie w Warszawie, najlepiej po prawej stronie Wisły jest jakiś fajny fitness dla mam z dzidziusiami godny polecenia? A druga sprawa.. po ciąży mam problem z doborem staników, babka u której kiedyś kupowałam i fajnie mi dobierała się ""popsuła" i już nie dobiera dobrze, więc czy może mogłybyście mi polecić jakiś sklepik gdzie jest kobieta, która naprawdę umie dobrać staniki i ma większe rozmiarówki? Bardzo proszę o odpowiedź :)
 
Do góry