reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

Witam.
Mam chwilkę to do Was zaglądam.
Postaram się być na bieżąco ,bo na czytanie zaległości czasu brak.
pozdrawiam
 
reklama
Super dzieki dziewczyny, dzieki wam trafilam na odpowiednie strony i sie wiele dowiedzialam:) jest pelno
Prywatnych przedszkoli w lomiankach wiec nie jest zle, ale jak czytam opinie o tych przedszkolach to kazdy ma inne zdanie - wiec sie boje czy trafie na odpowiednie, koszty sa podobno wszedzie powyzej 1000zl, wiec w sumie sie zastanawiam czy nie lepiej pozostac z opiekunka bo koszt taki sam, ale wydaje mi sie ze maly powinien byc wsrod dzieci. Jak skonczy 3 lata postaram sie go zapisac do panstwowego ale watpie o przyjecie, w koncu oboje rodzice pracujacy i tragedii niby wedlug panstwa nie ma :) no zobaczymy, jeszcze troche czasu mam, bo chce zeby poszedl jak bedzie mial 2,5 roku ( tylko z tym nocnikiem problem).
 
Czesc dziewczyny!
Asia, wow, ty zaraz rodzisz :) ale ten czas leci...
Co do przedszkola to ja tez Olafa za rok tez chce poslac. W okolicy mam 3 przedszkoa wiec moze do ktoregos go przyjma?
A jak jest dziewczyny z tym przyjeciem? Dzieci rodzicow pracujacych maja pierwszenstwo? Slyszalam tez, ze alergicy dostaja wiecej puntow i czy dochody rodzicow sa brane pod uwage?
Moze spotkamy sie w nast.tygodniu na kawce w 100pociechach?
 
Maria - na nocnik macie jeszcze trochę czasu /:-D
dziubasek - tych pierwszeństw jest sporo... samotne, wielodzietne a dopiero potem pracujący... ;-/ a poza tym co u Was?
podoba mi się pomysł 100p :-) mnie pasuje wtorek
 
Dziewczyny i 2latki moga jzu isc do przedszkola panstwowego. Ja mam mala juz zapisana na przyszly rok i ewentulanie od stycznia, bo teraz wyjezdzamy i na razie miaj full w grupie (czyli 12osob :-) ).. tylko,ze my mamy specjalistyczne przedszkole. Ale kolezanka moga zapisac synka 2latka do zwyklego panstwowego.. jesli sa miejsca... a jak nie ma to trzeba robic podchody do dyrektorki i nie czekac na zapisy. Wazniejsza jest ocena psychologa przedszkolengo niz wiek. Jej dyrektorka powiedziala prosto - musi chodzic bez pieluch i wolac,ze chce siku + troche mowic, byc komunikatywny i wiek nie ma dla niej znaczenia. Przedszkola maja prawo przyjac dziecko ponizej 2,5roku, tak mi dyrektorka powiedziala jak bylam Lene zapisywac... tylko trzeba uplowac moment- np. teraz , pod koniec wrzesnia isc- wiele dzieci sie wykrusza, a te z list oczekujacych chodza juz do prywatnych przedszkoli i nie zawsze rodzice chca jzu przenosic do panstwowych... i potem zima - styczen, luty probowac. Tez zalezy jak oblegane jest dane przedszkole.
MARIA probuj od stycznia!!!
Tak samo synek mojej kolezanki dostal opinie po testach i ocenie psychologa,ze po zerowce ma isc prosto do 2ej klasy, bo z jego zdolnosciami bedzie sie w pierwszej nudzic (jako 4,5latek ladnie czyta, liczy itd...)
 
Dziewczyny i 2latki moga jzu isc do przedszkola panstwowego. Ja mam mala juz zapisana na przyszly rok i ewentulanie od stycznia, bo teraz wyjezdzamy i na razie miaj full w grupie (czyli 12osob :-) ).. tylko,ze my mamy specjalistyczne przedszkole. Ale kolezanka moga zapisac synka 2latka do zwyklego panstwowego.. jesli sa miejsca... a jak nie ma to trzeba robic podchody do dyrektorki i nie czekac na zapisy. Wazniejsza jest ocena psychologa przedszkolengo niz wiek. Jej dyrektorka powiedziala prosto - musi chodzic bez pieluch i wolac,ze chce siku + troche mowic, byc komunikatywny i wiek nie ma dla niej znaczenia. Przedszkola maja prawo przyjac dziecko ponizej 2,5roku, tak mi dyrektorka powiedziala jak bylam Lene zapisywac... tylko trzeba uplowac moment- np. teraz , pod koniec wrzesnia isc- wiele dzieci sie wykrusza, a te z list oczekujacych chodza juz do prywatnych przedszkoli i nie zawsze rodzice chca jzu przenosic do panstwowych... i potem zima - styczen, luty probowac. Tez zalezy jak oblegane jest dane przedszkole.
MARIA probuj od stycznia!!!
Tak samo synek mojej kolezanki dostal opinie po testach i ocenie psychologa,ze po zerowce ma isc prosto do 2ej klasy, bo z jego zdolnosciami bedzie sie w pierwszej nudzic (jako 4,5latek ladnie czyta, liczy itd...)
Ja uważam ,że dla 2 latka do zwykłego przedszkola jest za wcześnie.
Co innego żłobek...
Takie maluchy się jeszcze tak szybko nie uspołeczniają.:no:
Co szybszego puszczania do szkoły to też jestem przeciw.
Mam wybitnie zdolne dziecko i też po zerówce chcieli mi ją do 2 klasy wcisnąć ,ale ja się uparłam na testy.
W testach wyszło ,że zdolnościowo tak,jak najbardziej ,ale społecznie w przyszłości -może być problem tak powiedziała nam psycholog chociaż teraz jest oki i błyszczy inteligencją.
Szła normalnie ze swoim rocznikiem ,skończyła szkołę podstawową bez otwierania książek w domu :-D:-D ze średnią 6.0
Panie po prostu dawały jej inną robotę.
Przerabiała dodatkowe zagadnienia na matmie czy rozwiązywała inne przykłady tak ,aby mogła się pogłowić chociaż trochę.
W 5 klasie wygrała ogólnopolski konkurs historyczny i z perspektywy czasu uważam,że tak lepiej ,bo dziecko rozwija się skokowo ,w momencie gdy idzie wcześniej społecznie i dojrzałość szkolna jest jednak na poziomie wieku...
Przynajmniej nie mażadnych kłopotów z nauką i jeszcze mamusię poduczy jak potrzeba :-D:-D:-D:-D:-D

A ja znów powracam do tematu szczepień.
Skontaktowałam się z Dr.Kuliszem.
Będę odtruwać małego z neurotoxyn
Więcej o szkodliwości można obejrzeć tutaj.
Kanał użytkownika akulisz - YouTube
 
Wrocilismy z wojazy :) Nie obeszlo sie bez malych klopotow podczas podrozy, ale dalismy rade. Niestety maly wczoraj mial temperature i dzis rano tez - zobaczymy czy to tylko chwilowe. Jesli tak, to i ja chetnie sie z wami zobacze!
 
Stopi nasza gmina do 2,5latków nie daje kasy na dzieci, we wszystkich statusach przedszkoli jest, że od 2,5roku przyjmują. Za to od 2,5 roczku prywatne też dostają kasę, dlatego prywatne przedszkola dla starszaków są tańsze niż dla młodszych.

Ja mogę się spotkać we wtorek, ale tak, żeby do 15 wrócić do Pruszku, bo mam zadeklarowanego Krystiana do 15-tej, najwyżej Ignaś będzie miał wagary.
 
reklama
Witam po dłuższej nieobecności,

Praca zmieniona powoli się przyzwyczajam ;-) Trochę ciężko mi znaleźć czas na odciąganie mleka,ale jakoś damy radę ;-) Majka na szczęście jakoś strasznie nie przeżywa ;-)

Co do przedszkola to ja raczej nie mam szans na przedszkole w Wawie z racji kolejki :-D a tu w Ożarowie jestem dopiero na szarym końcu z racji braku zameldowania ;-)
 
Do góry