reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

A czy ktoras z mam chod

Moja kolezanka chodzila rownolegle do panstwowego i prywatnego ginka i chodzila do prywatnego z wynikami krwi z nfz.. ale jakos nie wyobrazam sobie biegac rownolegle do dwoch ginekologow i udawac ze chodze do jednego.. nie umiem tak. Licze ze drugie badania beda tansze bo teraz uszczuplilam konto o 400 zl.. zycie
ja też tak planuje. mam bardzo niemiłe doświadczenia z lekarzami na nfz z pierwszej ciąży, ale w końcu w 8 tyg trafiłam do wspaniałej lekarki, ale prywatnie tylko przyjmuje, ale dodatkowo pracuje w szpitalu, więc udało mi się, że była przy porodzie. Pamiętam, że same wizyty nie były bardzo drogie, ale plus badania prywatnie to już sporo. Teraz byłam 2 razy na nfz u ginekologa i nie jestem zadowolona za bardzo. Jednak będę tam chodziła, aby nie płacić za badania, a do swojej umówiłam się za tydz na pierwszą wizytę- więc zobaczymy jak to będzie. Chciałabym, aby ona prowadziła ciążę- jej ufam, ale badania chcę robić na nfz- bo po prostu mamdość ciągłego płacenia za wszystko, skoro z wypłaty idzie na nfz tyle kasy.
 
reklama
Hej dziewczyny :) wczoraj byłam na wizycie prywatnie u mojego poprzedniego gin bo te plamienia mnie dreczyly ten co chodziłam bagatelizowal :( a więc do rzeczy wszystko jest ok serduszko bije 7t mam już więc jestem szczęśliwa że doszłam do tego tygodnia :) i masz potwierdziło się mam dwurozna macice na szczęście maleństwo ma miejsce dostałam duphaston luteinę dopochwowo acard 75 i reżim lozkowy ale cóż jeśli będę musiała leżeć to będę w każdym bądź razie martwi mnie ta moja macica mam nadzieję że będzie dobrze i że maleństwo będzie miało miejsce na rozwój martwię się jak nie wiem :(
 
Hej dziewczyny, takie mam pytanie. Już od dawna mamy zaplanowane wakacje. Camping tu w Anglii ale około 5h drogi ode mnie. Martwię się raz ze do szpitala mojego daleko, a do najbliższego prawie godzina a dwa nie wiem czy camping jest dobry dla ciężarnej, łazienki i wszystko tam jest. Sama nie wiem. No i jeszcze moja sytuacja jest inna bo ciąża bardziej zagrożona. Oj nie wiem co robić. W poniedziałek mam kolejne usg, będę wiedzieć czy jest serduszko.
Kochana wyjazd dobrze Ci zrobi. Zapytaj jeszcze lekarza, ale mysle ze to dobry pomysl oderwiesz sie troche od mysli i zmienisz otoczenie, na pewno jest to dla Ciebie wskazane. A jak wrocisz to bedzie wszystko z dzidzia ok
 
Hej dziewczyny :) wczoraj byłam na wizycie prywatnie u mojego poprzedniego gin bo te plamienia mnie dreczyly ten co chodziłam bagatelizowal :( a więc do rzeczy wszystko jest ok serduszko bije 7t mam już więc jestem szczęśliwa że doszłam do tego tygodnia :) i masz potwierdziło się mam dwurozna macice na szczęście maleństwo ma miejsce dostałam duphaston luteinę dopochwowo acard 75 i reżim lozkowy ale cóż jeśli będę musiała leżeć to będę w każdym bądź razie martwi mnie ta moja macica mam nadzieję że będzie dobrze i że maleństwo będzie miało miejsce na rozwój martwię się jak nie wiem :(

Mi lekarz przy plamieniach zmienił luteine dopochwową na progesteron besins doustnie. Stwierdził, że przy plamieniach luteina może niewystarczająco się wchłaniać...
A leżenia masz non stop, czy polegiwanie??
 
Ja jestem teraz na zwolnieniu jeszcze jakis czas, ale jesli nic nie robie w domu w sensie gotowanie, sprzatanie to siedze i to w ciagu dnia bardzo duzo... i nie wiem czy to dobrze dla macicy? Czy lepiej leżeć? Czy nie ma to jakiegos znaczenia wiekszego?
 
Hej dziewczyny, takie mam pytanie. Już od dawna mamy zaplanowane wakacje. Camping tu w Anglii ale około 5h drogi ode mnie. Martwię się raz ze do szpitala mojego daleko, a do najbliższego prawie godzina a dwa nie wiem czy camping jest dobry dla ciężarnej, łazienki i wszystko tam jest. Sama nie wiem. No i jeszcze moja sytuacja jest inna bo ciąża bardziej zagrożona. Oj nie wiem co robić. W poniedziałek mam kolejne usg, będę wiedzieć czy jest serduszko.
Mozesz zawsze z zalozenia pojechac na krocej niz planowalas, nawet kilka dni odpoczynku to jest cos. A jakby odpukac cos sie dzialo to raczej stopniowo nie nagle, bedzie jakis sygnal od organizmu to wrocisz jeszcze szybciej, ale na pewno bedzie wszystko w porzadku ;)
 
J
[QUOTE="borówka26,
Ja pierwszy tydzień na l4 też zasuwałam, chodzilam normalnie na treningi ale od wtorku tylko posiłki i leżę! Nie mogę szaleć do poniedziałku. W sobotę przepadło mi wesele, no ale cóż dzidza najważniejsza ❤
Z natury cierpię na nadpobudliwość, więc to bardzo trudne dla mnie... już mnie nosi. Choć na spacer bym poszła a tu nie można;(
 
J
[QUOTE="borówka26,
Ja pierwszy tydzień na l4 też zasuwałam, chodzilam normalnie na treningi ale od wtorku tylko posiłki i leżę! Nie mogę szaleć do poniedziałku. W sobotę przepadło mi wesele, no ale cóż dzidza najważniejsza ❤
Z natury cierpię na nadpobudliwość, więc to bardzo trudne dla mnie... już mnie nosi. Choć na spacer bym poszła a tu nie można;(
Aha czyli leżysz.. a masz takie zalecenia czy po prostu? Ja duzo siedze i w sumie nie wiem czy to dobrze bo w koncu jest duzy ucisk na macice, a jak mam mozliwosc wyboru, bo jestem na L4 to wolalabym zrobic jak najlepiej dla organizmu. Ja jeszcze jak pracowalam to marzylam o takich kilku dniach, w ktorych usiade i bede pila kawe i nic innego mnie nie interesuje. Teraz niestety od kawy mnie odrzucilo haha peszek :D Troche nudnawo sie zrobilo a maz wieczorem dopiero wraca do domu
 
To strasznie duzo 400 zl to co lekarz Ci zlecil? Ja oprocz morfologii, moczu i TSH ktore mialam na nfz robilam glukoze, zapalenie watroby, toxo, kiłe, i zaplacilam okolo 200. I z tych zalecanych musze zrobic jeszcze na HIV ale o u nas w szpitalu za darmo robią
Hcv, hbs, cytomegalia, mocz, morfologia, rozyczka, toxoplazmoza, hiv i wr czyli kila.. tylko rozyczka to te dwa wspolczynniki wiec 80 zl, toxo tez 80zl i cytomegalia tez 80 zl... samo hbs 55 zl kosztowalo.. w poprzedniej ciazy wszystko robilam na nfz wiec nie odczulam tego. Szkoda ze nie ma czegos takiego ze badania mozna robic nieodplatnie, w koncu tyle placimy na te skladki zdrowotne... no ale coz.
 
reklama
Mi lekarz przy plamieniach zmienił luteine dopochwową na progesteron besins doustnie. Stwierdził, że przy plamieniach luteina może niewystarczająco się wchłaniać...
A leżenia masz non stop, czy polegiwanie??
Leżenie non stop jedynie wstawanie do WC i np zrobić sobie coś do jedzenia więc leżę. No cóż muszę przelezec chodzby do tego 12tyg mam nadzieję że później będę mogła normalnie chodzić :)
 
Do góry