reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌼🌸Marcowe kreski 🌸🌼 wiosenne kwiaty rozkwitają, a nasze testy dwie kreseczki dają

tak, zapytam, myślałam, ze może któraś z Was ma takie doświadczenie za sobą. Ja przy poprzedniej histero nie miałam antybiotyku, wiec mam nadzieje, ze przy tej tez mi nie dadzą. A na drożność mi się już udało zapisać na kolejny cykl, wiec byłoby super, jakby to badanie się mogło w końcu odbyć :(
Myślę że większość jednak robi najpierw drożność a potem histero :D więc może być ciężko znaleźć kogoś z takim dokładnie przypadkiem :) trzymam kciuki żeby się udało tak jak sobie zaplanowałaś
 
reklama
Mam moje wyniki progesteronu 7 dni po owulacji (potwierdzonej monitoringiem). Aż mnie zaskoczyło, że poziom w normie.
Jeśli w tym cyklu się nie uda to w kolejnym idę na drożność jajowodów. Byłam ostatnio na oddziale na konsultacji, ale na konkretny termin będę się umawiać jak przyjdzie miesiączka.
Pytałam się o badania jakie mam wykonać przed, to mam zleconą betę dwa dni przed droznoscią. Jakie miałyście zlecone badania przed wykonaniem drożności?
 

Załączniki

  • IMG_20240328_120433.jpg
    IMG_20240328_120433.jpg
    149,6 KB · Wyświetleń: 68
Mam moje wyniki progesteronu 7 dni po owulacji (potwierdzonej monitoringiem). Aż mnie zaskoczyło, że poziom w normie.
Jeśli w tym cyklu się nie uda to w kolejnym idę na drożność jajowodów. Byłam ostatnio na oddziale na konsultacji, ale na konkretny termin będę się umawiać jak przyjdzie miesiączka.
Pytałam się o badania jakie mam wykonać przed, to mam zleconą betę dwa dni przed droznoscią. Jakie miałyście zlecone badania przed wykonaniem drożności?
U mnie wymagali cytologie, posiew z pochwy/biocenoza, posiewy MUCHa. To taki standard w większości klinik/szpitali i koniecznie radzę abyś sobie je zrobiła przed, nawet jeśli szpital nie wymaga. W przypadku jeśli któryś wynik wyszedł by u Ciebie źle, to robiąc drożność będziesz roznosić bakterie/infekcję po jajowodach i macicy i narażać się na duże problemy :(
 
U mnie wymagali cytologie, posiew z pochwy/biocenoza, posiewy MUCHa. To taki standard w większości klinik/szpitali i koniecznie radzę abyś sobie je zrobiła przed, nawet jeśli szpital nie wymaga. W przypadku jeśli któryś wynik wyszedł by u Ciebie źle, to robiąc drożność będziesz roznosić bakterie/infekcję po jajowodach i macicy i narażać się na duże problemy :(
Dziękuję za szybką odpowiedź, muszę się zorientować gdzie zrobię te badania u mnie w okolicy.
 
Mam moje wyniki progesteronu 7 dni po owulacji (potwierdzonej monitoringiem). Aż mnie zaskoczyło, że poziom w normie.
Jeśli w tym cyklu się nie uda to w kolejnym idę na drożność jajowodów. Byłam ostatnio na oddziale na konsultacji, ale na konkretny termin będę się umawiać jak przyjdzie miesiączka.
Pytałam się o badania jakie mam wykonać przed, to mam zleconą betę dwa dni przed droznoscią. Jakie miałyście zlecone badania przed wykonaniem drożności?
U mnie wymagali za to przeciwciała IGG i IGM przeciw chlamydii. I w sumie tyle. Miałam za to zrobione też posiewy na bakterie tlenowe i beztlenowe, zaś cytologia sprzed roku.
 
Hej Dziewczyny 😊 nadrobiłam w końcu, bo trochę brakowało czasu ostatnio, by być na bieżąco.

@moonmonkey niezły zwrot akcji 😅 chciałabym kiedyś zobaczyć taką tłustą krechę jaka u Ciebie wyszła 😝 idziesz jutro sprawdzać przyrost? Trzymam kciuki, gratuluję i życzę cudownych 8 miesięcy, które zostały ❤️

@Chce_byc_mama_wielu również gratuluję! 🥰 mam nadzieję, że kolejne dni i tygodnie będą już bez nerwów i w grudniu urodzisz pięknego, zdrowego bobaska🤱Grzej nam miejsce na grudniowych mamuśkach 😄

@Anka2803 samych wspaniałości i spełnienia marzeń z okazji urodzin 🎂🥂🎁🎉🥳

@Aksamitka28 cieszę się, że już po zabiegu i życzę, żeby te 4 tygodnie wymuszonego postu minęły szybciutko 🥰 i żeby się okazało, że właśnie została wyeliminowana ostatnia przeszkoda!

@Aileen31 trzymam kciuki, żeby dupo cień zamienił się jutro w ładną kreskę 🤞🏻

@Kitsune co u Ciebie? Jak się czujesz? 🫂
 
Hej Dziewczyny 😊 nadrobiłam w końcu, bo trochę brakowało czasu ostatnio, by być na bieżąco.

@moonmonkey niezły zwrot akcji 😅 chciałabym kiedyś zobaczyć taką tłustą krechę jaka u Ciebie wyszła 😝 idziesz jutro sprawdzać przyrost? Trzymam kciuki, gratuluję i życzę cudownych 8 miesięcy, które zostały ❤️

@Chce_byc_mama_wielu również gratuluję! 🥰 mam nadzieję, że kolejne dni i tygodnie będą już bez nerwów i w grudniu urodzisz pięknego, zdrowego bobaska🤱Grzej nam miejsce na grudniowych mamuśkach 😄

@Anka2803 samych wspaniałości i spełnienia marzeń z okazji urodzin 🎂🥂🎁🎉🥳

@Aksamitka28 cieszę się, że już po zabiegu i życzę, żeby te 4 tygodnie wymuszonego postu minęły szybciutko 🥰 i żeby się okazało, że właśnie została wyeliminowana ostatnia przeszkoda!

@Aileen31 trzymam kciuki, żeby dupo cień zamienił się jutro w ładną kreskę 🤞🏻

@Kitsune co u Ciebie? Jak się czujesz? 🫂

Dziękuję bardzo! Życzę każdej z Was takiej kreski 🥹

I tak, idę jutro sprawdzić przyrost dla spokoju ducha 👀 bo cały czas mimo wszystko żyję w stresie. To jest straszne i głupie, że boję się cieszyć, ale nic nie mogę na to poradzić 🙃
 
reklama
Dziękuję bardzo! Życzę każdej z Was takiej kreski 🥹

I tak, idę jutro sprawdzić przyrost dla spokoju ducha 👀 bo cały czas mimo wszystko żyję w stresie. To jest straszne i głupie, że boję się cieszyć, ale nic nie mogę na to poradzić 🙃
To nie jest głupie, myślę że taki strach towarzyszy wielu mamom w bardzo wczesnej ciąży i jest to zupełnie normalne. Wierzę, że wszystko będzie się rozwijać prawidłowo i niedługo będziesz się cieszyć całą sobą 🥰
 
Do góry