reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

reklama
"Niektórzy za to zwracają uwagę, że nadmiar progesteronu, mogący się zdarzyć, gdy lek stosowany jest bez uprzednich badań poziomu hormonu, może mieć zły wpływ na układ moczowy dziecka, a u chłopców może powodować wnętrostwo. Na te przypuszczenia nie ma jednak naukowych dowodów. "


Na dziecko.pl tak pisze w artykule o duphastonie
Brałam z moimi chłopakami i fiutki zupełnie zdrowe oba mają [emoji6]
Ale tak czytam, że tu prawie każda na lekach podtrzymujacych, teraz tak przypisują? Ja brałam po plamieniach ale to też dawno i duphaston tylko chwilkę, bardziej luteine bo delikatniejsza...
 
Witaj! Ja mam termin na 27 marca, wiec jestesmy blisko :)

Na to licze ;) Moze nie rozpakuje sie przed wiekszoscia mam, ale nie pogniewalabym sie, gdyby to byly okolice 38tyg. Tez pamietam, ze ostatnie dwa tygodnie to byla juz meka...

Jestem ciekawa jakie sa ogolne zalecenia dot. podrozy samolotem w pierwszym trymestrze. Raz gdzies wyczytalam, ze najlepszy czas na podroze samolotem zaczyna sie od 14 tyg. Ja planuje lot miedzy 9 a 12 tygodniem o ile polozna nie bedzie odradzac.

Moze cos zjadlas i Ci siadlo na zoladku? Mi zawsze pomoga mocna herbata bez cukru.

Sa tu jakies mamusie, ktore maja koty w domu? Zrezygnowalyscie calkowicie ze sprzatania kuwety?
Ja mam 2 koty i nie karmie ani nie sprzatam. Mąż to robi odkąd staramy się o dziecko

f2w390bv9l357a40.png
 
Dzisiaj byłam na pierwszej wizycie u ginekologa. Lekarka wyliczyla wiek ciąży na 5 tydzień bo liczyła wiek ciazy od dnia owulacji a nie od pierwszego dnia miesiączki. Powiedziała ze nie wiadomo czy na usg cokolwiek zobaczy bo ma kiepski sprzęt.
Na usg jest zarodek i boje mu serce ale nie powiedziała mi jaki jest duzy.
Nie zalecila żadnych suplementów, skierowanie na badania krwi dala tylko na morfologia mocz i grupa krwi.
Jak poprosiłam o l4 bo pracuje w fabryce i dzwigam po 20 kilo to powiedziala ze jej czasów nikt l4 nie brał i ciąża to nie choroba.
Dodam że wizyta prywatna

20190725_134114.jpg


f2w390bv9l357a40.png
 
reklama
Do góry