reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2018

reklama
a co tam, Wam też się pochwale, chodzę tak szczęśliwa cały dzień, miałam dzisiaj prenatalne, w sumie to traktowałam je jak zwykłe USG ;pp ale widziałam moje maleństwo i nic więcej się nie liczyło, na koniec tylko dla zasady zapytałam czy wszystko dobrze, on powiedział, że tak i poleciałam się chwalić rodzinie. Myślę, że ludzie na ulicy albo mnie nienawidzili albo myśleli, że jestem wariatką bo szłam z takim bananem na buzi, a u nas dziś paskudna pogoda ;pp no i powiedział, że chyba będzie chłopczyk ;D ale jeszcze trzeba to potwierdzić ;)
 
No wiadomo, że może być różnie. Do rozmyślań o porodzie jeszcze mi daleko
emoji5.png
.

@Kaskaa2301 wprowadziłam Cię w błąd. Jesteś Przede mną nie 5 dni a prawie 2 tygodnie
emoji16.png
. Ja mam dzisiaj 11+0

Jak sie ko
No to was nie pocieszę . Nie zagłębiałam się wcześniej w ten temat dopiero dziś z rana przeczytałam fajny wpis na blogu mamaginekolog (jeśli macie facebooka to ona też tam jest). Powiem w skrócie. Jeśli test wolnego płodowego DNA z krwi matki w skrócie NIPT (NIFTY to jeden z rodzajów takiego badania) wyjdzie dodatni to zawsze trzeba go potwierdzić poprzez badanie inwazyjne czyli amniopunkcję lub biopsję kosmówki. Reasumując . Jeśli wyjdzie źle to i tak bez inwazyjnych się nie obędzie , no chyba, że się na nie nie zdecydujecie.
Poniżej przesyłam bardzo fajny link do postu bardzo fajnego bloga mamy a zarazem ginekologa
Link do: NIPT – czyli badania wolnego płodowego DNA z krwi matki - Blog mama ginekolog. Uniwersalna opowieść o życiu i wiedza medyczna dla kobiet

Nie nastawiałabym się tak bardzo na końcówkę miesiąca :-) :) Jak w 2013 roku rodziłam w marcu córę , to ja miałam termin na 21 marca , urodziłam 18-go ale kilka z nas (bo też byłyśmy na tym forum) miało terminy po mnie a urodziły w 1-szym tygodniu marca . Dzieci potrafią zrobić nam niespodziankę na dzień dobry.
Co do książek polecam : "Pierwszy rok z życia dziecka" oraz druga pozycja "Mądrzy rodzice"


A liczą tak .
Okres (1wszy dzień) powiedzmy miałaś 1 czerwca. Zakładając , że cykl masz 28 dni to zakłada się , że dni płodne są po 14 dniach od pierwszego dnia miesiączki. Czyli wg miesiączki 15 czerwca doszło do zbliżenia i wtedy poczeliście dzidzie, stąd termin 8 marca 2018
Ale
Dni płodne mogą wystąpić nie koniecznie w połowie cyklu. Może być to wcześniej lub później. Badając poprzez USG dzidzie i sprawdzając jej długość siedzeniowo-ciemieniową w skrócie CRL komputer wylicza długość ciąży. Przyjmuje się , że w danych tygodniach ciąży długość dziecka ma określoną wartość liczoną w mm. Wiadomo dzięki temu , że dzidzia w 8 tygodniu ciąży wg OM nie może mieć np 5cm CRL tylko około 2cm . Więc jeśli na USG pokazuje nam się wynik wyższy to znaczy , że do zapłodnienia doszło wcześniej a jeżeli niższy to prawdopodobnie do zapłodnienia doszło później.
W twoim przypadku jeśli na USG termin wychodzi na 15 marca to oznacza, że do zapłodnienia , czyli waszego zbliżenia doszło około 22 czerwca.[/QUOTEk
Dziekii bardzoo ;) to moja pierwsza ciaza i duzo pytan ;)
 
a co tam, Wam też się pochwale, chodzę tak szczęśliwa cały dzień, miałam dzisiaj prenatalne, w sumie to traktowałam je jak zwykłe USG ;pp ale widziałam moje maleństwo i nic więcej się nie liczyło, na koniec tylko dla zasady zapytałam czy wszystko dobrze, on powiedział, że tak i poleciałam się chwalić rodzinie. Myślę, że ludzie na ulicy albo mnie nienawidzili albo myśleli, że jestem wariatką bo szłam z takim bananem na buzi, a u nas dziś paskudna pogoda ;pp no i powiedział, że chyba będzie chłopczyk ;D ale jeszcze trzeba to potwierdzić ;)
Gratulacje mam prenatalne 14 wrzesnia i tez bardzo bym chcialq wiedziec czy chlopczyk czy moze dziewczynka. Duuuuzoo zdrowka dla was. Ktory tydzien jak sie czujesz?
 
To tak jak u mnie, mdłości jakby ustąpiły :) 14 września mam prenatalne i troszkę się denerwuje.

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja wlasnie przez cale 12 tygodnie nie mialam zadnych dolegliwosci dzisiaj katastrof pol godziny dochodzilam do siebie a bol glowy przeszedl po dwoch apapach. Zganiam na pogode bo najpierw padalo pozniej sloncr i duchota
 
Gratulacje mam prenatalne 14 wrzesnia i tez bardzo bym chcialq wiedziec czy chlopczyk czy moze dziewczynka. Duuuuzoo zdrowka dla was. Ktory tydzien jak sie czujesz?
Dziękuje, czuje się ogólnie fajnie ;D z każdym tygodniem, wizytą coraz pewniej, teraz to już zaczyna się ta weselsza część ;D a tydzień to problem ;p z poprzedniego USG wychodzi że dziś 12t6d, natomiast z wczorajszego USG i z OM, że 13t6d xd
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej kobietki, podczytuje Was od samego początku ale jakoś nie miałam odwagi sie odezwac, a teraz juz troche pewniejsza chciala bym do Was dołączyć.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry