reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

reklama
Dziewczyny, czy szyjka macicy 34mm w 22 tygodniu to wielki dramat? Lekarz kazał mi się oszczędzać, mniej biegać, ale jestem lekko przerażona ale jeszcze miesiąc temu było 40mm...
Hej. Ja w 19tc szyjka 29,6 mm przeleżalam 10dni i poszłam na posiew i badanie szyjki u tego samego lekarza i zmierzył tym razem 41mm zaskoczona byłam. Powiedział że badał się mam oszczędzać ale bez przesady. Teraz czekam do następnej wizyty i ciekawe co powie
 
Ja znowu mam tak że jak wstanę to mam uczucie takiego jakby pełnego brzucha nie bolesne, nie wiem czy to wzdecia czy skurcze jestem szczupła A teraz jak mi brzuszek zaczyna rosnąć to mam napięty brzuszek, podczas leżenia nic nie odczuwam
 
Ja tez mam czasem twardy brzuch. A moje jelita pracują tak, że masakra. Oprócz ciazy mam wzdety brzuch cały czas nie ważne co zjem. Ja się martwię dzidzią, bo jak pisałam nie czuję jej. Mam dzisiaj echo serca, zobaczę czy Ona żyje:(
 
Dzisiaj na 10.00 echo a do gina dopiero 25 listopada.
Daj znać, u mnie z tymi jelita i i zoladkiem podobnie. Ale gin wczoraj powiedzial, że szyjka się nie zmieniła. Tylko że ja nie będę umiała stwierdzic kiedy te skurcze wystąpią bo cały czas jet twardy Albo nie wiem czy nawet skurcz wyczyje bo też często boli. Wczoraj zjadłam makaron z sosem, wmietanowo zerowym i nigdy tak źle się nie czułam nie mogłam się wyprostować, wzięłam espumisan u zaczęło puszczać. Obiecałam sobie ze do końca ciąży głównie zupy i lekko strawne jedzenie :(
 
Dziewczyny, czy szyjka macicy 34mm w 22 tygodniu to wielki dramat? Lekarz kazał mi się oszczędzać, mniej biegać, ale jestem lekko przerażona ale jeszcze miesiąc temu było 40mm...
Nie jest to tak mało, a jakieś objawy skracania masz? Z tego co wiem najgorsze dla szyjki jest nie tyle latanie co chodzenie po schodach. Magnez dużo pomaga na rozluźnienie brzucha by się nie spinal i nie szkodzil szyjce
 
Daj znać, u mnie z tymi jelita i i zoladkiem podobnie. Ale gin wczoraj powiedzial, że szyjka się nie zmieniła. Tylko że ja nie będę umiała stwierdzic kiedy te skurcze wystąpią bo cały czas jet twardy Albo nie wiem czy nawet skurcz wyczyje bo też często boli. Wczoraj zjadłam makaron z sosem, wmietanowo zerowym i nigdy tak źle się nie czułam nie mogłam się wyprostować, wzięłam espumisan u zaczęło puszczać. Obiecałam sobie ze do końca ciąży głównie zupy i lekko strawne jedzenie :(
No właśnie ja też sobie obiecałam, że będę jeść "lekkie" rzeczy, ale mnie brzuch napina nawet po ziemniakach czy makaronie. Kalafiora się wystrezgam bo gorzej mi robi niż kapusta czy fasolka. U mnie z dwa, trzy tygodnie temu doszły jeszcze zaparcia. Byłam na echo, lekarz powiedział, żeby być umiarkowanym optymistą ponieważ dziecko jest dalej za małe dwa tyg, ma za małą główkę i kończyny, brzuszek jest w sumie ok. Na razie należy Ją kontrolować, w sumie teraz nic nie zrobią. Przepływy wszystkie i mózg okej. Zastawka trójdzielna się domyka. Mała waży ok 437 g, jestem wg usg i OM 22+2 tc. Według pomiarów 20+4. Kontrola u kardiologa za 6 tygodni. Ja nawet nie wiem ile moja szyjka ma cm. Mam podane w normie. Mam nadzieję, że mi się nie skróci i że U Ciebie też się już nie skróci. Aaaa i łożysko też mam okej wg kardiologa. Mój mąż ma 156 cm wzrostu i jego prawie cała rodzina, ja 164 cm więc mam nadzieje, że dziecko będzie małe po prostu i na tym się skończy. Dopóki nie urodzę będę się martwić, ale to chyba normalne. Każda z nas martwi się o dzieciątko :) Miłego dnia dziewczyny :*
 
reklama
Nie jest to tak mało, a jakieś objawy skracania masz? Z tego co wiem najgorsze dla szyjki jest nie tyle latanie co chodzenie po schodach. Magnez dużo pomaga na rozluźnienie brzucha by się nie spinal i nie szkodzil szyjce
A mogę dodatkowo brać magnez bez wiedzy lekarza jak biorę prenatal duo? Czy jednak lepiej to zgłosić? Ja mieszkam na 3 pietrze, bez windy niestety. Jak wejde na górę jakbym maraton przebiegła, tak się czuję ;/
 
Do góry