reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Słyszałam że to tragedia... Podobno można mieć ze sobą cytryne i nie każda pielęgniarka pozwoli ale jak sobie wcisniesz to o wiele lepiej się to przechodzi a dalej rule samo cukru dostarczasz do organizmu ;)
Już próbowałam wszystkie, bo robię to 3 raz w swoim życiu i za każdym razem jest tak samo obrzydliwe nie ważne czy jest z cytryną czy nie :(
 
reklama
Moj badal ginekologicznie i mowi ze macica powiekszona na 8 tydzien.. wydzirlina dobra, dal skierowanie na usg, a pozniej sie okazalo ze jak mi robil badanie to od 2 tyg zarodek juz sie nie rozwijal wiec chyba niendo konca mozna to ocenic bez usg
Ale ja mówię o pozamacicznej ciąży.
 
Mi kalkulator wylicza 7 +4. A brzuch mi jak by spuchl hehe. Tylko chyba trochę za szybko żeby zaczął już rosnąc nie? To moja pierwsza ciąża i nie mam pojęcia
IMG_20190727_102523.jpeg
 
Bo w niektórym państwach dalej mają średniowiecze. Ja w poprzedniej ciazy miałam od początku miałam usg co 2 tygodnie z powodu zdrowotnych. Gdyby nie To, to nie dało by się wykryć pewnych zagrożeń.

Mama ginekolog nie jestem dla mnie żadnym wzorem. I nie zgadzam się z nią z tym. Owszem, są to drogie badania i jest nagonka że każdy to ma, ale u jednej osoby ta mutacja nie daje objawow a u innych za każdą ciaza będzie poronienie bez leków i specjalnych suplementow. Ciekawe że nfz robi takie badania na mthrf dopiero po 3 poronieniu i jak wyjdzie ta mutacja to wdraża leczenie..

A widzę ze Ty jesteś mądrzejsza od tych wszystkich państw ... ‍♀️ Oczywiście jeśli coś się dzieje jedziesz do szpitala i tam robią Ci badania i udzielają pomocy .
Chodzi mi o to ze dużo z nas panikuje, stresuje się i to częstego nie potrzebnie ( nie mówię ze zawsze ) ale spokój tez jest potrzebny dla dziecka .
Jeśli byłaś na usg co 2 tygodnie to współczuje bo przez 9 mc dostarczyłas mega stresu sobie i dziecku
 
Z kwaskiem cytrynowym jest dużo lepsza :)
Nas to tez czeka w połowie ciąży :/
Ja dziś od rana mdłości przed chwila znów wymioty :(
Jak tak będę wymiotować w tej Grecji to nic nie będę miała z tych czasów.
Jest pyszna o smaku pomaranczy, smakuje jak wygazowana mirinda. Nie trzeba jej rozrabiac jest taka w buteleczce gotowa do wypicia
 
Słyszałam że to tragedia... Podobno można mieć ze sobą cytryne i nie każda pielęgniarka pozwoli ale jak sobie wcisniesz to o wiele lepiej się to przechodzi a dalej rule samo cukru dostarczasz do organizmu ;)
Niema też co się nakrecac tym badaniem, każdy organizm reaguje inaczej. Ja sama nie lubię bardzo słodkich rzeczy ale po wypiciu tego roztworu nic mi nie było. Warto iść wcześniej żeby wysiedziec te 2h.
 
Jest pyszna o smaku pomaranczy, smakuje jak wygazowana mirinda. Nie trzeba jej rozrabiac jest taka w buteleczce gotowa do wypicia
Może ja taką wyprobuję teraz. Ja zawsze z cytryną miałam. Samej bym w życiu nie wypiła. Ja w ogóle nie lubie zbyt slodkich napojów, a co dopiero cos takiego.
 
Ja nie wytrzymam zadzwonię rano w poniedziałek do innego ginekologa umówić wizytę z usg.

Za parę godzin wyjeżdżamy :)
 
Mi kalkulator wylicza 7 +4. A brzuch mi jak by spuchl hehe. Tylko chyba trochę za szybko żeby zaczął już rosnąc nie? To moja pierwsza ciąża i nie mam pojęcia Zobacz załącznik 1003135
Ja mam podobnie wieczorem, widzę że brzuszek ciążowy jest dużo niżej, czuję twarde, ale reszta brzucha wygląda wieczorem podobnie, zatrzymuje wodę plus wzdęcia... Ehhh a też pierwsza, rano jest lepiej ;)
f2w3gov37znp1hsr.png
 
reklama
Słyszałam że to tragedia... Podobno można mieć ze sobą cytryne i nie każda pielęgniarka pozwoli ale jak sobie wcisniesz to o wiele lepiej się to przechodzi a dalej rule samo cukru dostarczasz do organizmu ;)
Żadna tragedia, mi smakowało bez żadnych cytryn i innych bajerow ;) tyle ze później może być słabo - tyle siedzi się i czeka - jedyne co mnie męczyło
 
Do góry