reklama

Marcelek 35tc., 2800g,50cm

Temat na forum 'Wcześniaki' rozpoczęty przez asia.k, 31 Maj 2010.

1. asia.k

asia.k Fanka BB :)

31.03.2010r urodzil sie moj kochany synek w 35 tyg przez cc z powodu przedwczesnego odklejanie sie lozyska. Z masa urodzeniową 2800g( w dniu wypisu 2500g), dł. 50 cm Apgar 2,3,6,6 odpowiednio w 1,3,5,10 minucie. Rozpoznanie:niedotlenienie okoloporodowe,ZZO III/IV st., niewydolnosc oddechowa, IVH I st. Przez pierwsze dwa dni podlaczony byl do respiratora, nastepnie jeden dzien nCPAP, 3 dni tlenoterapii i przyjechal do mnie na sale:biggrin2:. O wielu rzeczach dowiedzialam sie z wypisu(masaz serca , dawka adrenaliny do żyły pępkowej - moze to lepiej pewnie bym sie zlamala)

Dzis moj kochany synek konczy dwa miesiace, odwiedzamy roznych specjalistow ale jak na razie (odpukac) jest wszystko w porzadku, maly wazy 4400 prze de mna najgorszy tydzien- czekam na wizyte u neurologa ( 7 .06) ale jestem dobrej mysli -wszystko musi byc dobrze moj syn jest dzielny i silny jak wszystkie wczesniaki

2. LuizaPatrycja

LuizaPatrycja Gość

fajnie że wszystko ok z malutkim, trzymam kciuki. Silny chlopczyk.

3. reklama
  4. emiolka24

emiolka24 Fanka BB :)

Asiu będzie dobrze.
    Pozytywne nastawienie to 80 % sukcesu. Trzymam kciuki za Marcelka :-D
    Pisz jak tam sytuacja u Was.

Pozdrawiam

5. asia.k

Witam
    my juz po wizycie u neurologa
    Od poniedzialku zaczynamy rehabilitacje
    Jestem załamana po wylewach nie ma sladu ale za to boczne komory sie powiekszyly:no: maly ma malenkie wodoglowie, mam czekac i obserwowac a to jest jak czekanie na wyrok.............

6. krewetka

krewetka mama

asia, trzymam kciuki za Marcelka, będzie dobrze!

7. asia.k

Pierwsza rehabilitacja juz za nami, w sumie nie bylo tak zle, dzis mielismy miec nastepna ale maly zlapal zapalenie pluc:-(i nici z rehabilitacji mam nadzieje ze przy pomocy naszej pani dr uda nam sie uniknac szpitala - dwa razy dziennie zastrzyk domiesniowo w pupe i inhalacje

8. andzia1987

andzia1987 Fanka BB :)

asiu, zobaczysz ze wszystko bedzie ok ;) nawet jezeli sa jakies drobne uszkodzenia to mózg takiego maluszka jest mega neuroplastyczny. rehabilitacja i terapia wad po niedotlenieniu rozwija sie coraz lepiej. siostra mojego meza urodziła sie z bardzo duzym wodogłowiem i uciskiem na lewa półkulę, a dzis pod tym wzgledem jest wszystko ok ;) to było 15 lat temu. teraz wszystko poszło do przodu, wiec tym bardziej powinnas byc dobrej mysli ;) zycze zdrowka dla malucha ;)

9. Bogusia86

Bogusia86 Zakochana w córeczce :)

Asiu Trzymam za Was mocno kciuki :-) Zobaczysz, że rehabilitacja szybciutko pomoże :-) Teraz medycyna poszła tak do przodu, że nie masz się co bać :-)
    Marcelek jest silnym chłopcem i na pewno da sobie radę ze wszystkim :-) Pamiętaj, że Twój nastrój udziela się Marcelkowi, więc uśmiechaj się codziennie i myśl pozytywnie :-)

10. reklama
  11. emilia1103

emilia1103 Fanka BB :)

Asiu trzymam mocno kciu mi sie udalo i wam tez sie uda ,moj synkek tez urodzil sie w 35tc i wazyl 2410 i46 cm ,teraz jest zdrowym i radosnym 3 latkiem normalnie wszedzie go pelno bardzo szybko dogonil swoich rowiesnikow

Wiec badz pelna nadzieji przytulaj mocno i poprostu wierz ze sie uda;-)

12. Madzia2808

Madzia2808 Zaciekawiona BB

wszystko będzie dobrze zobaczysz.
    trzymam kciuki:) i ściskam mocno:)

Poleć forum