reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Dziewczyny od kilku dni odczuwam już te skurcze chyba braxtona hicka bo kilka w ciągu dnia. Po aktywności cy kopniakach najczesciej. Macica lub jej cześć twardnieje po kilkunastu sekundach puszcza od razy zmieniam pozycje. Też tak macie? Biorę 2 razy dziennie magne b6 forte i raz dzienne magne b6.

Tez je mam - pojawiły się po 20 tygodniu.
Tez na początku spanikowałam i już miałam jechać na pogotowie . Ale podzwoniłam po koleżankach i okazało się ze każda to przechodziła , wiec dałam sobie spokój .
Nie powinno się wtedy masować brzuszka - zmienić pozycje i odczekać .
Chyba , ze będą bardzo częste i pojawi się ból brzucha - wtedy do lekarza .
 
reklama
Cześć Dziewczyny :D dzisiaj miałam test glukozy i wynik wyszedł 103. Ponoć w normie i jest wszystko ok.
Polecam się przed testem na cis wkurzyć- ja rozmawiałam z Urzędem bo zrobili mi błędy w papierach ... no i w tym wkurzenie na test pojechałam, ciurkiem wypiłam i z tych emocji to nawet nie odczułam tej słodkości hahaha
 
Cześć Dziewczyny :D dzisiaj miałam test glukozy i wynik wyszedł 103. Ponoć w normie i jest wszystko ok.
Polecam się przed testem na cis wkurzyć- ja rozmawiałam z Urzędem bo zrobili mi błędy w papierach ... no i w tym wkurzenie na test pojechałam, ciurkiem wypiłam i z tych emocji to nawet nie odczułam tej słodkości hahaha

ZazdroszcE - ja niestety cukrzyca ciążowa i na diecie . Schudłam 5 kg od początku a teraz 22 tydzień i + 1 kg :) istne szaleństwo ;)
 
Tez schudłam na początku 4 i teraz 23 i 3 dni i 4 do przodu :)

A jaka masz dietę? Musisz cukier wyeliminować całkowicie? Jesz owoce?
Mierze cukier - godzinę po każdym posiłku .
Cały czas patrzę na indeks glikemiczny danego produktu.
Niestety , ale nie mogę jeść wszystkich owoców - już przetestowalam , które podnoszą cukier i tak właściwie z wszystkim .
 
Cześć Dziewczyny :D dzisiaj miałam test glukozy i wynik wyszedł 103. Ponoć w normie i jest wszystko ok.
Polecam się przed testem na cis wkurzyć- ja rozmawiałam z Urzędem bo zrobili mi błędy w papierach ... no i w tym wkurzenie na test pojechałam, ciurkiem wypiłam i z tych emocji to nawet nie odczułam tej słodkości hahaha
Ja też dzisiaj byłam, ale wyniki jutro po 12. :)
Ja z kolei słyszałam, że stres i zdenerwowanie, tak jak i ruch wpływają na poziom cukru. Ale fakt, że wtedy się przynajmniej nie myśli o badaniu ;p
 
Ja próbowałam robić krzywą, ale albi mdleje albo rzygam :/ nie chcą mi jej dokończyć w labie. Zrobiłam hemoglobine glikowaną i endo mówił, że jest okej. Będę co jakiś czas mierzyć poziom cukru na czczo. Nie wykluczam też, że jeszcze raz podejdę do tego relaksujacego badania ;/
 
Jeju drugi dzień bym jadła za 5 osób... To, że ja przed ciąża nawet kawałka czekolady nie jadłam bo nie lubiłam a teraz nie mogę myśleć o niczym innym to okej ale znowu ciągnie mnie do chipsów, tortilii, frytek ehh... Co zrobic :D
 
Cześć dziewczyny, dołączyłam właśnie do tej grupy. Mam do Was pytanie czy może miałyście ta że Wasze dzieciątko zazwyczaj intensywnie sie ruszalo, tzn było czuć ruchy dosyć mocno a od dwóch dni czuje je ale słabiej jak by ruchy były mniej mocne albo coś je tłumiło?
Zastanawiam się czy to normalne czy może jest coś nie tak. Byłam tydzień temu u lekarza w związku z mocno twardniejącym brzuchem, ale na usg było wszystko oki. Brzuch teraz mniej twardnieje po odpoczynku.. Ale martwią mnie te słabo wyczuwalne ruchy.
DOdam że u mnie 22tc+3.
 
reklama
Do góry