reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Pierwszy posiłek,jaki dostałam w szpitalu po porodzie to był schabowy i kompot truskawkowy ;) Oczywiście zdarza się, że dziecko ma skazę białkową i trzeba odstawić nabiał, ale nie robi się tego "na wszelki wypadek", tylko jak są problemy i wtedy to decyzja na długi miesiące. Natomiast rzeczy ciężkostrawne nie obciążą brzuszka maluszka, pokarm nie tworzy się z treści żołądka tylko z krwi. W naszym kraju w każdym dłuższym płaczu dziecka dopatrujemy się problemów z brzuszkiem, przoduje w tym starsze pokolenie, podczas gdy większość tych płaczy to raczej kwestia niedojrzałego układu nerwowego.

Babymamusia, niewykluczone, że mylisz dwa rodzaje masaży. Jest masaż krocza, który możesz sobie robić sama, oraz masaż szyjki macicy, który wykonuje lekarz/położna w trakcie porodu, jest bolesny i ma sztucznie spowodować rozwarcie szyjki. Tego z całą pewnością sama sobie robić nie możesz, mogłabyś tę szyjkę uszkodzić.

Z gbs nie należy panikować. Bardzo niewielki odsetek dzieci się zaraża podczas porodu, a mówi się o tym tyle dlatego, że można w prosty sposób temu zapobiec. Tylko nie zawsze się da, ja np.zanim dojechałam do szpitala, zanim mnie przyjęli, zanim podali antybiotyk, to już było za późno bo minęło raptem 1,5 godziny i mały był już na świecie, więc antybiotyk nie zdążył zadziałać.
 
reklama
Ja to raczej egoistycznie i jak już zrezygnuje z czegoś to dla figury. [emoji111][emoji23][emoji108] chociaż czasem na pewno wjedzie coś niezdrowego. Ale uczulenia nie mam na nic i mój też nie więc powinno wszystko smakować małemu.. jak zauważe po dziecku że coś nie tak reaguje to najwyżej 2gi raz nie zjem. I tyle.. (takie wnioski mam po tym artykule od was [emoji173][emoji108])

Ej dziewczyny miałam dziś ostatnia wizytę.. następna w dniu przewidywanego porodu 10.03 jak się nic nie wydarzy przed.

Pytała tylko czy jakieś oznaki/skurcze - nic. Mówię że tylko te przepowiadajace braxton hicks jak zawsze. I znowu mi mówila o tym masażu.. czy chce żeby ona mi zrobiła w dniu porodu czy sama jak wolę.. powiedziałam że mi to obojętne że może ona, mogę ja - no nie krępuje się że mi tam ma zobaczyć w końcu jest polozna. I ona do mnie ze sama mogę już wykonywać.. I tak wróciłam do domu i kuźwa sobie myślę ale jak.. co... nie ogarnęłam tego wcześniej żeby zapytać.
I szukam po necie i jakoś średnio mogę coś znaleźć.. nazywa się to w tłumaczeniu "masaż szyjki macicy". Yyy.. no ale szyjka to w środku jest. Seks mogę zaliczyć do masażu hahaha? [emoji23][emoji23] czy to gdzieś na górze/dole mam coś dotykać.. no zielona jestem. Wiecie coś na ten temat ?

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
Mi nawet pod koniec ciąży położna nic nie wspominała o masażu szyjki, tak samo w szpitalu. Wiec spokojnie, ja tez nie wiem z czym to sie jeWychodzi na to, ze nie będę pierwsza marcoweczka co sie rozpakuje, bo mój mały królewicz ani myśli wychodzić...wiec pewno będą wywoływać. Ale nawet to i dobrze, będę mieć zdrowego i dużego synkaMąż dziś w nocy stwierdził ze musimy mieć kasę aby sie wyprowadzić itp...a ja sie pytam co sie stało? A on No przez ta sytuacje....a ja mowię, ze przecież mówiłam ci ze będą sie kłócić po tym jak on sie o tym dowie...
Mianowicie wspollokatorzy(Polka i maz muzułmanin) zaczęli sie kłócić o imię małego itp, mały w dokumentach ma muhammad alan Kamil Ali, ale matka tej dziewczyny stwierdziła ze przecież ksiądz nie ochrzci dziecko z takim imieniem, wiec ta chciała bez wiedzy ojca zmienić w urzędzie na akcie urodzenia, ale koniec końców zaczęła z nim rozmawiać na ten temat...No i tak to mieliśmy po spaniu do godz 2 w nocy...mały ma juz 6 miesięcy i ona sie teraz obudziła ze ksiądz może robić problemy z chrztem...dlatego ja sie wraz z mężem na takie ważne tematy dogadałam wcześniej...on stwierdził ze to dziwne żeby ksiądz robił problem z ochrzczenie dziecka...
 
Ja o dziwo dziś w nocy nawet na siku nie wstałam...tak jak miałam wcześniej dużo śluzu na wkładce tak teraz mam normę, nic więcej a raczej może troszkę mniej...mi mały tez sie strasznie napina w brzuchu...ale to przeważnie pod wieczór przed spaniem. Ale tak jak położne mówiły ze pewnie przechodzę mój termin i teraz tak mysle, ze faktycznie tak może być,bo skurczy większych nie mam, co jakiś czas ale to tez nie codziennie mam te przepowiadające wiec wnioskuje, ze pewnie będą mi wywoływać...troszkę jedynie obawiam sie rozmiarów małego, skoro nie problem rodzic 3,500 kg dzieci to dobrze, ale tak mysle jak taki większy maluszek przejdzie przez drogi rodne...itp
 
Ania kilka marcówek już rozpakowanych, w tym jedna od stycznia więc na pewno nie będziesz pierwsza ;)

Babymamusia masażu szyjki raczej sama nie zrobisz, chyba, że masz zapędy masochistyczne bo to boli jak cholera i ma na celu mechaniczne otwarcie szyjki. A masaż krocza nie jest konieczny, spotkałam sporo opinii, że później trudniej wrócić do rozmiarów sprzed porodu jak regularnie rozciągasz pochwę przez kilka tygodni.
 
Przejdzie dzidzia, moj pietworodny mial 4,300 i jakos sie nie meczylam specjalnie a sa i mniejsze dzieci i sie kobiety mecza. Ale to pewnie indywidualna kwestia.

Ja sie od rana jakas spuchnieta na twarzy czuje. Mi brzuch codziennie sie napina po kilkanaście razy przeważnie jak wstaje, pochodzę albo zrobie jakiś ruch gwałtowny. I mam taka mieszana wydzieline ze raz normalna mleczna jak caly czas a czasem jak plodny sluz.
 
Hej. U mnie noc ciężka brzuch mnie bolał jak na okres od 2:30-4:/ dzisiaj mam wizytę to zobaczymy co tam słychać. Wydaje mi sie, ze mam tak niski próg bólu ze wszystko czuje i przesadzam.

U nas na SR co do pierwszej pomocy było jak reagować gdy dziecko ma bezdech, gdy dziecko sie zanosi lub jak czymś sie zadławi. Pokazywała nam w jakich pozycjach chwytać dziecko (na lalce ;), jak wdychać powietrze no i masaż serducha. Jestem przeszkolona:)
 
Wczoraj wieczorem/w nocy mialam takie jakby pobolewania brzucha na okres potem w nocy jakis kopniaczek mnie przebudzil, a dzis rano widze ze sluz zabarwiony jest na ... no wlasnie... caly na lekki braz/czy moze to swieza krew ale tak malo ze to nie czerwien... odrazu przyszedl do glowy pomysl "brunatne wody plodowe" ale to chyba jednak sluz a nie wody... wody sa jak woda a sluz jest sliski no nie? ;)

A dzis jest mecz Lecha Poznan i maz zakazal mi dzis rodzic ;) ... nie no moze to poprostu zbliza sie tylko termin...
 
Ja zadzwonilam do położnej, bo skurcze nadal co 4 minuty ale ból umiarkowany. Bardziej ja ta krew zaniepokoiła i wysłała mnie na IP. Ktg pokazało skurcze, nie wiem czy mialyscie robione i tez do końca nie wiem na co patrzeć, ale w czasie skurczu jeden wskaźnik dochodzil do 100. Na konsultacji powiedzieli ze wszystko jest ok, szyjka ciasna 2 cm i mam czekać 2 godziny na IP czy cos się zacznie dziać. Przyznam szczerze ze trochę się boje, jednak moglabym jeszcze pochodzić z tym brzuchem;) ;) mam wrażenie ze bardziej bolesne te skurcze niż rano ale możliwe ze sobie wkrecam:)
 
reklama
Do góry