reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Melduję się po wizycie! Wszystko dobrze dzidzia pięknie rośnie. Termin na 21marca ale może to się jeszcze zmienić. Serduszko nawet słyszałam ❤ Jestem już umówiona na badania prenatalne na 09 września. Mam tylko małego krwiaczka niedaleko od dzidziusia i mam się oszczędzać i unikać noszenia córki. Ale ponoć nie groźny. Karta ciąży założona. Mimo że mam kartę grupy krwi to muszę robić dwa razy grupę krwi bo musi być na świeżo z tej ciąży ponoć takie są nowe wytyczne. Usg piersi mi zaliczy z czerwca.
Gratulacje :)!!! No to teraz rzeczywiście ciut więcej wypoczynku i skoro sam lekarz mówi, że krwiaczek niegroźny, to rzeczywiście nie ma się czym martwić.
 
reklama
Melduję się po wizycie! Wszystko dobrze dzidzia pięknie rośnie. Termin na 21marca ale może to się jeszcze zmienić. Serduszko nawet słyszałam ❤ Jestem już umówiona na badania prenatalne na 09 września. Mam tylko małego krwiaczka niedaleko od dzidziusia i mam się oszczędzać i unikać noszenia córki. Ale ponoć nie groźny. Karta ciąży założona. Mimo że mam kartę grupy krwi to muszę robić dwa razy grupę krwi bo musi być na świeżo z tej ciąży ponoć takie są nowe wytyczne. Usg piersi mi zaliczy z czerwca.
Super! Ja też na 9 wcześnia mam prenatalne, a serduszka nie dała mi posłuchać na ostatniej wizycie :(
 
Melduję się po wizycie! Wszystko dobrze dzidzia pięknie rośnie. Termin na 21marca ale może to się jeszcze zmienić. Serduszko nawet słyszałam ❤ Jestem już umówiona na badania prenatalne na 09 września. Mam tylko małego krwiaczka niedaleko od dzidziusia i mam się oszczędzać i unikać noszenia córki. Ale ponoć nie groźny. Karta ciąży założona. Mimo że mam kartę grupy krwi to muszę robić dwa razy grupę krwi bo musi być na świeżo z tej ciąży ponoć takie są nowe wytyczne. Usg piersi mi zaliczy z czerwca.
super. mi wzięła grupę krwi starą i nie mówiła o nowych wytycznych...ciekawe, co lekarz to inaczej:)
 
Melduję się po wizycie! Wszystko dobrze dzidzia pięknie rośnie. Termin na 21marca ale może to się jeszcze zmienić. Serduszko nawet słyszałam ❤ Jestem już umówiona na badania prenatalne na 09 września. Mam tylko małego krwiaczka niedaleko od dzidziusia i mam się oszczędzać i unikać noszenia córki. Ale ponoć nie groźny. Karta ciąży założona. Mimo że mam kartę grupy krwi to muszę robić dwa razy grupę krwi bo musi być na świeżo z tej ciąży ponoć takie są nowe wytyczne. Usg piersi mi zaliczy z czerwca.
super. mi wzięła grupę krwi starą i nie mówiła o nowych wytycznych...ciekawe, co lekarz to inaczej:)
 
Melduję się po wizycie! Wszystko dobrze dzidzia pięknie rośnie. Termin na 21marca ale może to się jeszcze zmienić. Serduszko nawet słyszałam [emoji173] Jestem już umówiona na badania prenatalne na 09 września. Mam tylko małego krwiaczka niedaleko od dzidziusia i mam się oszczędzać i unikać noszenia córki. Ale ponoć nie groźny. Karta ciąży założona. Mimo że mam kartę grupy krwi to muszę robić dwa razy grupę krwi bo musi być na świeżo z tej ciąży ponoć takie są nowe wytyczne. Usg piersi mi zaliczy z czerwca.
Super aż lepszy dzień gdy się czyta same miłe wieści [emoji7]
 
Ja czekam w Grecji w szpitalu na usg :( po tym upadku zaczęło mnie coraz mocniej bolec z tylu pleców i ciągnąć na brzuch. Wystraszyłam się a tu od razu zarządzili lekarza. Mam nadzieje; ze będzie ok :(
 
Ja już po wizycie na nfz i masakra. lekarka dziwna- ostatnio mówiła, że dostanę zwolnienie, a dziś stwierdziła, że po co mi- pracuje w handlu, dźwiganie itp. ogólnie udaje miłą, a taka opryskliwa jest. i najlepsze w labolatorium nie pobrali mi glukozy i muszę iść jutro znów, bo ona musi mieć glukozę- jak to bez glukozy i do niej w piątek z glukozą-wynikiem. masakra- oczywiście czekałam 2 godz- spóźniła się... na co idą te nasze pieniądze co nam potrącają z wypłaty co miesiąc..masakra...ogólnie nic się nie dowiedziałam, ani parametrów dziecka. jutro jestem umówiona na prywatną wizytę do mojej lekarki- już wróciła z urlopu i niech ratuje. bo tutaj to masakra...:)
Okropienstwo. Az mnie trzesie jak sobie pomysle o takim obcesowym podejsciu lekarzy do pacjentow... Ciesze sie, ze w Holandii jest tylko prywatne ubezpieczenie i na szczescie jeszcze sie nie spotkalam z niemilym lekarzem.

Bedemama!



Moja córka skończyła 3 latka w czerwcu , waży 17.5 kg , ale wydaje mi się że aż tak tego nie widać, i nie jest jakas bardzo otyła, urodziła się też z waga 4620g.
Staram się jej nie nosić , ale są sytuacje gdzie mus to mus , wczoraj u lekarza na bilansie musiałam ja posadzić , czy w tramwaju , A już jest co dźwigać...

Zobacz załącznik 1007220
Piekna corka :) teraz jeszcze bardziej chce dziewczynke haha. Moj maly wyglada na troche nabitego, ale nie grubaska.

Melduję się po wizycie! Wszystko dobrze dzidzia pięknie rośnie. Termin na 21marca ale może to się jeszcze zmienić. Serduszko nawet słyszałam ❤ Jestem już umówiona na badania prenatalne na 09 września. Mam tylko małego krwiaczka niedaleko od dzidziusia i mam się oszczędzać i unikać noszenia córki. Ale ponoć nie groźny. Karta ciąży założona. Mimo że mam kartę grupy krwi to muszę robić dwa razy grupę krwi bo musi być na świeżo z tej ciąży ponoć takie są nowe wytyczne. Usg piersi mi zaliczy z czerwca.
"Krwiaczek" nie brzmi tak zle :) dobrze, ze wszystko jest ok i ze dzidzia ladnie rosnie :)
Ja czekam w Grecji w szpitalu na usg :( po tym upadku zaczęło mnie coraz mocniej bolec z tylu pleców i ciągnąć na brzuch. Wystraszyłam się a tu od razu zarządzili lekarza. Mam nadzieje; ze będzie ok :(
Zawsze lepiej chuchac na zimne. Na pewno wszystko jest ok, a wizyta tylko cie uspokoi :) daj znac!
 
W ramach ciekawostki wspomne wam o kilku rzeczach, o ktorych powiedziala mi wczoraj polozna. Najgorsza wiadomosc to ta, ze w Holandii nie ratuje sie ciazy w pierwszym trymestrze... jesli sie krwawi albo jest jakis inny, niepokojacy objaw, to jedynie wykonuja usg, zeby sprawdzic czy dzidzia zyje... takze zazdroszcze wam, ze w Polsce macie pomoc prawie od reki, mozecie jechac na ip albo zadzwonic do lekarza prowadzacego. Co kraj to obyczaj...
Co do krwawien to wyznacznikiem dla nich jest ilosc. Jak bedzie krwawienie ponizej wielkosci monety 1 euro to nie mowi sie o poronieniu a powyzej - jest duze prawdopodobienstwo. Na szczescie nie mam zadnych plamien, ale monete trzymam pod reka ;)
Pisalyscie tez kiedys o tabletkach na nudnosci: czy to sa te tabletki z imbirem?
Polozna o nich wspominala tylko nie wien czy o tych samych co Wy.
 
reklama
super. mi wzięła grupę krwi starą i nie mówiła o nowych wytycznych...ciekawe, co lekarz to inaczej:)
Teraz generalnie odnawiaja grupy krwi są nowe wytyczne, biorą dwie próbki o wysyłają do dwóch różnych osób w laboratorium żeby była zgodność. Tak mi tłumaczymy w ośrodku, ale też słyszałam że po każdej ciąży muszą zrobić badanie grupy, moja ciocia pielęgniarka mi mówiła, czemu nie pamiętam coś się zmienia.
 
Do góry