reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Już wiem co było przyczyną. Źle go przystawialam. Mi było nie wygodnie i jemu. Teraz ciągnie normalnie. Ale butle dalej chce bo te moje mleko jakieś jeszcze chyba za chude skoro pije np przez 2 godz cyca i zaraz znów łapie i chce jeść. Nie wiem.. Jutro przyjdzie położna to porozmawiam z nią.

Nie ma czegoś takiego jak "za chude mleko". Twoje mleko jest zawsze optymalne dla Twojego dziecka w danym etapie. Jak wisi 2h to nie je efektywnie. Moim zdaniem on sobie uspokajacz zamiast smoczka zrobił z piersi, a jedzenia tam niewiele. Czujesz ulgę po przystawieniu i pierś jest opróżniona? Słyszysz łykanie? Powinien robić "gul gul gul", nie powinnaś słyszeć ciamkania sutka. Jeśli tak tzn, że za płytko chwyta brodawkę. Prawidłowo przystawione dziecko powinno wyglądać jak glonojad - szeroko otwarta buzia, wywinięte aż dolna i górna warga, większość brodawki w buzi (całej tej ciemnej, nie tylko wystająca część). Polecam lekturę bloga hafija.pl
 
reklama
Hej kobitki
My weekend gościnnie rodzina przyjechała zobaczyć mała ;)
Milla była złotym dzieckiem spala całe dni na wieczór się budziła i po 20 szła juz spać na noc ;)
Co do pojenia kurcze ja moje starsze dopajalam mimo że kp, młody jak się ur żar się z nieba lał... Dawałam mu wodę sama ale to na prawdę śladowe ilości na pewno nie 180 tyle to pewnie w tydz nie wypił. Młoda jakoś jak skończyła 3 MC pojechaliśmy na działkę i czasem flaszkę z wodą dostała ale to też flaszki 1/100 [emoji14]
Małej nie daje mimo że żar u nas się już leje z nieba ale jakoś nie czuje by było jej to potrzebne.

Glukoza? Oj tak na pelec przy szczepieniu i do buzi dziecku ;)

Co do zalapenia piersi ja miałam z Sandra ból jak 150, robiły mi się takie zastoje ze to porażka. W szpitalu juz dostałam gorączki i ból jak nie wiem. Masowanie kąpiele i odciaganie po troszku przed karmieniem. Normalnie Meksyk. Karmić jednak karmiłam normalnie.





Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny mam pytanie. Czy ktoraś z Was miała pierwszą ciążę obumarłą? Cy lekarz w drugiej ciąży dał jakieś leki od samego początku? Zaszłam teraz w ciążę po ciąży obumarłej i z wizytą czekam do 7 tygodnia, żeby zobaczyć na usg. Nie wiem czy dobrze robię? Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Ja poronilam w styczniu 2016, a w czerwcu zaszlam w kolejna ciaze z ktorej mam syneczka, lekow nie bralam. Moze zalezne od przyczyny poronienia u mnie nieprawidlowo rozwijal sie plod, wiec to nie zalezne ode mnie.
 
Moj ksiaze tez placze zaraz po odlozeniu do lozka... W wozku na spacerze spokoj puki sie nie zatrzymam... Budzi sie i placze, do sklepu nie da sie isc :p

Ania ty to masz zawsze jakies przygody dziwne, ja bym sie osobiscie bala dac noworodkowi tyle wody i to jeszcze z cukrem o_O nie bardzo tez rozumiem po co?

Ja mialam przez weekend zatkany kanalik, albo samo ujscie. Przed karmieniem przykladalam termofor dzieciecy i przystawialam malego zawsze jako pierwsze do "zatkanej" piersi, potem robilam zimny oklad bo mnie bolalo okropnie. Smarowalam olejem kokosowym dodatkowo jeszcze wacik mocno nasaczony olejem wkladalam do stanika. Dzis jeszcze troszke boli ale ta biala kropka zrobila sie bardzo mala i mniej widoczna wiec chyba mlody wyciaga.
 
Ja myślę że każdy z nas popełnia błędy ja z perspektywy czasu widzę jakie popełniłam z młodymi. Teraz to macierzyństwo jest inne bardziej trzeźwe rozsądne. Jednak też na pewno robie coś co mogłabym zrobić lepiej.
Jednak ilość tej wody jest ciągle dla mnie nie do pomyślenia.

Tu królewna wpatrzona w lusterko [emoji14]

1491204014-aaaaaa.jpeg




Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja mam taki problem wydaje mi sie ze maly za duzo je... zje cala piers i polowe drugiej wypuszcza piers, odbije go troche zawsze uleje. Spokoj na 30 -40min i zaczyna ssac palce i wszystko i wszystkich jak popadnie jak jest u taty na rekach dostaje natychmiast zwrot z tekstem on jest glody nakarm go. No i ja go karmie pociamka chwile (widac ze wcale glody nie byl) biore do odbicia i ulewa strawionym mlekiem dosc sporo. Co za tym idzie za 1,5h znowu jest glodny... Widze ze raczej to jest potrzeba ssania. I teraz czy wprowadzic smoczek do uspokojenia czy dac mu wisiec na cycu? Robi tak od tygodnia wczesniej jadl co 2,5-3h. Pokarmu mam wystarczajaco.
 
A ja mam taki problem wydaje mi sie ze maly za duzo je... zje cala piers i polowe drugiej wypuszcza piers, odbije go troche zawsze uleje. Spokoj na 30 -40min i zaczyna ssac palce i wszystko i wszystkich jak popadnie jak jest u taty na rekach dostaje natychmiast zwrot z tekstem on jest glody nakarm go. No i ja go karmie pociamka chwile (widac ze wcale glody nie byl) biore do odbicia i ulewa strawionym mlekiem dosc sporo. Co za tym idzie za 1,5h znowu jest glodny... Widze ze raczej to jest potrzeba ssania. I teraz czy wprowadzic smoczek do uspokojenia czy dac mu wisiec na cycu? Robi tak od tygodnia wczesniej jadl co 2,5-3h. Pokarmu mam wystarczajaco.
moja tak samo miala.. silny odruch ssania.. smoczek pomogl
 
reklama
Ja myślę że każdy z nas popełnia błędy ja z perspektywy czasu widzę jakie popełniłam z młodymi. Teraz to macierzyństwo jest inne bardziej trzeźwe rozsądne. Jednak też na pewno robie coś co mogłabym zrobić lepiej.
Jednak ilość tej wody jest ciągle dla mnie nie do pomyślenia.

Tu królewna wpatrzona w lusterko [emoji14]

1491204014-aaaaaa.jpeg




Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
Każda z nas popełnia błędy. Ja też myślę, że może pewne rzeczy bym zrobiła inaczej. Tak z perspektywy czasu patrząc. Ale jesteśmy tylko ludźmi więc błędy się zdarzają.
A ja mam taki problem wydaje mi sie ze maly za duzo je... zje cala piers i polowe drugiej wypuszcza piers, odbije go troche zawsze uleje. Spokoj na 30 -40min i zaczyna ssac palce i wszystko i wszystkich jak popadnie jak jest u taty na rekach dostaje natychmiast zwrot z tekstem on jest glody nakarm go. No i ja go karmie pociamka chwile (widac ze wcale glody nie byl) biore do odbicia i ulewa strawionym mlekiem dosc sporo. Co za tym idzie za 1,5h znowu jest glodny... Widze ze raczej to jest potrzeba ssania. I teraz czy wprowadzic smoczek do uspokojenia czy dac mu wisiec na cycu? Robi tak od tygodnia wczesniej jadl co 2,5-3h. Pokarmu mam wystarczajaco.
Ja bym dała smoczek. Przy synu tak miałam. W szpitalu odwraca do wieczora wisiał na piersi a odstawiony darł się okrutnie. Ulewał mlekiem na prawo i lewo ale nie dał się odkleic. Smoczek pomógł.

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry