reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

reklama
Ja codziennie pod prysznicem na ledzwia leje gorąco wodę 🙈😂 bo uwielbiam, bo mnie to relaksuje, bo dzięki temu podgrzewam nerki (wg medycyny chińskiej są źródłem energii dla całego naszego organizmu i kluczowe w ogóle do zajścia w ciążę)
A stresujesz się może czymś teraz?
W wieku 19 lat miałam operację kręgosłupa... Ból kręgosłupa towarzyszył mi od zawsze. Odkąd zauważyłam jak ważna jest odpowiednia higiena ( ta głowy również!) kręgosłup boli mnie bardzo rzadko. Kiedyś niemal codziennie i niemal codziennie że środkami przeciwbolowymi. Teraz, szczerze nie wiem kiedy wzięłam coś przeciwbólowe.
Bóle w odcinku ledzwiowym bardzo często pojawiają się na skutek bólu z brzucha ( skurcze macicy, problemy trawienne ale i stres który wiele ludzi kumuluje właśnie w brzuchu). Pomysł o tym... Może od tej strony najpierw musisz rozluźnić
Polecam masaż lomi-lomi. Jest jak najbardziej dla kobiet w ciąży (wykonają ci go po prostu na boku).... Jest mega rozluzniajacy dla ciała i ducha
Jeżeli twoja ciąża przebiega super prawidłowo a ciepło rozluźnia twoje ciało.... Ja bym robiła ciepłe okłady. Moja metoda na bóle kręgosłupa to właśnie ciepły prysznic z planem wody na ledzwia, potem nawet jeszcze można jakiś olej rozgrzewający, szlafrok i do ciepłego łóżka.... I relaks jakiś można do tego jeszcze yt sobie puścić. Czasem nawet dodatkowo kocem albo chusta owijam ledzwia.
Mnie póki co.... Tfu tfu.... Tylko raz kręgosłup bolał w ciąży

A może nospa by pomogła?
 
Ostatnia edycja:
Ja codziennie pod prysznicem na ledzwia leje gorąco wodę 🙈😂 bo uwielbiam, bo mnie to relaksuje, bo dzięki temu podgrzewam nerki (wg medycyny chińskiej są źródłem energii dla całego naszego organizmu i kluczowe w ogóle do zajścia w ciążę)
A stresujesz się może czymś teraz?
W wieku 19 lat miałam operację kręgosłupa... Ból kręgosłupa towarzyszył mi od zawsze. Odkąd zauważyłam jak ważna jest odpowiednia higiena ( ta głowy również!) kręgosłup boli mnie bardzo rzadko. Kiedyś niemal codziennie i niemal codziennie że środkami przeciwbolowymi. Teraz, szczerze nie wiem kiedy wzięłam coś przeciwbólowe.
Bóle w odcinku ledzwiowym bardzo często pojawiają się na skutek bólu z brzucha ( skurcze macicy, problemy trawienne ale i stres który wiele ludzi kumuluje właśnie w brzuchu). Pomysł o tym... Może od tej strony najpierw musisz rozluźnić
Polecam masaż lomi-lomi. Jest jak najbardziej dla kobiet w ciąży (wykonają ci go po prostu na boku).... Jest mega rozluzniajacy dla ciała i ducha
Jeżeli twoja ciąża przebiega super prawidłowo a ciepło rozluźnia twoje ciało.... Ja bym robiła ciepłe okłady. Moja metoda na bóle kręgosłupa to właśnie ciepły prysznic z planem wody na ledzwia, potem nawet jeszcze można jakiś olej rozgrzewający, szlafrok i do ciepłego łóżka.... I relaks jakiś można do tego jeszcze yt sobie puścić. Czasem nawet dodatkowo kocem albo chusta owijam ledzwia.
Mnie póki co.... Tfu tfu.... Tylko raz kręgosłup bolał w ciąży

A może nospa by pomogła?
 
Potwierdzam:) rytuał polewania ciepła woda pod prysznicem stosuje, mimo że mam problem z szyjka, ale leje na plecy, nie na brzuch, i 15 minut nie godzinę, to mój największy relaks… świadomie go sobie nie odmawiam, w pełni potwierdzam tez, ze często stres lokuje się w lędźwiach, czasem po cięższym dniu w pracy albo jakiejś ciężkiej sytuacji plecy bolały mnie kilka dni, ale tez niestety Dzidzia może uciskać w tak wysokiej ciąży, może jakieś lekkie ćwiczenia stabilizujące na macie?
 
Zksiazki rodzic można latwiej
 

Załączniki

  • IMG_20200123_1404349.jpg
    IMG_20200123_1404349.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 27
Zksiazki rodzic można latwiej
Eh, tylko jedno zdjęcie weszło? Nie przechodzi też w większej ilości w prywatnych wiadomościach... Nie pamiętam jak się to robiło 🤔
Weź z jogi:
koci grzbiet
leżenie na plecach stopy złączone razem kolana na boki
Leżysz na plecach, zgiete kolana unosisz trochę nogi do góry i kolana najpierw na prawo (tak poleżeć) a potem na lewo położyć polozyc


Właśnie mi koleżanka przesłała
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry