reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

A ten wynik to z testów pappa? Coś jeszcze robiłaś w kierunku diagnozy?
My mieliśmy z pierwszym duże ryzyko ZD dlatego zdecydowalismy się prowadzić ciąże u ginekologa genetyka i na każdym usg dostawałam pozytywnie potwierdzenie że młody rozwija się prawidłowo.
A ten rozmiar to wszystkie parametry mniejsze o 2 tygodnie? Dopiero teraz to wyszło?
Tak, po papie. Jak byłam na echo serca w 18 tyg to lekarz zauwazyl hipotrofie. Najmniejsze wtedy były nóżki, teraz troche podgonily. Ale cała mała jest za mała jak na 21 tc. I główka i brzuszek i wszystko. Byłam u genetyka. Mówił, że on raczej downa nie widzi, ale jest tyle chorób, a amniopunkcja w sumie ilość chromosomow bada a nie mutacje. Nie robiłam jej, moich dwóch ginow do ktorych chodze, też tlukli mi o ryzyku i w sumie odradzali. Tylko żałuję, ze nie zrobilam nifty czy coś. Teraz za bardzo kasy nie mam na to, a poza tym dzidzia i tak miała się urodzić, tylko martwię się o swoją córeczkę. A mogę wiedzieć jaki parametr wyszedł nie tak, że miałaś zwiększone ryzko ZD?
 
reklama
Tak, po papie. Jak byłam na echo serca w 18 tyg to lekarz zauwazyl hipotrofie. Najmniejsze wtedy były nóżki, teraz troche podgonily. Ale cała mała jest za mała jak na 21 tc. I główka i brzuszek i wszystko. Byłam u genetyka. Mówił, że on raczej downa nie widzi, ale jest tyle chorób, a amniopunkcja w sumie ilość chromosomow bada a nie mutacje. Nie robiłam jej, moich dwóch ginow do ktorych chodze, też tlukli mi o ryzyku i w sumie odradzali. Tylko żałuję, ze nie zrobilam nifty czy coś. Teraz za bardzo kasy nie mam na to, a poza tym dzidzia i tak miała się urodzić, tylko martwię się o swoją córeczkę. A mogę wiedzieć jaki parametr wyszedł nie tak, że miałaś zwiększone ryzko ZD?
Przyjmujesz heparyne albo akard? Jak łożysko? Podaj wyniki pappy. Z tego co ja wiem to hipotrofie mogą występować że względu na utrudniony przepływ krwi. Jak twoje przepływy? Jak twoje krzepnięcie? Czy ktoś w twojej rodzinie albo Ty masz zakrzepice? Poczutaj o tym...
 
Przyjmujesz heparyne albo akard? Jak łożysko? Podaj wyniki pappy. Z tego co ja wiem to hipotrofie mogą występować że względu na utrudniony przepływ krwi. Jak twoje przepływy? Jak twoje krzepnięcie? Czy ktoś w twojej rodzinie albo Ty masz zakrzepice? Poczutaj o tym...
hmmm teraz nie mam przy sobie wyników, ale pamietam, że były okej, przynajmniej tak lekarz mówił jak przeliczył na momy. Przed testem miałam 1:343 bo Pappie mi właśnie zmalało ryzyko. Nie biorę nic na to, lekarze nie wspomnieli nawet, że to może być przez łozysko. Jest ono prawidłowo umiejscowione, pępowina trzynaczyniowa, a poziom wód w normie. Dodam, że mialam bardzo nieregularne miesiączki, zawsze ponad 30 dni jak dobrze szło.
 
hmmm teraz nie mam przy sobie wyników, ale pamietam, że były okej, przynajmniej tak lekarz mówił jak przeliczył na momy. Przed testem miałam 1:343 bo Pappie mi właśnie zmalało ryzyko. Nie biorę nic na to, lekarze nie wspomnieli nawet, że to może być przez łozysko. Jest ono prawidłowo umiejscowione, pępowina trzynaczyniowa, a poziom wód w normie. Dodam, że mialam bardzo nieregularne miesiączki, zawsze ponad 30 dni jak dobrze szło.
W jakim wieku jesteś? Na ryzyko hipotrofii mogliby dać akard profilaktycznie. POGADAJ z ginekologien
 
Hej dziewczyny mialyscie tak że w badaniu usg dopochwowej szyjka 29,6mm lekarz straszy oesserem po 9 dniach idę na posiew i sprawdzenie szyjki i mówi że poprawiło się i jest 41mm normalnie szok. Ale raz na tydz pojawiają się delikatne plamienia na brązowo od łożyska które jest nisko:( Jak nie urok to sr....
 
Hej dziewczyny mialyscie tak że w badaniu usg dopochwowej szyjka 29,6mm lekarz straszy oesserem po 9 dniach idę na posiew i sprawdzenie szyjki i mówi że poprawiło się i jest 41mm normalnie szok. Ale raz na tydz pojawiają się delikatne plamienia na brązowo od łożyska które jest nisko:( Jak nie urok to sr....
Ojej, trzymam kciuki, żeby było wszystko okej. Ja nawet nie wiem jaka ma być długość szyjki, ale chyba jak się wydluzyla to dobrze? Chyba, że coś źle zrozumiałam. A masz łożysko przodujace? I co lekarz mówi na te plamienia?
 
Hej dziewczyny mialyscie tak że w badaniu usg dopochwowej szyjka 29,6mm lekarz straszy oesserem po 9 dniach idę na posiew i sprawdzenie szyjki i mówi że poprawiło się i jest 41mm normalnie szok. Ale raz na tydz pojawiają się delikatne plamienia na brązowo od łożyska które jest nisko:( Jak nie urok to sr....
Za 1 lub 2 razem źle zmierzona :) ja pierwsze słyszę żeby mogła się wydłużyć. Ja miałam tak, że u mojego miałam 4 i 2 mm. 2 dni później na prenatalnym 3,5 mm. Zapytałam o co chodzi, lekarz powiedział że pewnie źle zmierzona była za 1 razem
 
hmmm teraz nie mam przy sobie wyników, ale pamietam, że były okej, przynajmniej tak lekarz mówił jak przeliczył na momy. Przed testem miałam 1:343 bo Pappie mi właśnie zmalało ryzyko. Nie biorę nic na to, lekarze nie wspomnieli nawet, że to może być przez łozysko. Jest ono prawidłowo umiejscowione, pępowina trzynaczyniowa, a poziom wód w normie. Dodam, że mialam bardzo nieregularne miesiączki, zawsze ponad 30 dni jak dobrze szło.
No to jak po pappa się tak bardzo zmniejszyło ryzyko to chyba dobrze [emoji3526]
U mnie było 1:7500 chyba i przeziernosc 2,8 ale to było 8 lat temu i podejrzewam że wtedy bardziej panikowali. Ale też chodziło o mój wiek bo 26 lat miałam
 
reklama
Do góry