reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie gotują - przepisy

eee na smalcu?
Pierwsze slysze:rofl2:
Ja tam na oleju smazylam :tak:

Maniulka ja myslalam ze Ty wpadlas i wkleilas fote ze juz nasmazylas hehehe
 
reklama
Boże przepraszam, nie mogłam wcześniej .......
ja robię z dość dużej porcji ale zawsze sobie można podzielić;-)
0,5 kg mąki
5 żółtek
2 łyzki sypirytusu (ja daję wódkę i daję więcej łyżek ze 6 bo one zapobiegaja wchłanianiu tłuszczu przez faworki)
100g masła
250ml kwaśnej śmietany
Gniote ciasto, "bije" pół godziny wałkiem (uważać, żeby nie połamać wałka, mój już pęknięty :rofl2::rofl2:) Potem na pół godziny do lodówki. Następnie ciepło wałkuję i wykrawam radełkiem (można i nożem) no i smażymy. Można smażyć na oleju ale u mnie się smazy na smalcu. My dodajemy jeszcze ziemniaka pokrojonego w plastry, bo wtedy smalec tak szybko nie czarnieje. ;-) Posypujemy cukrem pudrem i smacznego :tak:
 
Mam ocho na paczki ale brak drozdzy,niestety i postanowilam poszukac przepisu na paczki bez nich i znalazlam taki przepis:
LATWE PACZKI BEZ DROZDZY-5 dag masla - odrobina soli - 15 dag maki krupczatki - 6 jajek - 15 dag rodzynek - olej do smazenia (duzo) - cukier puder

Zagotowac 250 ml wody z maslem i sola. Zdjac z ognia i dodac make, wymieszac na puszysta mase(drewniana lyzka). Mase ponownie podgrzewac, mieszajac az ciasto bedzie lekko odstawac od naczynia i lyzki,powinno lekko lsnic. Goraca mase przelozyc do miski, wbic pojedynczo jajka i dodac rodzynki. Tak dlugo wyrabiac , az bedzie elestyczne.
Wstawic do lodowki~ 20min. Smazyc na oleju, formowac przy pomocy lyzki.Cieple obsypac cukrem pudrem.

Robil ktos takie albo podobne???
Kurcze tylko znow rodzynkek nie mam....

Chyba musze poszukac cos innego;-)
 
Eh znowu odpisuję pewnie za późno ale Ewelciu ja mam przepis na pączki serowe, one są takie małe z wystającymi "rogami" :rofl2: bez dżemu; przepis na 80% bez drożdży ale muszę go odkopać, może komuś na przyszłość się przyda ;-)
 
sałatka makaronowa
jedno opakowanie makaronu, może być penne lub świderki, ja kupuję lubelle
papryka konserwowa lub świeża (1 duża bądź 2 średnie)
ogórek konserwowy, 4-5 szt
pieczarki konserwowe, słoik 250-300g
ser żółty
wędlina, może być jakas drobiowa, 30 dag
2-3 jajka na twardo, choć niekoniecznie
sól, pieprz, majonez
Makaron ugotować na pól twardo, składniki pokroić w kostkę, ser żółty można zetrzeć na tartce, doprawić do smaku i wymieszać z majonezem, chwilkę musi postać żeby makaron zmiękł :) a jeżeli ma być szybko to makaron gotować do miękkości. Smacznego :)

sałatka z selera naciowego z piersią z kurczaka
podwójna pierś z kurczaka
puszka ananasa
puszka kukurydzy
4 liście selera naciowego
1 por
10 dag sera żółtego, może być więcej
sól, pieprz, słodka papryka, majonez
Pierś umyć, pokroić w kostkę i posypać przyprawami i obsmażyć na patelni. Ananasa i ser żółty pokroić w kostkę, selera i pora w prążki, połączyć pokrojone składniki, kurczaka i kukurydzę, doprawić do smaku i wymieszać z majonezem. Smacznego

Rolada z indyka z pieczarkami
plat z piersi indyka 80 - 90 dag
30 dag pieczarek
duża cebula
1/2 szkl bułki tartej
2 jajka
pieprz, oliwa, łagodny keczup
Rozłożony płat na desce obić z obu stron tłuczkiem, najlepiej drewnianym bo metalowy poszarpie mięso, no chyba że się je włoży do worka i przez worek :), tak aby powstał w miarę prostokąt o grubości ok 1,5 cm. Mięso oprószyć solą i pieprzem z obu stron. Wewnętrzna strone mięsa smarujemy dokładnie i obficie keczupem. odstawiamy w chłodne miejsce. Na oliwie podsmażyć drobno posiekaną cebulę, gdy się zeszkli, dodajemy cienkie paski pieczarek, smażymy mieszając. Gdy puszczą sok, dodajemy tartą bułkę, przyprawy, roztrzepane dokładnie całe jajka i całość zasmażamy. Farsz powinien być lekko pikantny. Na mięso nakładamy ostudzony farsz, dokładnie zawijamy, obwiązujemy, w miarę szczelnie, bawełnianą nicią bądź sznurkiem ( bez powłoki bo wyjdzie tak jak zupa Brighet Jones :)) smarujemy oliwą i obsmażamy na rozgrzanej patelni. zrumienione przekładamy do brytfanny, pieczemy w 150st, polewając od czasu do czasu wytworzonym sosem, gdyby się za bardzo rumieniło przykryć folią aluminiową, wszystko zależy jaki piekarnik. jak już będzie miękkie odstawiamy do ochłodzenia.podawać na zimno - pokrojone w plastry, choć może też być daniem obiadowym do ziemniaczków, wtedy wykorzystać trzeba powstały sos, dodając śmietany takiej do zup i sosów i doprawiając do smaku. Smacznego

jak znajdę przepis na śledzie to podam, bo gdzies mi go wcielo
 
Sałatka z ziarnami

Podwójna pierś z kurczaka
puszka ananasa / bądź taki "żywy"
fasolka szparagowa w puszce (zielona lub żółta, może być mieszanka kolorów)
Majonez
ziarna słonecznika, dyni, orzeszki piniowe (ale może być też bez orzeszków)

Pierś dusimy z przyprawami. Można tu zastosować przyprawę tą do gyrosa lub użyć te które lubimy. Gotowe mięsko przekładamy do miski (może być z tym sosikiem co się w tym dusiło, byle nie za dużo wody). Warstwę smarujemy majonezem.
Ananasa pokroić w kostkę i odsączyć. Położyć na tej warstwie z mięsem.
Fasolkę odsączyć z wody i położyć na ananasa (układamy warstwy), posmarować majonezem.
Ziarna słonecznika wsypać na patelnię bez użycia tłuszczu, po chwili dodać pestki dyni i orzeszki (słonecznik najdłużej się praży). Uprażyć na złoto. Ziarna wysypać na wierzch sałatki, tak by przykryły całą jej powierzchnię. I sałatka gotowa. Ja podaję z bagietkami z czosnkiem na ciepło :)
 
reklama
Do góry