reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

reklama
Wróć znad morza i wtedy, dziewczyny wiem jestem mądra bo nie mam dostępu do usg, ale wy nie robicie tego za często? Niekiedy seks jest nie wskazany w 1 trymestrze a co dopiero usg co chwilę dopochwowe, w 5 tygodniu mało komu co widać bo nie wiesz czy ciąża nawet nie młodsza, ja mogłam iść w tym tygodniu na usg ale stwierdziłam że wolę iść za tydzień większą pewność że w 8 tygodniu usłyszę serduszko niż w 7.
Sex nie jest wskazany ze względu na skurcze macicy A przy usg raczej nie masz orgazmu :D Jeśli usg ma wykluczyć ciążę poza macicznaktóra jest zagrożeniem dla Twojego zdrowia to nie ma przeciwwskazań robić nawet co tydzień. Moja znajoma w ciąży miała przejście blizny po cc poprzedniej i miała usg co tydzień robione od któregoś tam tygodnia.
 
Ale dzis sie tragicznie czuje,takie mdlosci dostalam I zawroty glowy... Chcialam troszke ogarnac ale sie nie da poprostu...
 
Sex nie jest wskazany ze względu na skurcze macicy A przy usg raczej nie masz orgazmu :D Jeśli usg ma wykluczyć ciążę poza macicznaktóra jest zagrożeniem dla Twojego zdrowia to nie ma przeciwwskazań robić nawet co tydzień. Moja znajoma w ciąży miała przejście blizny po cc poprzedniej i miała usg co tydzień robione od któregoś tam tygodnia.
Tak ale też czytałam kilka artykułów że nie wolno też chodzić co chwilę, sam fakt 2 dziewczyny miało plamienia po usg, też ktoś nie powie że nic nie wpływa, ona miała wskazanie, ale jeżeli lekarz twierdzi że nie ma co się stresować I wyluzowac to też trzeba wozasc to pod uwagę. Wiele stron i nawet aplikacja ciąża plus zaleca usg od 8 tygodnia. Mówiąc o dziewczynie co miała zamoeszobe w blizne po cc to była ciąża zagrożona, ale jeżeli ktoś idzie w 5 tyg a równie dobrze może być to 3 to troszku chyba za wcześniej bo i tak nic nie widać a później się człowiek stresuję. Dmalw jest chora i rozumiem że się boi, jak każda z nas, ale też takimi stresami nie pomagamy. Oczywiście że nie nienma usg porównywać do seksu bo nie masz orgazmu, ale nie pamiętam żebym miała usg i dobrze się czuła bez dyskomfortu o podrażnień raczej rozluzniona nie jesteś.
 
Sex nie jest wskazany ze względu na skurcze macicy A przy usg raczej nie masz orgazmu :D Jeśli usg ma wykluczyć ciążę poza macicznaktóra jest zagrożeniem dla Twojego zdrowia to nie ma przeciwwskazań robić nawet co tydzień. Moja znajoma w ciąży miała przejście blizny po cc poprzedniej i miała usg co tydzień robione od któregoś tam tygodnia.
Ja robię co tydzien, jutro mam 3 usg i mam nadzieję że już będzie serduszko. To będzie 7+0 więc musi być.
 
Tak ale też czytałam kilka artykułów że nie wolno też chodzić co chwilę, sam fakt 2 dziewczyny miało plamienia po usg, też ktoś nie powie że nic nie wpływa, ona miała wskazanie, ale jeżeli lekarz twierdzi że nie ma co się stresować I wyluzowac to też trzeba wozasc to pod uwagę. Wiele stron i nawet aplikacja ciąża plus zaleca usg od 8 tygodnia. Mówiąc o dziewczynie co miała zamoeszobe w blizne po cc to była ciąża zagrożona, ale jeżeli ktoś idzie w 5 tyg a równie dobrze może być to 3 to troszku chyba za wcześniej bo i tak nic nie widać a później się człowiek stresuję. Dmalw jest chora i rozumiem że się boi, jak każda z nas, ale też takimi stresami nie pomagamy. Oczywiście że nie nienma usg porównywać do seksu bo nie masz orgazmu, ale nie pamiętam żebym miała usg i dobrze się czuła bez dyskomfortu o podrażnień raczej rozluzniona nie jesteś.
Ja muszę co tydzień robić, myślę że jak jutro będzie dobrze to będzie już co 2, 3 tygodnie później. A sexu unikam całkowicie w 1 trymestrze a może i dłużej. Ale fakt ja mam inną sytuację bo już 2 poronienia za sobą i muszę być monitorowania. Ale jak ktoś pierwsza ciąża to faktycznie bez sensu isc zbyt wcześnie.
 
A masz jakies Wskazania do robienia co tydzien? W sense czy to 2 musialo byc?
Tak, gin chciała mnie koniecznie zobaczyć.
Ale ja to jestem ogólnie lekami obstawiona, bo biorę acard, progesteron, lek na tarczyce, i codzienne zastrzyki z heparyna które mam brać do końca połogu. Dopiero 6 tydzień a ja już w siniakach, także trochę ciężko ale czego się nie robi dla dzidziusia. Jak jutro będzie serduszko to napewno przez 2 tygodnie nie pójdę.
 
reklama
Do góry