reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Cześć, przepraszam, że tu pisze, ale jestem strasznie rozstrzęsiona :(
To moja pierwsza ciąża, 20 tc. Bobas wyglada na zdrowego. Poszłam dzisiaj do kawiarni z koleżankami bez zastanowienia zamówiłyśmy to co zawsze i zajęłyście się płotami... dopiero pod koniec jedzenia zorientowałam się, że jestem debilką skończoną i własnie zjadłam beze z kremem, która ma ajerkoniak... mam straszne wyrzuty sumienia, że jej zaszkodziłem, strasznie się boje. jestem przerażona, ze coś jej tam jest, ze cierpi :( ze ja stracę
 
reklama
Cześć, przepraszam, że tu pisze, ale jestem strasznie rozstrzęsiona :(
To moja pierwsza ciąża, 20 tc. Bobas wyglada na zdrowego. Poszłam dzisiaj do kawiarni z koleżankami bez zastanowienia zamówiłyśmy to co zawsze i zajęłyście się płotami... dopiero pod koniec jedzenia zorientowałam się, że jestem debilką skończoną i własnie zjadłam beze z kremem, która ma ajerkoniak... mam straszne wyrzuty sumienia, że jej zaszkodziłem, strasznie się boje. jestem przerażona, ze coś jej tam jest, ze cierpi :( ze ja stracę
Na pewno wielkiej ilości tam nie było, wszytko będzie dobrze :)
Osobiście niestety znam osoby, które w ciąży nie dość ze piły, paliły to jeszcze narkotyki. A dziecko na całe szczęście urodziło się zdrowe.
U ciebie to naprawdę była znikoma ilość, nie przejmuj się. Następnym razem tylko zamów coś innego. :)
 
Cześć, przepraszam, że tu pisze, ale jestem strasznie rozstrzęsiona :(
To moja pierwsza ciąża, 20 tc. Bobas wyglada na zdrowego. Poszłam dzisiaj do kawiarni z koleżankami bez zastanowienia zamówiłyśmy to co zawsze i zajęłyście się płotami... dopiero pod koniec jedzenia zorientowałam się, że jestem debilką skończoną i własnie zjadłam beze z kremem, która ma ajerkoniak... mam straszne wyrzuty sumienia, że jej zaszkodziłem, strasznie się boje. jestem przerażona, ze coś jej tam jest, ze cierpi :( ze ja stracę
Znikoma ilość. Do kremu do pavlovej daje się maks 100ml ajerkoniaku. To jest tyle co nic
 
Cześć, przepraszam, że tu pisze, ale jestem strasznie rozstrzęsiona :(
To moja pierwsza ciąża, 20 tc. Bobas wyglada na zdrowego. Poszłam dzisiaj do kawiarni z koleżankami bez zastanowienia zamówiłyśmy to co zawsze i zajęłyście się płotami... dopiero pod koniec jedzenia zorientowałam się, że jestem debilką skończoną i własnie zjadłam beze z kremem, która ma ajerkoniak... mam straszne wyrzuty sumienia, że jej zaszkodziłem, strasznie się boje. jestem przerażona, ze coś jej tam jest, ze cierpi :( ze ja stracę
Niczym się nie przejmuj, nie raz to nawet tam prawdziwego ajerkoniaku nie ma tylko aromat i smak. Sama robiłam torta w weekend i na cały dałam z 200ml wódki, nie można wpadać w paranoje, ten alkohol też wietrzeje. Jak Co smakowało ciacho następnym razem też bym zamówiła.
 
Cześć dziewczyny, też jestem marcową mamuśką . Niestety od samego początku miałam przeboje i nadal mnie nie opuszczają gdyż właśnie zdiagnozowali u mnie cholestaze. W pierwszej ciąży dużo pisałam na forum z dziewczynami teraz też bym chciała być częścią takiej społeczności bo zawsze to raźniej. Czytalam że jest prywatnd forum jak możecie proszę dołączcie i mnie do niego. Termin mam na 5 marca lub 8 marca jednak w związku z cholestaza może sie okazać że synek pojawi sie wcześniej oby w terminie a nie dużo za wcześnie
 
Cześć dziewczyny, też jestem marcową mamuśką . Niestety od samego początku miałam przeboje i nadal mnie nie opuszczają gdyż właśnie zdiagnozowali u mnie cholestaze. W pierwszej ciąży dużo pisałam na forum z dziewczynami teraz też bym chciała być częścią takiej społeczności bo zawsze to raźniej. Czytalam że jest prywatnd forum jak możecie proszę dołączcie i mnie do niego. Termin mam na 5 marca lub 8 marca jednak w związku z cholestaza może sie okazać że synek pojawi sie wcześniej oby w terminie a nie dużo za wcześnie
Ojej tak wcześnie [emoji849]
Trzynam kciuki by maleństwo jak najdłużej było w brzuchu bezpieczne
 
Hej dziewczyny, najwyżej mnie wywalicie ;) Wcześniej nie uznawalam pisania w necie na temat swojej ciąży, ale nie mam nawet się w sumie do kogo odezwać ;/ Jestem teraz w 21 tc. Termin mam na 9 marca wg pierwszych usg. Moja ciąża nie przebiega bezproblemowo, w 13 tc zastawka trojdzielna niedomknieta, ryzyko downa po papie 1:2440. Teraz moje dziecko jest o 2 tyg mniejsze niż powinno czyli hipotrofia. Czy któraś z Was też tak ma? Nie wiem co o tym myśleć. Czy moje dziecko faktycznie ma downa czy jest na coś innego chore i czy może takie jest, ale powiedzmy zdrowe. Tak trochę późno piszę, ale w sumie 4 miesiące przelezalam w łóżku z miską lub spędziłam w toalecie więc nawet nie miałam szukać czegoś w internetach. Pozdrawiam!
 
reklama
Hej dziewczyny, najwyżej mnie wywalicie ;) Wcześniej nie uznawalam pisania w necie na temat swojej ciąży, ale nie mam nawet się w sumie do kogo odezwać ;/ Jestem teraz w 21 tc. Termin mam na 9 marca wg pierwszych usg. Moja ciąża nie przebiega bezproblemowo, w 13 tc zastawka trojdzielna niedomknieta, ryzyko downa po papie 1:2440. Teraz moje dziecko jest o 2 tyg mniejsze niż powinno czyli hipotrofia. Czy któraś z Was też tak ma? Nie wiem co o tym myśleć. Czy moje dziecko faktycznie ma downa czy jest na coś innego chore i czy może takie jest, ale powiedzmy zdrowe. Tak trochę późno piszę, ale w sumie 4 miesiące przelezalam w łóżku z miską lub spędziłam w toalecie więc nawet nie miałam szukać czegoś w internetach. Pozdrawiam!
A ten wynik to z testów pappa? Coś jeszcze robiłaś w kierunku diagnozy?
My mieliśmy z pierwszym duże ryzyko ZD dlatego zdecydowalismy się prowadzić ciąże u ginekologa genetyka i na każdym usg dostawałam pozytywnie potwierdzenie że młody rozwija się prawidłowo.
A ten rozmiar to wszystkie parametry mniejsze o 2 tygodnie? Dopiero teraz to wyszło?
 
Do góry