reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Hej Mamusie ! Gratulacje dla wszystkich świeżo rozpakowanych :-)

U mnie w szpitalu kapali codziennie. Moją musieli w emolientach bo jej wyszedl paskudny rumień na całym ciele i przez to nas zatrzymali dzień dłużej. Właśnie czekamy na wypis. Nie taka zła ta cesarka w sumie. Pierwsza dobę to tragedia ale w druga juz wstalam. Jak się wykapalam i cewnik zdjęli to było o niebo lepiej a dzis to już śmigam.
Młoda wisi na cycu co chwilę nawet jak nie jest głodna dlatego wprowadzilam smoczek żeby się jej cyc nie kojarzyl z uspakajaczem. Na poczatku wypluwala ale teraz juz zasypia ze smoczkiem i nie zaburza to ssania piersi także mimo trgo że bylam smoczka przeciwna to teraz sobie chwale :p

Dziewczyny a jak z nocnym karmieniem?
Dzieci wam dawały przespać choc 2 h jednym cięgiem? Chodzi mi o pierwsze dni życia.
 
reklama
A to co jest 19 ze nie wolno? Moja mama ma ur i musze jeszcze prezent ogarnac...pewnie jutro na zakupach jakos bede ogarniala bo brak czasu typowo... Poniedzialek coraz blizej.tak +4dni by mi sie do niego przydaly. No nic najwyzej sb w nocy posiedze tylko P bd wsciekly ze mu swiatlo swiece hehe

f2w3d5qp85p79npu.png
Ja też czekam na poniedziałek. Będę wiedziała na czym stoję. A dzis wizyta u położnej. Ciekawa jestem czy coś ruszyło.
 
Hej Mamusie ! Gratulacje dla wszystkich świeżo rozpakowanych :-)

U mnie w szpitalu kapali codziennie. Moją musieli w emolientach bo jej wyszedl paskudny rumień na całym ciele i przez to nas zatrzymali dzień dłużej. Właśnie czekamy na wypis. Nie taka zła ta cesarka w sumie. Pierwsza dobę to tragedia ale w druga juz wstalam. Jak się wykapalam i cewnik zdjęli to było o niebo lepiej a dzis to już śmigam.
Młoda wisi na cycu co chwilę nawet jak nie jest głodna dlatego wprowadzilam smoczek żeby się jej cyc nie kojarzyl z uspakajaczem. Na poczatku wypluwala ale teraz juz zasypia ze smoczkiem i nie zaburza to ssania piersi także mimo trgo że bylam smoczka przeciwna to teraz sobie chwale :p

Dziewczyny a jak z nocnym karmieniem?
Dzieci wam dawały przespać choc 2 h jednym cięgiem? Chodzi mi o pierwsze dni życia.
W szpitalu nie było szans, wisiał na cycku non stop, a ja spalam na siedząco z nim. W domu czyli po jakiś 4\5 dniach od urodzenia udawało się przespac 3 h
 
Pierś tak czy siak będzie się kojarzyć z uspokjaczem, bo tak to natura wymysliła, że to jedna z jej funkcji ;) A że próbujemy sobie życie ułatwić i zastąpić ją trochę smoczkiem to już inna sprawa. Nie poleca się podawania smoczka w pierwszych tygodniach życia, dopóki prawidłowe ssanie piersi nie wejdzie w krew dzieciaczkowi, bo niestety zwiększa to ryzyko problemów z laktacją i koniec końców przejścia na butlę. A wiszenie non stop na piersi przez pierwsze 3 miesiące (czyli tzw. "Czwarty trymestr ciąży") jest zupełnie normalne. Przy pierwszym dziecku warto się tym nacieszyć :) Przy drugim zastanawiam się, jak ja sobie z tym poradzę, bo pierwszym trzeba się zająć ;)
 
Pani ktora jest od laktacji tu w szpitalu sama poradzila mi zeby dawac jej smoczek jesli jest juz najedzona i marudzi. Mleko juz mam to głębokie bo jest białe i leci go nawet sporo sama też czesto sciskam piersi bo są twarde i nie chcę się zapalenia nabawic.
Zobaczymy jak to będzie. Pokarmimy się najdłużej jak zdołamy :-)
 
Hej, moj spal w szpitalu calymi dniami i musialam go budzic na karmienie. Najgrzeczniejszy bobas na sali... spal i jadl, zero placzu. To samo bylo w domu do 3 tygodnia zycia - nie bylo dziecka. 5 minutowy cyc i spal, no a potem sie zaczelo..

Ogolnie nie spalam dluzej niz 2 godziny bez pobudki do 1,5 roku.
Mam nadzieje ze tym razem trafi mi sie spokojniejszy typ ;) czego i Tobie zycze
 
Dawno nic nie pisalam ale czytam was co sie dzieje :)

Moj bobasek ma juz tydzien wiec troche sie juz znamy. Na cycku raczej nie wisi. Okolo 15min je i idzie spac. Karmie co 2-3h. Ale teraz od 12 cos mi marudzi, zjadl zasnal a za chwile ryk. I teraz na mnie lezy i spi.

Ja dzis myslalam ze szwy mi zdejma ale niestety musze do wtorku czekac. :(

Humor mialam paskudny tak 3dni po wyjsciu ze szpitala, plakalam i do konca nie wiedzialam czemu. Teraz juz mi o wiele lepiej :)
 
Dziś oficjalnie termin mojego porodu - a mały buntownik ma już ponad dwa tygodnie :)

Z 1 synem używałam Pampersów. Miał jakąś wybitną tendencję do przesikiwania jch, zwłaszcza w nocy. Minimum dwa razy na noc go przebierałam. Koszmarnie to wspominam, on się darł bo głodny a ja najpierw przebierałam, bo mokry. Próbowaliśmy większy rozmiar, mniejszy, no bez różnicy. Cóż, ten typ tak ma. Ale jak mi młodszy syn zaczął robić to samo, ręce mi opadły. Bracia, nie ma co. I słuchajcie posłałam męża do Rossmana po pieluchy. Dałam mu kartę rossnę, żeby miał rabat. Nie zrozumiał, o co mi chodzi z tą kartą i wrócił do domu z pieluchami, które były akurat w promocji z tą kartą. Babydream. Zabiłam go wzrokiem chyba z pięć razy. Jakieś takie sztywne i w ogóle. No ale jak już są to trzeba zużyć. I wiecie co? Kupiliśmy kolejne opakowania. Tych mi syn nie przesikuje! A w dodatku rozmiar 1, dla noworodków, jest tak wyprofilowany, że nie musiałam pieluchy wywijać żeby na pępek nie zachodziła. Teraz już przeszliśmy na dwójki i też trzymają dobrze.
Nie wiem od czego to zalezy mi pampersy dobrze leza. Ale zauwazylam ze kupke ma jakby na pleckach wysoko. Teraz kupilam takie jakies innej firmy w oogole chyba najtansze jakie znalazlam 3£ za 70sztuk ok. 15zl. Niby rozmiar 1 a jakies mniejsze niz pampersy ale na razie nie zdazylo mu sie przesikac i takie sa bardziej dopassowane w kroku. Wiec przy nich pozostane na razie Tyle idzie ich nie ma sensu przeplacac.. a do mnie paczka babydream mamusia wyslala wiec tez bede uzywac kosmetykow dla bibika. Zapas chyba na rok hehe
 
A my dziś na kontroli.
Maluszek nam urósł do 58cm i waży 4.4kg :)
Duzy chlopak juz Jejku ja dzisiaj sie na grupie karmienia napatrzylam na 4.5mies dziecko nie moge uwierzyc ze to takie duze dzieci sa... aaaaaa Oliver prosze cie nie rosnij tak szybko
Apricot super :)

Ja przeplakalam wczoraj cały dzień w sumie bez powodu Ale za to wieczorem niespodzianka- pokarm. I już z każdym karmieniem coraz lepiej. Mały szczęśliwy, spokojny... jakby mi dziecko podmienili ;)) u nas codziennie przemywaja ściereczką Ale tylko jeśli ktoś chce.
mi sie tez chce plakac caly czas ale nie mam powodu. Glowa do gory. Ja tylko 3? Dni mialam tragedie z karmieniem i przeszlo. Teraz tylko jest lepiej.
Dziewczyny a jak z nocnym karmieniem?
Dzieci wam dawały przespać choc 2 h jednym cięgiem? Chodzi mi o pierwsze dni życia.
u nas od poczatku budzi sie 2 razy . Usypia kolo 22/23 Pobudka 1/2 pozniej 3/4 wstaje 6/7. Jestem zaskoczona ale on chodzi jak zegarek heh.
 
reklama
Hej.

Magdaryska ja płakałam dzisiaj. Była u nas położna i wyszło na to, że od środy mała mi spadła z wagi. Wyszlysmy że szpitala z waga 2810 bo ładnie na przybierala a dziś bach, 2660 o_O
Niby położna mówiła, że czasem tak bywa ale siedzi mi to w głowie.... :/

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry