reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Ania kilka marcówek już rozpakowanych, w tym jedna od stycznia więc na pewno nie będziesz pierwsza ;)

Babymamusia masażu szyjki raczej sama nie zrobisz, chyba, że masz zapędy masochistyczne bo to boli jak cholera i ma na celu mechaniczne otwarcie szyjki. A masaż krocza nie jest konieczny, spotkałam sporo opinii, że później trudniej wrócić do rozmiarów sprzed porodu jak regularnie rozciągasz pochwę przez kilka tygodni.
Właśnie olśniło mnie ze nie będę pierwsza jakiś czas po wpisie na forum...ale zapomnijmy o tej małej wpadce
Ja tu sobie śniadanko jem a tu nagle coś mnie zaczęło irytować biorę lusterko a górna czwórka po lewej stronie mi sie nadlamala...teraz nie ma szans abym na gwałt znalazła dentystę...najgorsze ze koniec zęba sie zrobił lekko ostry i boje sie ze poranie sobie język a dentysta wchodzi w grę nie prędzej niż ja urodzę,bo teraz to nie ma jak... masakra, ze to tez teraz musiało sie stać...a ja sie tak panicznie boje dentysty...
 
reklama
Jestem ciekawa kiedy na mnie przyjdzie kolej...ehhh...mojemu maleństwu jakoś nie spieszno...No ja mam nadzieje ze u mnie weekend spokojny będzie bo przecież mąż jak idzie na 11 dziś to wrócił po 5 rano jutro to samo z sobota...wiec dobrze by było aby maluszek w tym czasie tez był cierpliwy...
Justyna5789 powodzeniaTo dziś dzień pełen emocji będzie...
 
U mnie świeża czerwona jak na początek okresu. A ja sobie dalej chodzie z moimi skurczami, ok 11 powtórne badanie i pewnie do domu pojade:)
 
Ja tez czekam na akcje jak zobaczylam dzis swoje plamienie ale wolalabym by akcja pojawila sie dopiero w niedziele... zobaczymy... :oo:
A te skurcze to masz takie delikatne ze mozna je nazwac nieciekawym uczuciem czy jednak troche bola? Bo ja mam na wieczor takie delikatne i nie wiem czy to zalicza sie do skurczy ...
 
Agnieszkakala - to był śluz ale mega dziwnie dużo. Szok.
Nic się nie bój tej cc wszystko będzie dobrze. A z 2 sobie poradzilas to i z 3 dasz jeszcze lepiej radę [emoji8][emoji8][emoji8] ile twoje pociechy mają latek?

Katherinne - tak chyba mylę te masaże. Właśnie.. ale jakieś takie zbędne mi się to wydaje ogólnie.

Ania - mojej siostrze ciotwcznej ksiądz odmówił bo ślubu jeszcze nie miała. Było to dawno temu. W małych miejscowościach też dawno temu nie chcieli ochrzcziliby imienia Oliver bo nie polskie. Najlepiej niech zapyta księdza jak się nie zgodzi idzie do innego. (Swoją drogą chyba bym go zabiła osobiście jakby mi tak dziecko nazwał l.. każdy Muhammad Ali bez kitu.. nie lepiej jakieś jedno wspólne imię wybrać.. my w pracy wolalismy w kuchni "Mooooo" to się 15 asian odwracalo .. śmiesznie bylo[emoji23][emoji23]).
W karcie masz pomiary mniej więcej jakie dziecko będziesz mieć. Na takim wykresie ona to kropka zaznacza. 3.3kg to na pewno będziesz mieć jak w terminie rodzisz Aniu. I to jest norma norma norma. Mi powiedzieli ze malutkie dziecko będzie to tak do 3.3kg liczę. Ale 3.3-3.7kg to norma standard każdej rodzącej. Bez względu na wiek/wzrost. 3.7 - 4.2 to takie średnie. Powyżej duże.

Wszystkozajete - rezygnuje z tego.. masażu.. dla mnie to facet ma mi sprawiac przyjemnosc tam i mam tam rodzic dzieci a nie się znecac nad "nią" w jakis dziwny sposób [emoji52][emoji52][emoji52]

Justyna - powodzenia [emoji8] mów co i jak


Ja znowu spanie miałam to jest jakiś szok. Mały chyba rośnie szybko we mnie i mnie to kładzie do spania. Może nie będzie taki malutki jak mówili [emoji6]
Miłego dnia mamusie.[emoji6]

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Agnieszkakala - to był śluz ale mega dziwnie dużo. Szok.
Nic się nie bój tej cc wszystko będzie dobrze. A z 2 sobie poradzilas to i z 3 dasz jeszcze lepiej radę [emoji8][emoji8][emoji8] ile twoje pociechy mają latek?

Katherinne - tak chyba mylę te masaże. Właśnie.. ale jakieś takie zbędne mi się to wydaje ogólnie.

Ania - mojej siostrze ciotwcznej ksiądz odmówił bo ślubu jeszcze nie miała. Było to dawno temu. W małych miejscowościach też dawno temu nie chcieli ochrzcziliby imienia Oliver bo nie polskie. Najlepiej niech zapyta księdza jak się nie zgodzi idzie do innego. (Swoją drogą chyba bym go zabiła osobiście jakby mi tak dziecko nazwał l.. każdy Muhammad Ali bez kitu.. nie lepiej jakieś jedno wspólne imię wybrać.. my w pracy wolalismy w kuchni "Mooooo" to się 15 asian odwracalo .. śmiesznie bylo[emoji23][emoji23]).
W karcie masz pomiary mniej więcej jakie dziecko będziesz mieć. Na takim wykresie ona to kropka zaznacza. 3.3kg to na pewno będziesz mieć jak w terminie rodzisz Aniu. I to jest norma norma norma. Mi powiedzieli ze malutkie dziecko będzie to tak do 3.3kg liczę. Ale 3.3-3.7kg to norma standard każdej rodzącej. Bez względu na wiek/wzrost. 3.7 - 4.2 to takie średnie. Powyżej duże.

Wszystkozajete - rezygnuje z tego.. masażu.. dla mnie to facet ma mi sprawiac przyjemnosc tam i mam tam rodzic dzieci a nie się znecac nad "nią" w jakis dziwny sposób [emoji52][emoji52][emoji52]

Justyna - powodzenia [emoji8] mów co i jak


Ja znowu spanie miałam to jest jakiś szok. Mały chyba rośnie szybko we mnie i mnie to kładzie do spania. Może nie będzie taki malutki jak mówili [emoji6]
Miłego dnia mamusie.[emoji6]

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
No właśnie ona z Warszawy jest...a ja jestem z małej wioski liczącej 1500-2000 mieszkańców, z tym ze nasz proboszcz to światowy człowiek w jakich to krajach juz nie był na wakacjach. Ja wybrałam imię Gabriel ale mój sie upiera ze będzie muhammad Gabriel ale ja sobie poczekam na poniedziałek i mu pokaże listę imion jakie w kościołach katolickich dają, bo ważne jest aby miał kto naszego małego aniołka chronić tam u góry a raczej w naszym kościele żaden muhammad tego nie robi...wiec ja juz to jakoś załatwię żeby on sam z tego imienia zrezygnował bo wie jak ważne dla mnie jest to aby mały był ochrzczony...No wasnie ostatniej wagi nie mam zaznaczonej bo mały nie dał sie na usg pomierzyć jedynie dał aby pokazał jak serduszko bije i jego główkę potem stanowczo juz utrudniał wszystko, ale na początku lutego miał 2,890 wiec liczę ze tak gdzieś 3,300 może mieć...ja sobie zamierzam pazurki teraz zrobić a potem kierunek łóżeczko...
 
Dość bolesne tzn. do przeżycia, ale tak jak wcześniej napinanie brzucha to był tylko dyskomfort tak teraz jak się napnie to muszę oddychać brzuchem i np jak siedzę to nie wstanę bo boli.
W związku z tym, że po badaniu szyjka bez zmian to wróciłam do domu. Zalecenia od ginekolog, seks. Szyjka jest na dobrej drodze, ale jeszcze trochę jej brakuje. Zalecenie od położnej 2 nospy, ciepły prysznic, herbata i spać. Objawy mogą się nasilić albo zniknąć zupełnie, żeby pojawić się za tydzień.
A skurcze nadal co 5 minut. Ktg było ustawione na 20 minut, bez zegarka odmierzyłam czas skurczami;)
 
Masakra...co za ludzie...w takim tempie to mały nigdy nie bedzie spokojny skoro ci ludzie tak mi ciśnienie podnoszą. Ten drugi muzułmanin- maz Polki dzwonił do mojego ze to ja nagadałam jej na temat chrztu itp skoro ona robi teraz problemy i ze to koja wina i ja mieszam...nosz ku...ona potrafi kilka razy dziennie przyjść i nadawać jaki to on zły, ja nie potrzebuje aby mnie wciągali w swoje problemy juz im powiedziałam ze to ona wczoraj z 5 razy przyszła i to ona gadała na temat jej mamy i jego i to ona ma problem nie ja i ze nie chce aby znowu coś gadał na mnie mojemu mężowi to samo jej powiedziałam aby nie przychodziła juz do mnie bo ja nie potrzebuje sie stresować i ze on ma problem do mnie... normalnie aż sie popłakałam...ileż można...człowiek trzyma sie z daleka od problemów innych ani tak mu sie oberwie... mój sie tak wkurzył ze powiedział jak jeszcze on raz zadzwoni do niego to nie ręczy za siebie i mu coś zrobi, bo nie pozwoli aby ktoś gadał na mnie i miał problem do mnie... powiedział ze nic tylko trzeba zapłacić zaległości w rachunku i zmieniać mieszkanie bo tak żyć sie nie da...
 
reklama
Zalecenia od ginekolog, seks. Szyjka jest na dobrej drodze, ale jeszcze trochę jej brakuje. Zalecenie od położnej 2 nospy, ciepły prysznic, herbata i spać. Objawy mogą się nasilić albo zniknąć zupełnie, żeby pojawić się za tydzień.
A skurcze nadal co 5 minut.
Justyna masz skurcze co 5 min i odeslali Cie do domu? A skad bedziesz wiedziec ze rozwarcie sie ruszylo? Z jakimi objawami kazali Ci wrocic do szpitala?
 
Do góry