reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

bachuta, nie mam zwyczaju mierzyc temp. zreszta nie mam termomentru nawet dla Michałka. tylko taki zwykły elektroniczny, co ewent do odbytu wkładać.

martefka, czepek normalny, tylko z tyłu związany gumeczką. taka kitka z nadmairu czepka zrobiona:-D
 
reklama
Elżbietka - ja mam elektroniczny termometr do ucha, który się kurzy bo mu nie ufam a Franek nie lubi mierzenia. Też w ogóle nie mierzę mu temperatury ale po szczepieniach jak widzę, że jest "podejrzany" to mierze zwykłym termometrem z cienką końcówką. Można w pupie ale ja to robię normalnie pod paszką. Wkładam i przytulam Frania albo jak leży to mu trzymam rękę przy ciele.
 
Hehe... Elżbietka, zakup sobie od razu wieksże, bo ja wkładając małego w te pieluszki, to az mu oczy na wierzch wyszły! Haha.... Pan nauczyciel myślał, ze to ja ze strachu go tak sciskam ze aż mu gały wyłażą, żeby sie nie utopił, a to pieluszki były!
 
Myślę, że też dlatego te pieluszki są tak ciasne, żeby się nic nie wylało:D Ale też kupimy większe skoro mówicie, że jest aż tak ciasno:) a jaki przedział wagowy ma kolejny rozmiar?
 
Agaawa współczuję dolegliwości. Spróbuj na te krwawienia Wit C - uszczelnia naczynia krwionośne :) oby szybko przeszło!
 
Agaawa - czy to coś w stylu łuszczy? Bardzo współczuję bo skórne dolegliwości są bardzo trudne do wyleczenia a jakie uciążliwe! Mnie po ciąży też strasznie swędziała skóra głowy i drapałam się niemiłosiernie ale kupiłam szampon Head &Shoulders do swędzacego skalpu i póki co jest spokój. Ale pewnie Twój stan może już wymagać specjalistycznych kosmetyków.

Franek też ogromne problemy skórne. Pewnie nie raz wspominałam o jego suchych plackach. Teraz używamy nowej "dolewki" do kąpieli i jak ręką odjął. Jeśli ktoś potrzebuje- mogę sprawdzić nazwę :)

Jeszcze tylko takie pytanie- skąd będę wiedziała że mój zastój w piersi się rozluźnił? Nastąpi niepohamowany wyrzut mleka czy coś? Dziś rozgrzalam pierś pod prysznicem, wymasowałam i przystawiłam Franka spod pachy. Rzeczywiście zupełnie inaczej ssał bo aż mnie to zablokowane miejsce bolało ale wciąż mam to twarde...:/
 
Elżbietka - nieźle to musiało wyglądać z tym czepkiem ;)

Xenian, to nie zniknie tak od razu. Ale stopniowo powinnaś czuć poprawę. Po 2-4 karmieniach powinno być ok.
I wiem że Ci truję ale jeśli Franka boli brzuszek i dodatkowo ma problemy skórne to może jednak przyjrzyj się temu co jesz pod kątem potencjalnych alergenów. U nas była mega ciemieniucha, wysypka na policzkach, bardzo sucha skóra na nogach i brzuszku i wysypka pod kolankami i paszkami. Z kolankami walczymy do dziś bo się bardzo wolno goją.
 
Martefka - mam cały czas na uwadze te skazę białkową. Od początku gdzieś ją odpycham bo Franek miał ranki za uszami a to ponoć taki typowy objaw ale mu to już dawno przeszło i z brzuszkiem też był już bardzo długo spokój. Lekarz w Anglii mówi, że wiele dzieci ma suchą skórę i to nie musi być oznaka alergii.

Jedyne co mnie hamuje w tych domysłach to to, że naprawdę wszystko to ustąpiło mniej więcej tak Franek miał dwa miesiące i teraz wróciły wzdęcia i pojawiły się problemy z kupą. Takiej kombinacji nigdy nie było bo to takie inne problemy niż kolka. A przecież ja diety nie zmieniłam. Właśnie to mnie zastanawia. Za dwa tygodnie mamy wizytę u dobrego polskiego pediatry i zobaczymy co nam powie.
 
Kurczę Xenian biedny ten Twoj Franio. Ciagle jakies dolegliwości. Trzymam kciuki, żeby jak najszybciej mu przeszło Maluszkowi. &&&&&&&&

tak, u mnie jest coś w rodzaju łuszczycy. Samego łupieżu nie mam bardzo duzo, ale rozdrapalam strasznie głowę i dlatego sie zaogniło. Z uszami mam juz lepiej, bo dwie noce smarowalam. Przechodzi.
 
reklama
tak z nienacka pochwalę się ;-). zrobiłam dziś mini sesję dla Michasia
DSC08431.jpgDSC08492.jpgDSC08525.jpgDSC08527.jpgDSC08597.jpgDSC08620.jpgDSC08674.jpgDSC08485.jpgDSC08450.jpg
 

Załączniki

  • DSC08431.jpg
    DSC08431.jpg
    19 KB · Wyświetleń: 38
  • DSC08492.jpg
    DSC08492.jpg
    25,6 KB · Wyświetleń: 35
  • DSC08525.jpg
    DSC08525.jpg
    12,8 KB · Wyświetleń: 37
  • DSC08527.jpg
    DSC08527.jpg
    12,4 KB · Wyświetleń: 40
  • DSC08597.jpg
    DSC08597.jpg
    13,9 KB · Wyświetleń: 33
  • DSC08620.jpg
    DSC08620.jpg
    13,8 KB · Wyświetleń: 37
  • DSC08674.jpg
    DSC08674.jpg
    13,9 KB · Wyświetleń: 37
  • DSC08485.jpg
    DSC08485.jpg
    14,8 KB · Wyświetleń: 34
  • DSC08450.jpg
    DSC08450.jpg
    19,2 KB · Wyświetleń: 36
Do góry