reklama

MARCHWIANKA na zaparcia??? HELP

Temat na forum 'Jedzeniowe ABC' rozpoczęty przez passoa85, 3 Lipiec 2009.

1. passoa85

passoa85 passoa85

Witajcie:)

moja 7 tygodniowa córeczka (urodzona w 35 tygodniu-wcześniak) ma zaparcia-jest na mleku modyfikowanym Enfamil Premium i ma zaparcia, pręży się, stęka a jak zrobi kupkę to nie :sorry2:jest ona zbita tylko normalna no ale męczy się strasznie, pediatra kazała mi robić jej marchwiankę i dopajać (12,5 dkg marchewki+0,5 litra wody,zmiksowane ale wszędzie w necie czytam że marchwianka jest na biegunkę i mam metlik w głowie, pporadzcie czy któraś stosowała i jakie były efekty i kiedy ją podawać przed jedzeniem czy zaraz po ????

2. anihira

anihira Kluskowa mama :)

No nie wiem u Kuby gotowana marchew powoduje zaparcia:dry: no i chyba marchwiankę z ryzem to rzeczywiście stosuje się na biegunkę A to napewno są zaparcia jeśli piszesz że kupka wyglada normalnie Bo jak Klusek miał zaparcia to robił takie zbite bobki:sorry2:

3. reklama
  4. myszor78

myszor78 Fanka BB :)

Absolutnie NIE!!! Marchwiankę stosuje się w biegunkach! Na zaparcia np. woda, Lakcid, Lactulosa...

5. passoa85

passoa85 passoa85

To teraz mam mętlik totalny bo lekarka-pediatra-ordynator noworodków i położna mówią że marchwianka na zaparcia więc komuś trzeba zaufać...a pozatym jak się karmi piersią to przecie je się dużo gotowanej marchewki więc...w każdym razie dzisiaj mała zrobiła kupę zbitą w bobki ale to może po tym jak zastosowałam enfamil ar a on strasznie gęsty czy któraś z was go stosowała??? i co z ta marchwianką??????????????nie możliwe żeby położna razem z lekarką się pomyliły:(

6. Kitki

Kitki Fanka BB :)

passoa moja coreczka jak miała 2 m-ce to tez cierpiała na zaparcia, jeczała stekała a kupka niby normalna ale widac było ze sie meczy i boli ja brzuszek. Wtedy zaczełam gotowac marchwianke polecona przez forumowa kolezanke - 4 srednie obrane marchewki zalewasz ok 1,5 l wody (ja robiłam to na wodzie mineralnej bo moja corcia na mleku modyfikowanym na wodzie miner.) i gotujesz, od zagotowania ok 45 min. (gotujesz dopóki marchew nie bedzie miekka ale tak by sie nie rozpadła). Marchew wyrzucasz (lub zjadasz jak lubisz ;-)) a na tej zołtej wodzie robisz jej mleczko czyli odmierzasz tyle ile potrzeba i dodajesz proszek. U nas kupka była max do godz po posiłku bez jeków i stekania:tak:
    Jak nie zrobi to daj jeszcze raz przy kolejnym posiłku. U nas zawsze skutkowało. Na forum marcowym kilka dziewczyn to stosowało i pomagało maluszkom, teraz juz sie wszystko samo uregulowało i nie musimy pomagac naszym dzieciom w robieniu kupki, moim zdaniem to lepsze nizczopki do których malec sie szybko moze przyzwyczaic POWODZENIA - daj znac czy pomogło

kolejny sprawdzony sposób na zaparcia to - zalewasz łyzke stołowa kminku w 120ml wody, jak ostygnie to odcedzasz kminek i dajesz dziecku do picia. Stosowałam jak nie zdarzyłam ugotowac marchwianki a problem był naglacy;-)

7. passoa85

passoa85 passoa85

Kitki ciekawy sposób...ale na pewno jej nie zaszkodzi wiesz ja jestem taaaaka przewrażliwiona że hej...czy można mieszać taka wode z proszkiem???ile razy na dzień podawałas?

8. passoa85

passoa85 passoa85

aaa Kitki napisz mi czy ten wywar wstawiałaś do lodówki i było na następne razy czy może robiłaś na bieżąco???

9. martha1

martha1 Fanka BB :)

dokladnie marchwianka to raczej na biegunki a nie zaparcia!!! moja własnie jak zaczeła jesc duze ilosci marchewki to dostała mega zaparc i pomoglo troche jabłuszka z kilkoma łyzeczkami soku jablkowego i poloweczke czopka glicerynowego 1g jej podałam

10. reklama
  11. Felidae

Felidae Mama_Misia

Zaparcia

"Ból brzucha może być także objawem zaparcia. Cierpią na nie niemowlęta i starsze dzieci. U niemowląt przyczyną zaparć jest nieodpowiednia dieta karmiącej mamy lub podawanie zbyt gęstej mieszanki mlecznej. Należy pamiętać, aby mleko modyfikowane przyrządzać ściśle według przepisu z opakowania. U starszych dzieci oprócz diety zaparcia może wywoływać brak ruchu. Częstość oddawania stolca jest zmienna, za prawidłowe uważamy zarówno stolec oddawany trzy razy dziennie, jak i oddawany raz na trzy dni, pod warunkiem, że nie sprawia to problemów. Z zaparciem mamy do czynienia wtedy, gdy mimo prób dziecko nie może oddać stolca, a kiedy go odda, to stolec jest twardy, zbity i wysuszony. Zaparciom mogą oczywiście towarzyszyć pobolewania oraz wzdęcia brzuszka.
    Działanie w przypadku zaparcia jest odwrotne do stosowanego przy biegunkach. Zaparcia dotyczą tych dzieci, które mają nieurozmaiconą dietę, jedzą dużo mięsa, białego pieczywa, słodyczy oraz innych ciężkostrawnych produktów. Jedzenie surowych warzyw i owoców, które zawierają błonnik, przeciwdziała zaparciom, bowiem błonnik uaktywnia ruchy robaczkowe jelit. W następstwie przedłużającego się zaparcia dochodzi do nadmiernego odwadniania mas kałowych w jelitach i wówczas stolec robi się twardy i suchy, a samo oddawanie stolca może być przez to bolesne. Dlatego przy zaparciach ważne jest podawanie dziecku dużej ilości picia, np. naparu z rumianku, który działa rozluźniająco lub czystej wody niegazowanej. Dobrze jest też wymasować dziecku brzuszek kolistymi ruchami od prawej do lewej strony. Jeżeli to nie pomaga, a dziecko ukończyło już pół roku życia, można podać mu pół czopka glicerynowego, a dziecku ponadrocznemu cały czopek. Czopki glicerynowe kupuje się w aptece. Środki przeczyszczające można podać dopiero po konsultacji z lekarzem, z uwagi na ryzyko wywołania biegunki. Zwykle, gdy dziecko wreszcie odda stolec, dolegliwości ze strony brzuszka ustępują."

a tu link do strony, z ktorej pochodzi cytat:
    Gdy boli brzuszek - Dbam o Zdrowie
    ogolnie gotowane zapiera, surowe rozwalnia. nigdy nie slyszalam o marchwiance na zaparecie, co innego sok z sokowirowki ze swiezej marchwi, tu sie zgodze bo podobno marchew reguluje prace jelit, twojej malej przyda sie uzupelnieni flory bakteryjnej jelit, i duuuuuzo picia,

12. Felidae

Felidae Mama_Misia

passoa85
    i takie pytanie czy dopajasz małą...? bo zasada nie dopajanie dotyczy dzieci ktore jedza mleko mamy,Jesli nie to zacznij ją przepajać jesli jestes w Polsce to oastatnia pogoda meczy i mimo ze nie brak deszczow to jest bardzo duszno, a takie elzące dziecie duzo sie poci i czesto siusia wiec przepajanie jak najbardziej sie przyda.

Poleć forum