reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

hej dziewczyny, sie melduje ;-)

wiosna przyszla, szkoda ze dzisiaj troche sobie poszla:crazy: na szczescie nie na dlugo bo w weekend niby 12-14stopni, chyba nad jakies jezioro skoczymy :-)
co do pl to my raczej wakacje na miuejscu, chyba ze jakims cudem zostana nam pieniadze z remontu mieszkania, no zobaczymy, teskni mi sie juz strasznie za pl wiec sierpien/wrzesien napewno chociaz na tydzien odwiedzimy. ogolnie to juz pier*** dostaje w domu sama, M wyjezdza o 13 do pracy, wraca po 22...masakra jakas :eek: dobrze,ze juz pogoda sie robi to chociaz na spacer mozna wyjsc. moze dziewczyny jakis piknik uda nam sie w koncu zrealizowac? ;)

a jeszcze odnosnie wakacji, jesli ktoras sie wybiera w cieplejsze okolice to polecam egipt albo turcje, bylam za mlodu ze tak powiem...ehh nie do opisania :happy:

poki co lece smazyc placki ziemniaczane...tak mi sie nie chce gotowac, juz nawet nie wiem co...masakra :-(
 
reklama
Karola no nie mow...w weekend ma byc tak cieplo? :szok: poczekamy,zobaczymy;-)
Tez bylam w Egipcie (przed posiadanem dzieci) i naprawde polecam zobaczyc,nie tylko sie smazyc ale i zwiedzic to miejsce :tak:...ale odradzam wybieranie sie tam z dziecmi-zwlaszcza malymi,bo raz ze dlugo sie leci,normalnie szalu sie dostawalo od wrzaskow dzieci a po drugie strasznie goraco...jak na patelni :-p:cool2:
Kurcze sama sie zastanawiam kiedy mozna z malymi dziecmi gdzies ruszyc,zeby wypoczac....czy to mozliwe?!
Trzeba miec oczy dookola glowy :rolleyes2:
Kiedys moj m.tez mial popoludniowki,tez sie wkurzalam bo caly dzien tylko z dziecmi...teraz ma od 7.oo ale tez pracuje czasami do 17.oo-18.oo :baffled:...wiec czy jest lepiej to niewiem :no:
Karola ja tez mam problem z obiadami,co robic?np.dzisiaj mialam udka z kurczaka+mlode kartofelki+ kalafior smazony w bulce, a jutro mam zoladki kurze duszone...
 
powiem Ci Mikusia, ze ja temperature bardziej odczulam w turcji, jakos bedac w egipcie mialam wrazenie, ze jakis ten klimat bardziej znosny i organizm sie przyzwyczail szybko do niego,moze dlatego,ze hotel byl przy morzu...nie wiem. ale jesli chodzi o zwiedzanie i tluczenie sie autokarem do piramid, no tam cieeezko bylo zniesc temperatury, ale warto zobaczyc, naprawde.zwlaszcza jesli ma sie fajnego przewodnika,ktory nie klepie wszystkiego co sie nauczyl tylko opowiada naprawde z pasja i z ciekawostkami :)

ehh a kwestia obiadow to juz dla mnie normalnie wielki znak zapytania.siedze od dluzszej chwili i szukam czegos dobrego, sensownego i malo skomplikowanego na obiad, bo mam juz dosyc oklepanych dan...w efekcie znalazlam z ciekawszych opcji to:
Kurczak z pomidorami i tymiankiem | Kuchnia w formie

Roladki z polędwicy z suszonymi pomidorami | Kuchnia w formie

Pstrąg z miętą, kolendrą i limonką | Kuchnia w formie

i dla dzieciakow znalazlam fajny przepis na buleczki mleczne,moze komus sie przyda :)
mleczne bułeczki śniadaniowe... - - mniam....mniam... - bloog.pl
 
Ja mam kiepskie wspomnienia z Egiptu ale moge polecic Cypr-jest bosko :tak:

mam pytanko,czy moge wziać na pokład easyjeta obiadek dla malego 250gr? nic konkretnie na ten temat nie pisze na ich stronie
 
Karola ja tez bylam tuz nad samym morzem...nawet wykupilismy sobie lekcje nurkowania :szok: balam sie ze jakis rekin mnie pozre,hee:-D Bylam w maju a temperatury kosmicznie upalne....:cool2:
Teraz mialabym gdziec leciec z dziecmi to gdzies blizej....moze hiszpania,grecja,chorwacja....i rownie cieplo:tak:
Co do obiadow to cos podobnego robilam jesli chodzi o kurczaka w pomidorach,tylko ze dodatkowo ugotowalam makaron ze sosem serowym- wszystkim smakowalo :tak:
A ten pstrag zmieta to mozna podac w piatek dodatkowo z frytkami,bo sama ryba to maja rodzinka sie nie naje ;-)
Natomist buleczki wygladaja smakowicie:-p
Eh dzisiaj pogoda taka sobie,zero slonca ,jakos mgliscie... :baffled:
 
KaDanny oczywiscie ze mozesz,ale pewnie bedziesz musiala go otworzyc i sprobowac ;-)
Ja sobie chwale Egipt,ale kazdy ma inne doswiadczenia...ale chetnie polecialabym tam jeszcze raz...ale bez dzieci.:tak:
 
no wlasnie z dziecmi jest taki problem,ze trzeba szukac miejsc gdzie da sie wytrzymac, a w egipcie dzieci to jakos srednio mi sie widzi ;-) my w przyszlym roku chcemy sie wybrac wlasnie gdzies gdzie jest cieplo, ale nie przesadnie, tez myslimy nad chorwacja albo bulgaria (?) zobaczymy, jeszcze jest czas.

KaDanny spokojnie mozesz wziac,w sumie jesli bedzie zamkniete, jeszcze nie otwarte to chyba nawet nie kaza probowac...

no mnie dzisiaj na obiad kusza poledwiczki,zobaczymy...jutro napewno pstrag, w sumie czesto robie takiego w calosci, tylko obsypuje samymi przyprawami, bez cudowania wiec musze sprobowac i ta wersje :)
 
KaDanny to zalezy na kogo trafisz....widzialam jak babka otwierala sloiczek jedzenia (nowy)dla dziecka i musiala sprobowac...
U mnie juz sie dusza zoladki,a jutro rybka ;-)
 
reklama
oj Mikusia ja dzisiaj zrobilam tego kurczaka w tymianku....boosshh jak dla mnie mistrzostwo swiata. nastepnym razem jedynie dodam wiecej pomidorkow i cebuli bo filip pochlanial jeden za drugim ze mna a musielismy cos mojemu M zostawic.polecam jesli ktos lubi bardziej lekkie obiady, bo ten zdecydowanie jest taki. do tego pieczone ziemniaczki....ehh jeszcze bym zjadla :p
 
Do góry