reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2018

reklama
No właśnie tak się zastanawiam czy już brać jakieś suplementy jak jeszcze nie byłam na wizycie u lekarza. Moja pani gin jak byłam u niej ostatni raz powiedziała, że od momentu jak dowiem się , że jestem w ciąży powinnam już brać suplementy . Zaproponowała między innymi Prenatal duo, który niby jest od 13 tyg ciąży ale w składzie oprócz odpowiednich ilości kwasu foliowego , wit D, i kwasów DHA posiada składnik wspomagający prawidłowy rozwój mózgu i oczu a one zaczynają tworzyć się w 6 tyg ciąży. Do tego kazała ACARD .
 
Mi lekarz w poprzedniej ciąży kazał brać dopiero po 3 mc jak przestanę brać kwas foliowy

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No właśnie tak się zastanawiam czy już brać jakieś suplementy jak jeszcze nie byłam na wizycie u lekarza. Moja pani gin jak byłam u niej ostatni raz powiedziała, że od momentu jak dowiem się , że jestem w ciąży powinnam już brać suplementy . Zaproponowała między innymi Prenatal duo, który niby jest od 13 tyg ciąży ale w składzie oprócz odpowiednich ilości kwasu foliowego , wit D, i kwasów DHA posiada składnik wspomagający prawidłowy rozwój mózgu i oczu a one zaczynają tworzyć się w 6 tyg ciąży. Do tego kazała ACARD .
A do tego Acardu to masz jakieś wskazanie, czy profilaktycznie?
 
Ja mam wizyty co 2 tygodnie na początku, potem chyba co 3. Biorę femibion już ze 2-3 miesiące przed ciąża. Tylko wtedy tak trochę w kratkę a teraz regularnie ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
A czy któras z Was była już u położnej? bo moja siostrzenica chodzi do połoznej od pierwszych dni ciąży . Czy to jest potrzebne ? w pierwszej ciąży tak nie robiłam.
Ja już rozmawiałam z położną. Będę się z nią umawiać po kolejnej wizycie, bo jeśli zdecyduję się na SN to chciałabym z nią rodzić.
 
No właśnie tak się zastanawiam czy już brać jakieś suplementy jak jeszcze nie byłam na wizycie u lekarza. Moja pani gin jak byłam u niej ostatni raz powiedziała, że od momentu jak dowiem się , że jestem w ciąży powinnam już brać suplementy . Zaproponowała między innymi Prenatal duo, który niby jest od 13 tyg ciąży ale w składzie oprócz odpowiednich ilości kwasu foliowego , wit D, i kwasów DHA posiada składnik wspomagający prawidłowy rozwój mózgu i oczu a one zaczynają tworzyć się w 6 tyg ciąży. Do tego kazała ACARD .
Ja biorę vitaminer prenatal i osobno pregna dha , ale słyszałam, że właśnie ten Vita miner perenatal duo jest dobry:)
 
reklama
@Sasanka87 ja mialam 06.07,20.07 i teraz 10.08

to podobnie wizytujemy, ja miałam 07.07, 18.07 i 10.08, te dwie pierwsze z takim małym odstępem bo na pierwszą poszłam od razu jak się dowiedziałam o ciąży i nie było widać jeszcze serduszka, teraz pewnie co miesiąc będą mniej więcej

Strasznie smutne. Poprostu same biedę klepia, tez by chciały trochę grosza. To prawda nie każdy dostaje. Ja dostaje za dwójkę 500. Żeby dostać 1000 przekraczalismy dochód 30 zł za miesiąc. Teraz juz za trzecie dostaniemy 1500. Ale ile to potrwa? Nie wiadomo. Mój mąż pracuje w ministerstwie. Mówi ze dobra sytuacja jest z budżetem [emoji4] w innych krajach od dawna dają kasę na dzieci. Ja od zawsze chciałam mieć dużą rodzinę, nigdy nie patrzyłam na 500 plus ale jak Państwo daje to biorę [emoji4] nie oszukujmy się każdy pieniądz się przyda na zajęcia czy cos[emoji4]

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom

a najlepsze jest to, że to 500+ to wcale nie dużo przy potrzebach dziecka... ostatnio rozmawiałam z siostrą męża to ona za szczepienia dała trzy razy po 500zl bo nie chciała milion razy małej kuć, a gdzie pampery, niektóre kobiety muszą karmić mlekiem modyfik. nie wiem co zrobię jak ktoś rzuci mi takim komentarzem...ale będzie nieciekawie bo ogólnie mam niezły temperament, a przy tych hormonach teraz.. a pewnie się z tym spotkam, bo jestem studentką to już w ogóle...

A czy któras z Was była już u położnej? bo moja siostrzenica chodzi do połoznej od pierwszych dni ciąży . Czy to jest potrzebne ? w pierwszej ciąży tak nie robiłam.

u nas jest taki zakład usług położniczo- pielęgniarskich, który właśnie zaczyna program opieki od początku ciąży do chyba pierwszego roku życia, mają dużo fajnych zajęć, więc zadzwonię jak już dostanę kartę ciąży

Bralam falvit mama mialam po nim mdlosci, zawiera wit a ponoc ona w ciazy nie sluzy. Zmienilam na femibion 1 i jest ok.

ja dalej mam tylko kw.foliowy, jeszcze zostało mi 10tabl. potem kupię ten femibion
 
Do góry