reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Dziewczyny badania prenatalne nie są obowiązkowe dla wszystkich ciężarnych. Są wskazane dla kobiet po 35 r życia i wtedy są refundowane. Bądź gdy lekarz stwierdzi że istnieje taka potrzeba żeby je zrobić z innych względów ( rodzinne obciążenia genetyczne itp.) . Ja w pierwszej ciązy nie mialam prenatalnych. Mialam dokladne usg na nirmalnej wizycie ginekologicznej i tyle. Teraz dostalam skierowanie bo mam 36 lat i tego krwiaka i badanie przeprowadzi doświadczony w tej dziedzinie lekarz z certyfikatami w poradni przyszpitalnej.

Dzisiaj mialam badania krwi na te wszystkie toxoplazmozy cytomegalie wr hiv itp itd.. I tak jak bardzo boję się kłucia to wyszla taka historia że mam pokłute dwie ręce bo trzeba bylo powtórzyć heeh Szczęscie że pielęgniarka to cudowna osoba o złotych rękach i kłuje naprawdę bezboleśnie
 
reklama
KattiYo a kto twierdzi, że są obowiązkowe? Obowiązkowe jest usg (niektórzy je nazywają genetycznym albo prenatalnym) w 11-14tc. Dopiero jak są stwierdzone jakieś nieprawidłowości to lekarz może zasugerować przesiewowe testy krwi czyli te właściwe prenatalne.
 
Hej co jest z grupa na fb? Dlaczego wszystkich prawie wyrzucono?

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka
 
Co do wagi to ja cały czas 53 kg :-)
Staram się jeść 5 posiłków czyli często a mniej, żadnych fast foodów i przetworzonej żywności, tak zaleca mi gin, a i ograniczyć to minimum napoje i żywność z barwnikami bo później dzieci mają id tego astmę i alergie...
 
reklama
Do góry