reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

reklama
A jakie masz przeciwciała? Nie wychwycilam wcześniej
A norma do ilu teraz?
Jak lekarz spokojny to najważniejsze [emoji3526]


No to ja też już po, tzn takie zwykłe w 12 tc, szczegółowe za tydzień. NT 1,5, wszyscy ginekolodzy robią wielkie oczy jak mówię ile pierwszy miał [emoji6]
Tylko niepokoi mnie to coś co dostaje, czy to nie nub na chłopca? Lekarz nic nie mówił [emoji12]Zobacz załącznik 1021224

@Ivve ty ogarniasz trochę lukniesz? :)
Kochana kurczę nie widzę nuba [emoji854]
 
Dziewczyny, zachowania rodziny to temat rzeka...U nas podobnie albo jeszcze gorzej. Niestety oboje z moim mężem trafiliśmy na rodziców zupełnie antyrodzinnych, szczególnie nasze mamy. Oczywiście każde z nas jest jedynakiem stąd nasza decyzja o dużej rodzinie. Kiedy braliśmy ślub, moi rodzice dzień wcześniej zakomunikowali, że nie przyjadą, bo znajomi namówili ich na super okazyjny wyjazd do Turcji:)) Kiedy byłam w ciąży z pierwszym dzieckiem, usłyszałam od matki: "o boże, po co ci dziecko w tak młodym wieku"-22 lata, kiedy byłam w drugiej ciąży, usłyszałam:"o rany jeszcze do tego drugi", przy trzecim stwierdziła, że jesteśmy niepoważni, teraz nawet jeszcze nie wie, ale na pewno wyśle nas do psychiatry;)) Cóż, każdy ma swoje piekiełko:). Teściowa (teść niestety nie żyje)to jeszcze lepszy temat. Mieszka sama i poza nami nie ma żadnej rodziny. Nie przyjmuje zaproszeń na święta, bo ona woli sobie sama posiedzieć i poczytać myśli filozofów wschodu (co robi średnio 15h/dobę każdego dnia). Dwa lata temu postanowiliśmy zorganizować super rodzinne święta Bożego Narodzenia. Kupilismy bilety lotnicze dla całej naszej piątki, wynajeliśmy samochód, bo w Pl nie mieszkamy i domek z bali z widokiem na Tatry, taki z kominkiem i super klimatem. Kupilismy dzieciom kurtki zimowe, buty itd, bo u nas cały rok ciepło i w ogóle takich ubrań nie mamy, wyadajac na to wszystko kupę kasy. Wyobraźcie sobie, że moi rodzice przyjechali z wielką łaską na 2 godziny, bo nastepnego dnia lecieli do Tajlandii, a teściowa w ostatniej chwili stwierdziła, że z Warszawy do Zakopanego to dla niej jednak za daleko;)) I tak mieliśmy super święta, ale ręce opadają.
 
A mogę zapytać dlaczego masz ja przepisana?
Jasne. 3 poronienia w ostatnim czasie z powodu tworzących się zakrzepów i mutacja MTHFR. Wcześniej urodziłam troje zdrowych dzieci bez żadnego wspomagania, a teraz taki problem. Jeśli chcesz sie dowiedzieć więcej o stosowaniu aspiryny w ciąży, to wejdź sobie na insta ginekologa Michała Lipy, on tam dokładnie wyjaśnia wiele wskazań dla zażywania aspiryny w ciąży. U mnie jeszcze heparyna w zastrzykach.
 
Chodzi mi o to ze na prenatalnych lekarz ma sprawdzac te wszystkie normy i na podstawie tego mu tam wychodzi czy jest wszystko ok. A u mnie jeszcze wyszla przeziernosci 2.13 to norma wiem:) ale jednak nawet tu na grupie widze ze wiekszosc z Was miala sporo nizsza. I tak kalkuluje mimo ze uslyszalam ze jak najbardziej wszystko ok ;)
Nie stresuj się. U mnie w Hiszpanii norma NT to aż 3!! Do tej wartości nikt się niczym nie przejmuje. Do tego w chorobach, którymi zapewne się stresujesz występują łącznie z wysokim NT inne wady. Jeśli lekarz ich nie widział, to na pewno jest wszystko dobrze.
 
Lidl za tydzień [emoji6]
IMG_20190911_195610.jpeg
IMG_20190911_195524.jpeg
IMG_20190911_195513.jpeg
IMG_20190911_195554.jpeg
 
Nie stresuj się. U mnie w Hiszpanii norma NT to aż 3!! Do tej wartości nikt się niczym nie przejmuje. Do tego w chorobach, którymi zapewne się stresujesz występują łącznie z wysokim NT inne wady. Jeśli lekarz ich nie widział, to na pewno jest wszystko dobrze.
W większości krajów NT do 3 jest uznawane za normę, tylko u nas taka nadgorliwość.
 
Jasne. 3 poronienia w ostatnim czasie z powodu tworzących się zakrzepów i mutacja MTHFR. Wcześniej urodziłam troje zdrowych dzieci bez żadnego wspomagania, a teraz taki problem. Jeśli chcesz sie dowiedzieć więcej o stosowaniu aspiryny w ciąży, to wejdź sobie na insta ginekologa Michała Lipy, on tam dokładnie wyjaśnia wiele wskazań dla zażywania aspiryny w ciąży. U mnie jeszcze heparyna w zastrzykach.
Korzystny wpływ jest i o tym ten pisze mamaginekolog.pl. Wiele kobiet bierze np acard bez uzasadnienia w badaniach moja koleżanka również badania ok ale cała ciąże heparyne w brzuch bo dwa razy poronila. Ja już pisałam o moich wynikach trombofilii wiem też że nie mam stwierdzonych tych najgorszych dla ciąży czynników mutacji a te która są obecne świadczą głównie o tym że mam predyspozycje do zakrzepicy. Jestem w 13. 0 tydzień. Więc nie ma ryzyka że porobię wcześnie tzn ze zarodek się nie zagniezdzi bo to się dzieje do 10 tygodnia. Boję się jednak że łożysko się dobrze nie wykształci bo to może się stać przy zakrzepicy lub ze dziecko w późniejszym okresie będzie wolniej rosło bo przepływy będą Jeszcze gorsze. Aktualne stanowisko wg lekarzy tego Lipy też że aspiryba pomaga w kształtowaniu się łożyska(jeśli ktoś ma kłopoty, nie u wszystkich np zakrzepica) u że powinno się ją zacząć przyjmować do 16 tygodnia a najlepiej przed 12 tygodniem i to jest stanowisko mamy ginekolog. Tak czy siak w piątek idę do mojego lekarza jeśli on dalej będzie się upieral że na razie poczekamy zobaczymy jak wypadnie usg w 20 tygodniu(jego słowa, wcześniej jak zobaczył wyniki badań to powiedział "od razu damy Pani acard albo zastrzyki. Musimy zapobiegać bo gdyby się coś Pani stało to byśmy sobie nie wybaczyli") to chyba zmienię lekarza. Tym bardziej że dawka 75 mg acardu w żaden sposób nikomu nie moze zaszkodzić, a w ogóle to te leki nie przenikają przez łożysko więc nie szkodzą dziecku- stanowisko mamy ginekolog. Dodam jeszcze że acard daje się na agregacje płytek krwi która jest u mnie stwierdzono. Co myślicie, poraddzie mi bo ja nie wiem. Ja ufam reguły lekarzowi itp ale wiadomo że ja wolę zapobiegać tym bardziej że u mnie są wskazania...
 
reklama
Do góry