reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Hej kochane z psem zero poprawy bierze kropelki do oka i dostał tabletki na tą alergie za tydzień do kontroli zobaczymy czy mu minie...
Ja mam straszne bóle głowy i mdłości znów wróciły.. I strasznie dokucza mi zimno po mimo że u nas jest 26 stopni.

Piękna panna młoda. Serdeczne gratulacje.

Placki z chlebem super ja to z jogurtem i cukrem. Ale teraz to nic mi nie wchodzi nie jem prawie nic bo mnie mdli po wszystkim.. :(

23 września wizyta odliczam.. Ktoś tu pisał kiedyś że sny się interpretuje odwrotnie... Oby bo dziś się obudziłam zalana potem śniło mi się że poronilam i uwierzcie to był koszmar bo ciągle widziałam to maleństwo przed oczami...




f2w3yx8ddfik96xs.png


klz9io4peyu1d27x.png
Ja juz miałam chyba że 4 sny takie I jest wszystko ok ;) poprostu twój mozg obrazuje Twoje obawy, take easy ;)
 
reklama
Ja mysle, ze cokolwiek bys nie zdecydowala to na pewno bedziesz sie kierowac dobrem dziecka, jak kazda mama.
Dodam tylko, ze ja tez nie mialam za dobrych relacji z tesciowa i na szczescie sie to zmienilo kiedy zaczela pomagac mi przy dziecku. Oczywiscie w twoim przypadku nie musi tak byc, ale zycze ci, zeby tak bylo.
Slowa bola, ale niestety ich sens nie zawsze jest rozumiany w taki sam sposob przez obie strony.
Moja mama jak sie dowiedziala, ze spotykam sie z Holendrem, do tego z rozbitej rodziny, to powiedziala, ze pewnie ma w Holandii kilka zon i dzieci no i skoro jego rodzice sie rozeszli to on tez moze mnie zostawic :) brzmi podobnie jak u ciebie ;) mama jest kobieta wyksztalcona, zeby nie bylo nieporozumien :) Na poczatku myslalam, ze na glowe upadla, ale jak inaczej wytlumaczyc takie teksty niz tym, ze matka martwi sie o swoje dziecko i przez to ucieka do roznych sposobow, zeby je "ochronic". Mam tylko nadzieje, ze ja bede miec inne podejscie do wychowania swoich dzieci :)

Z czego robisz doktorat?


Mi tez caly czas zimno i mam dziwne sny. Ostatnio snily mi sie groby, trumny, smierc brata i jeszcze kilka innych, rownie ciekawych watkow ;)
Mam nadzieje, ze pieskowi sie niedlugo poprawi.


Za tydzień idzie do kontroli zjadł mi coś na dworze i zmieniłam mi ostatnio karmę i koszmar takiego uczulenia dostał że szok.. W nocy mi spać nie daje bo drapie łapy oczko tak go swędzi ale krople pomagają na oczko bo już w środku to zaczerwienienie mu znika dostał tabletki na alergie zobaczymy za tydzień...

Będęmama a ty kiedy masz wizytę ja 23 września ty chyba też jakoś tak?

I dzwoniłam do ginekologa i mówił że robi to badanie usg i kieruje potem na krew na ten pappa i beta hcg

Co do brzuszka to mi go wciągnęło owszem zajde do ginekologa będzie pewnie 3 na plusie hahha albo i więcej ale w cm mi spadło w nogach i w brzuchu

f2w3yx8ddfik96xs.png


klz9io4peyu1d27x.png
 
Dobre rady? Slucham, analizuje, zrobie po swojemu, myślę że instynkt powinien też swoje zrobić
Ja niestety widziałam sposób chowania wnuków przez teściowa jak jej córka wróciła do pracy...no cóż. Jak to mówią nadgorliwosc gorsza od faszyzmu. Serio. Nawet teść podsumowal żonę swoja , że on myslal , ze pomoc przy wnukach będzie polegać, ze na noc wezmą jak młodzi będą chcieli gdzieś wyjść. Albo w ciągu dnia kilka godzin , jak jakieś zakupy, sprawy urzędowe. A nie , że babcia zaanektuje dziecko prawie na 20 h/dobę. A matka tera, ogarnac nastolatkow nie moze bo kazde jej zdanie w gestii wychowania podwazane przez wlasna matke bylo....Serio.
Dlatego rozumiem podejscie dziewczyn że jednak dziadkom nie ufają.
Kontakt mieć dziecko powinno z dziadkami. Bo to jednak wiez tez jest ważna.
A możecie mi wierzyć lub nie. Jeżeli dziadki zaczną na synowa (a ich matke) najezdzac. Dzieci glupie nie sa. Same powiedza ze nie chce tam jeździć za często...
Ale jeśli rodzic pozwolił na to żeby dziecko siedziało 20h dziennie to też inna sprawa pretensje nie powinny być do babci, nie można popadać w skrajności. Wychowywać ma rodzic a dziadkowie mogą pomóc, też nie może być tak że dziadkowie konkurują o względy dziecka. Ja sobie nie wyobrażam też żeby ograniczać kontakty z dziadkami, ostatnio syn 2,5 roku i 4 letnia córka pojechali na tydzień do teściów a później z moimi rodzicami na wczasy ale nie odbieram tego że ktoś mi wchodzi z butami, wiadomo że dziadkowie postępowali całkowicie inaczej niż ja robię. Dzieci teraz są z nami cały czas i są szczęśliwe że są już w domu ale też są szczęśliwe że byli z dziadkami.
 
A jak wasza cera u mnie troszkę lepiej ale wyglądam marnie serio wam mówię co bym nie zjadła ile bym nie spała wyglądam jak by tornado po mnie przeszło hahaha
 
Za tydzień idzie do kontroli zjadł mi coś na dworze i zmieniłam mi ostatnio karmę i koszmar takiego uczulenia dostał że szok.. W nocy mi spać nie daje bo drapie łapy oczko tak go swędzi ale krople pomagają na oczko bo już w środku to zaczerwienienie mu znika dostał tabletki na alergie zobaczymy za tydzień...

Będęmama a ty kiedy masz wizytę ja 23 września ty chyba też jakoś tak?

I dzwoniłam do ginekologa i mówił że robi to badanie usg i kieruje potem na krew na ten pappa i beta hcg

Co do brzuszka to mi go wciągnęło owszem zajde do ginekologa będzie pewnie 3 na plusie hahha albo i więcej ale w cm mi spadło w nogach i w brzuchu

f2w3yx8ddfik96xs.png


klz9io4peyu1d27x.png
Pamietam jak kotkom wprowadzilam inna karme, jedna z nich dostala takiego uczulenia, ze wydrapala sobie dziure w glowie. Tez od razu po lekach nie przeszlo. Moze 2 tyg. pozniej sie unormowalo.
Ja mam wizyte jutro, ale tylko zeby porozmawiac o dodatkowych testach genetycznych i zdecydowac czy chcemy je robic. Potem mam jeszcze dwa spotkania, 18 i 26, ale nie wiem po co :) jutro sie dopytam.
USG bede miala ok. 30 wrzesnia, zeby wykryc plec.

Ale jeśli rodzic pozwolił na to żeby dziecko siedziało 20h dziennie to też inna sprawa pretensje nie powinny być do babci, nie można popadać w skrajności. Wychowywać ma rodzic a dziadkowie mogą pomóc, też nie może być tak że dziadkowie konkurują o względy dziecka. Ja sobie nie wyobrażam też żeby ograniczać kontakty z dziadkami, ostatnio syn 2,5 roku i 4 letnia córka pojechali na tydzień do teściów a później z moimi rodzicami na wczasy ale nie odbieram tego że ktoś mi wchodzi z butami, wiadomo że dziadkowie postępowali całkowicie inaczej niż ja robię. Dzieci teraz są z nami cały czas i są szczęśliwe że są już w domu ale też są szczęśliwe że byli z dziadkami.
Fajnie tak :) Rodzice i tesciowie troche was odciazyli, bo wiadomo, ze opiekowac sie 3 dzieci bez przerwy nie jest latwo. Dzieci tez na tym skorzystaly. Pamietam z mojego dziecinstwa, ze sama uwielbialam spedzac czas z dziadkami.

A jak wasza cera u mnie troszkę lepiej ale wyglądam marnie serio wam mówię co bym nie zjadła ile bym nie spała wyglądam jak by tornado po mnie przeszło hahaha
Mnie wysypalo, ale to sa takie male kropeczki na czole. Wczesniej nie mialam wiekszego problemu z cera.
 
A to pewnie że Córce wygodnie na początku było. Ale później jak się stawiała to wpływu nie miała...w sensie, to rzuc prace jak taka madra jesteś...a na to z owu pozwolic sobie nie mogla.
tam wogole jakieś chore sytyacje były.
Dlatego kontakt tak, ale najlepiej w czasie kawy na weekend.;)
 
Ja mysle, ze cokolwiek bys nie zdecydowala to na pewno bedziesz sie kierowac dobrem dziecka, jak kazda mama.
Dodam tylko, ze ja tez nie mialam za dobrych relacji z tesciowa i na szczescie sie to zmienilo kiedy zaczela pomagac mi przy dziecku. Oczywiscie w twoim przypadku nie musi tak byc, ale zycze ci, zeby tak bylo.
Slowa bola, ale niestety ich sens nie zawsze jest rozumiany w taki sam sposob przez obie strony.
Moja mama jak sie dowiedziala, ze spotykam sie z Holendrem, do tego z rozbitej rodziny, to powiedziala, ze pewnie ma w Holandii kilka zon i dzieci no i skoro jego rodzice sie rozeszli to on tez moze mnie zostawic :) brzmi podobnie jak u ciebie ;) mama jest kobieta wyksztalcona, zeby nie bylo nieporozumien :) Na poczatku myslalam, ze na glowe upadla, ale jak inaczej wytlumaczyc takie teksty niz tym, ze matka martwi sie o swoje dziecko i przez to ucieka do roznych sposobow, zeby je "ochronic". Mam tylko nadzieje, ze ja bede miec inne podejscie do wychowania swoich dzieci :)

Z czego robisz doktorat?

Mysle,że obejdę się bez jej pomocy :) Nic się nie musi zmieniać. Znam ją 15 lat i nic się w jej zachowaniu nie zmieniło. Ja rozumiem chronić dzieci, ale trochę można się zastanowić zanim się coś chlapnie. Moja mama jaka by nie była to zawsze mówiła jedynie: ty bedziesz z nim żyła, to tobie ma być dobrze a nie mi :) i to rozumiem :) Teściowej też by nie zaszkodziło po prostu mnie nie oceniać. Szczerze, to rodzice moich poprzednich partnerów zawsze byli mną zachwyceni. To przy teściowej przeżyłam sprowadzenie do parteru :) Myślę, że po prostu nie przypadłam jej do gustu. Zdarza się :)
Doktorat robię z dziedziny biologia :) Ciężko jest napisać sensowną pracę na 150 stron. Jeszcze przede mną jeden egzamin no i finalna obrona. Musi się udać do końca roku :)
 
A to pewnie że Córce wygodnie na początku było. Ale później jak się stawiała to wpływu nie miała...w sensie, to rzuc prace jak taka madra jesteś...a na to z owu pozwolic sobie nie mogla.
tam wogole jakieś chore sytyacje były.
Dlatego kontakt tak, ale najlepiej w czasie kawy na weekend.;)
Tak właśnie lubię :) Tylko kawa w weekend i wystarczy :)
 
reklama
Do góry