reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Magdzie odchodząc troche od tematu ... Tak ja mam migreny do tego stopnia ze rzygam jak kot i w ogóle nie funkcjonuje ratuje sie apapem bo u mnie jak sie zacznie to i z 3 dni z głowy moge miec :( także wiem co czujesz
Co do rozwoju dzieci to rzeczywiście nie ma co sie spierać, od zawsze było jest i bedzie wiadomo ze każda matka ma swoją wizje i nie ma co dyskutować. Ja bynajmniej nie neguje tylko robię po swojemu i nikomu do wózka nie zaglądam czy dziecko leży czy siedzi ;)
Ale np moja mała miała 7 m jak zaczęła siedzieć całkowicie ominęła etap raczkowania i przed 10 m stanęła na nogi i poszła. Potem oczywiście nauczyła sie raczkować i jak jej sie spieszyło to zasuwala po czterech. Nigdy jej nie sadziliśmy na sile w otoczeniu poduszek ani nie stawialiśmy na nogi na nawet jej nie prowadziliśmy bo nasłuchałam sie ze jak sie nauczy to zgarbiona będę latać miesiąc i dłużej ;) i do dzis mała jest mega sprawa fizycznie takie cuda potrafi robić co jej o rok starszej kuzynce nawet sie nie śni.
 
reklama
Każde dziecko ma swoje tempo rozwoju...ale trzeba obserwować czasem trzeba rehabilitować (jak u nas) żeby pomoc dziecku . Moja córa zaczęła raczkowac jak miała 11mcy a chodzić jak miała 15mc!
Biegające 8miesieczne dziecko? Szok to chyba jakiś rekord!

Dziewczyny a z innej beczki....cierpicie moze na migreny, bóle głowy? Ja w tym tygodniu ńie mogłam normalnie funkcjonować....w pracy przed komputerem było najgorzej taki ból ze usiedzieć nie mogłam...w tamtej ciazy ńie zdarzało mi sie cos takiego, zreszta bardzo rzadko boli mnie głowa ...
Ja mialam migreny wlasnie w pracy jak jeszcze bylam. Jak siedzialam te 8h przed kompem to tak po5 migrena mnie juz lapala i do wieczora wycieta bylam a nastepnego dnia powtorka...

f2w3d5qpta20kn02.png
 
MoniaKari może po prostu taka uroda twojego synka, są takie przypadki, jeśli konsultowalas z lekarzem to myślę że nie możesz mieć nic na sumieniu[emoji6]

moje z kolei wszystko powoli tzn pierwszy synek usiadł na 8 msc, stanął na 11 a chodził dopiero jak miał 1 rok i 4 msc, tak jak jego tata, a młodszy zawsze był te 2-3 msc do przodu. Kazde dziecko ma swój rytm i tyle, ja nawet tego nie porównuje


co do chodzikow to nigdy tego cholerstwa nie kupilam bo wiedziałam czym może grozić, skoczki itp też nawet o tym nie myślałam bo w końcu dziecko opiera wtedy na nogach ciężar ciała co przekłada się też na biodra i kręgosłup. Zdecydowanie odradzam


Oczywiście że nie ma co porównywać , każde dziecko rozwija się swoim tempem . Sprawdzać jeśli coś niepokoi , ale dac dziecku czas.
Ja tak jak napisałam drugiego dziecka życzę sobie chodzącego w wieku 12 miesięcy , śpiącego , a nie jak karim prawie wcale . bo takie żywe dziecko jest bardzo trudno wychować ;);) Karim to mieszanka wybuchowa z nadmiarem energii ! Drugie będzie aniołkiem ;);)

Swoją drogą jestem mega ciekawa czy u ciebie będzie trzeci chłopak czy dziewczynka ! Jeszcze nie wiesz nie ?
 
Oczywiście że nie ma co porównywać , każde dziecko rozwija się swoim tempem . Sprawdzać jeśli coś niepokoi , ale dac dziecku czas.
Ja tak jak napisałam drugiego dziecka życzę sobie chodzącego w wieku 12 miesięcy , śpiącego , a nie jak karim prawie wcale . bo takie żywe dziecko jest bardzo trudno wychować ;);) Karim to mieszanka wybuchowa z nadmiarem energii ! Drugie będzie aniołkiem ;);)

Swoją drogą jestem mega ciekawa czy u ciebie będzie trzeci chłopak czy dziewczynka ! Jeszcze nie wiesz nie ?
Jeszcze nie wiem i staram się nie nastawiac, M liczy na dziewczynkę tak jak i reszta rodziny, wiadomo ja po cichu też ale jak będzie chłopczyk to też bedzue wspaniale, w końcu teraz taki wystarany maluszek[emoji4] chciałam mieć dwóch chłopaków to mam, chociaż już wtedy wszyscy życzyli żeby była dziewczynka i zaczynało mnie to irytować[emoji12]
 
aaa no i mój tak już sobie chyba umyslil ta dziewczynkę ale sprowadzam go do pionu mówiąc że natura nie jest przychylna mojej teściowej(ona wnuczke już wyczekuje parę lat) więc mówię mu ze pewnie bedzue chłopak[emoji1]
 
Wierze Moniakari, bo moja siostra też biegała jak miała 8mies. Tj.zaczęła sama chodzić w 8mies. Teraz ma 18 lat, modelka 180cm wzrostu, kręgosłup idealny, bioderka też;) Także ten tego, zdarza się;)

Moja córa zaczęła raczkować mając 7 mies.a chodzić 11mies., a syn wszystko miesiąc później;)

MamaOliego super, że wsio OK:)

Misia93 powodzenia jutro na kontroli:-)

Mag_dzia migreny miewałam straszne przed ciążą, wymioty itp. Neurolog powiedział że jak zajdę w ciąże to miną. Niestety tylko słabły. A po porodzie od razu wracały:/ Miałam pozwolenie od gina na solpadeine rozpuszczalne od II trymestru w silnych napadach.

Chodziki, skoczki to wymysł szatana chyba. Kiedyś widziałam babkę jak wsadziła w chodzik 4 mies. dziecko i dumnie prezentowała jak odpycha się na palcach żeby chodzić...oczy mi wychodziły z orbit a serce płakało! To kretynizm.
 
Jeszcze nie wiem i staram się nie nastawiac, M liczy na dziewczynkę tak jak i reszta rodziny, wiadomo ja po cichu też ale jak będzie chłopczyk to też bedzue wspaniale, w końcu teraz taki wystarany maluszek[emoji4] chciałam mieć dwóch chłopaków to mam, chociaż już wtedy wszyscy życzyli żeby była dziewczynka i zaczynało mnie to irytować[emoji12]

Moja teściowa marzy o wnusi. Ja jej w kółko mówię że to nie sklep i nie wybieramy sobie.
Bedziesz miała córkę to super. Będziesz miała 3 syna - świetnie! królowa w domu. A jaka occhrona na stare lata :p wszystko ma swoje plusy ;) a my sobie nie wybieramy ;)
 
Moja teściowa marzy o wnusi. Ja jej w kółko mówię że to nie sklep i nie wybieramy sobie.
Bedziesz miała córkę to super. Będziesz miała 3 syna - świetnie! królowa w domu. A jaka occhrona na stare lata[emoji14]wszystko ma swoje plusy ;) a my sobie nie wybieramy ;)
właśnie, ja od drugiej ciąży słyszę 'zamawiam dziewczynkę' ale mówię że się zobaczy co będzie. Nawet babcia czyli teściowej mama, pierwsze po gratulacjach to powiedziała że no teraz musi być dziewczynka dla babci Asi(teściowej). Smutne to ale tak jest zawsze że musi być zróżnicowanie w rodzeństwie, słyszę tylko no to teraz dziewczynka i tak w kółko...
 
reklama
Do góry