reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

reklama
Mam do was dziewczyny pytanie...jak często maluszek powinien sie ruszać w ciągu dnia aby nie było powodów do niepokoju dodam ze chodzi o 28 tydz ciąży czy maleństwo powinno być cały dzień aktywne czy w godzinach wieczornych i nocnych...
 
Mam do was dziewczyny pytanie...jak często maluszek powinien sie ruszać w ciągu dnia aby nie było powodów do niepokoju dodam ze chodzi o 28 tydz ciąży czy maleństwo powinno być cały dzień aktywne czy w godzinach wieczornych i nocnych...

U mnie 26 tydzien + 1 dzien. Mała bardzo aktywna rano i wieczorem. W ciągu dnia odezwie się od czasu do czasu. A co jest? Nie czujesz ruchów?
 
Mam do was dziewczyny pytanie...jak często maluszek powinien sie ruszać w ciągu dnia aby nie było powodów do niepokoju dodam ze chodzi o 28 tydz ciąży czy maleństwo powinno być cały dzień aktywne czy w godzinach wieczornych i nocnych...

Ruchy nasilają się jak Ty lezysz, siedzisz... powinno ich być wtedy koło 10/ godzinę ale w ciągu dnia może się to zmieniać będzie ich więcej lub mniej w zależności od pory aktywności dziecka
 
w ciągu dnia może się to zmieniać będzie ich więcej lub mniej w zależności od pory aktywności dziecka
I od jego humoru też to trochę zależy ;)
Mój maluch czasem robi sobie z brzucha trampolinę, albo ćwiczy start do sprintu, czasem poboksuje, a czasami ledwo co posmyra. I nie ma na to żadnej reguły, czy zasady.
Aczkolwiek, tak jak Jolka112 pisze, najczęściej naszego też można przyłapać na największej aktywności rano i wieczorem.

Poza tym gdzieś czytałam, że maluszki, tak jak my, mają również swoje upodobania co do pory i natężenia aktywności. Ponadto przesypiaja ok. 15 godzin, a resztę poświęcają na ćwiczenia.
 
reklama
Odczuwam ruchy ale z rana jak wstanę to jedynie widzę i czuje jak zmienia pozycje w ciągu dnia kilka razy, wieczorem jest bardziej aktywny ale nie zawsze dlatego zastanawiam sie czy jest to normalne bo położna mówiła ze jakby za bardzo nie był ruchliwy to mam od razu zgłaszać a nie wiem jaka według nich jest norma...wiadomo bardziej sie rusza jak leżę...
 
Do góry