reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie gotują - przepisy

Cebulak-cebularz

Składniki
2 szkl. mąki,
1 jajko,
2 łyżki oleju,
30g drożdży,
3/4szkl. mleka,
1 łyżeczka cukru,
5 dużych cebul,
sól,pieprz,papryka ostra i słodka,majeranek
Ja robiłam z podwójnej porcji ciasta i wyszło mi 12

Z drożdży,mleka i cukru przygotować rozczyn i odstawić do wyrośnięcia.Dodać mąkę,olej,jajko i szczyptę soli,wyrobić.Formować niewielkie kule,przykryć ściereczką i odstawić. Cebulę pokroić w paski,podsmażyć,dodać 1/2 szkl. wody i dusić aż będzie miękka,dodac przyprawy sól,pieprz i papryki oraz majeranek,poczekać az woda odparuje. Wyrośnięte placki spłaszczyć spodem szklanki,w powstały dołek nakładać cebulke piec około 20 min(az ciacho będzie zarumienione)w piekarniku nastawionym na 200stopni
 
reklama
Ewelcia a toi miały być surowe jabłka????bo ja tez sie dzisiaj na nią szykuję,wreszcie w sklepie kupiłam masło,matko tutaj oni zwykłe masło traktują jak towar z wyższej pułki :-D:-D:-Dto ja przyłączam się do pytania Ewelci:tak:
 
ja robiłam z surowych jabłek - wycisnęłam z nich sok a jednak i tak wyszło mi wszystko takie mokre.
Ja zrobiłam ciasto-jabłka-ciasto bo na więcej wartw to mi nie starczyło. tylko że ja na dużą prostokątną blahę robiłam, na przyszłość na tą blachę dam podwójną porcję ciasta.
Piekłam 50stopni przy nagrzanym wcześniej piekarniku i w termoobiegu i była taka ciapowata i zawodnista.

WIęc myślę że smażona jabłka będą lepsze niż surowe i polecam dłużej piec. A jeśli chcecie dużą blachę to z podwójnej porcji (2 szkłanki wszystkiego)
 
Ostatnia edycja:
szarloyka sie juz piecze:)
jednak poszlam do Lidla i kupilam jablka,ale dalam ciala bo soku nie wycisnelam:baffled:wiec moze byc lipa....nic nie jest napisane w przepisie ze sok ma byc wycisniety:sorry2::dry:
Magdalenko ja mam deko mniejsza blache od tych normalnych tzn na szerokosc taka sama tylko krotsza...i starszczylo mi na 3 warstwy - ciasta
 
Maniulka mi wyszla ok...jest jeszcze cipla,ale nie jest rzadka:tak::-).i faktycznie smaczna....
Moze smialo piec;-)
Chyba jednak musi byc 3warstwy ciasta...manna wciaga wilogc:tak:;-)​
 
reklama
Do góry