reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Nic na temat szyjki nie wspominał . Dziękuję, dziecko waży 475g, co do płci to jeszcze jej nie poznałam. Za każdym razem dziecko ma pępowinę między nóżkami. Za dwa tygodnie mam następna wizytę więc mam nadzieję że w końcu poznamy płeć
Moja mała za każdym razem ładnie nóżki rozkłada jakby wiedziała co chcą sprawdzić :D
 
reklama
Cześć dziewczyny! Dziś wybił nam półmetek ciąży, z tej okazji postanowiłam do Was dołączyć. Jestem czerwcową mamą 2018, teraz będę marcową 2020, termin na koniec miesiąca więc różnie to może być. Pod sercem prawdopodobnie chłopiec, choć była już i wersja z dziewczynką.
 
No właśnie ja też sobie obiecałam, że będę jeść "lekkie" rzeczy, ale mnie brzuch napina nawet po ziemniakach czy makaronie. Kalafiora się wystrezgam bo gorzej mi robi niż kapusta czy fasolka. U mnie z dwa, trzy tygodnie temu doszły jeszcze zaparcia. Byłam na echo, lekarz powiedział, żeby być umiarkowanym optymistą ponieważ dziecko jest dalej za małe dwa tyg, ma za małą główkę i kończyny, brzuszek jest w sumie ok. Na razie należy Ją kontrolować, w sumie teraz nic nie zrobią. Przepływy wszystkie i mózg okej. Zastawka trójdzielna się domyka. Mała waży ok 437 g, jestem wg usg i OM 22+2 tc. Według pomiarów 20+4. Kontrola u kardiologa za 6 tygodni. Ja nawet nie wiem ile moja szyjka ma cm. Mam podane w normie. Mam nadzieję, że mi się nie skróci i że U Ciebie też się już nie skróci. Aaaa i łożysko też mam okej wg kardiologa. Mój mąż ma 156 cm wzrostu i jego prawie cała rodzina, ja 164 cm więc mam nadzieje, że dziecko będzie małe po prostu i na tym się skończy. Dopóki nie urodzę będę się martwić, ale to chyba normalne. Każda z nas martwi się o dzieciątko :) Miłego dnia dziewczyny :*
Nie martw się że jest małe dziecko, koleżance wmawiali tak w 34 tc, że dziewczynka za mała a urodziła się w normie przez cc bo była pośladkowo, a przybiera o wiele szybciej i kestt większa na wiek co jej starsza siostra 😘
 
Dziękuję, mam nadzieję, że i u mnie będzie wszystko ok 😀
Oni nie są w stanie wszystko dokładnie zmierzyć do mm, dziecko się rusza, oczywiście są normy, ale dzieci jedne się rodzą jak moja kuzynka 2.6 kg a inne 5kg, lekarz Ci powie przed porodem z usg że małe ma 3.4 kg a później się okazuje 4kg albo na odwrót, więc jak to nie są drastyczne wielkości a 2 tyg to raczej nie są, mocno bym się nie przejmowała pewnie by z tyłu głowy siedziało ale tak to bym się nie zamartwiala, tylko np przerzucila się na zdrowsza dietę, jakieś wartościowe rzeczy czy coś ;)
 
Dziewczyny, dzisiaj zaczęłam 23tc martwi mnie fakt, że boli mnie podbrzusze taki ciągnący ból trochę jak na miesiączkę i kłucie w pochwie... mam też dużo upławów wodnisto białych... martwię się, ostatnio ginekolog kazał mi się oszczędzać bo szyjka miała 34mm i to tylko 1cm zapasu... nie wiem czy to normalne takie bóle, czy jechać jednak na IP ☹️ Tętno małej w normie bo sprawdzam dedektorem. Latam tez siku cały czas, ma któraś z was podobnie?
 
Dziewczyny, dzisiaj zaczęłam 23tc martwi mnie fakt, że boli mnie podbrzusze taki ciągnący ból trochę jak na miesiączkę i kłucie w pochwie... mam też dużo upławów wodnisto białych... martwię się, ostatnio ginekolog kazał mi się oszczędzać bo szyjka miała 34mm i to tylko 1cm zapasu... nie wiem czy to normalne takie bóle, czy jechać jednak na IP ☹ Tętno małej w normie bo sprawdzam dedektorem. Latam tez siku cały czas, ma któraś z was podobnie?
Jeśli się martwisz to jedz. To może być normalne, a może być jakaś bakteria, wszystko jeśli się martwisz to jedz. Te bóle by mnie zmartwily. Twardnieje Ci brzuch? Może zadzwoń do swojego lekarza?
 
Ostatnia edycja:
Jeśli się martwisz to jedz. To może być normalne, a może być jakaś bakteria, wszystko jeśli się martwisz to jedz. Te bóle by mnie zmartwily. Twardnieje Ci brzuch? Może zadzwoń do swojego lekasza?
Właśnie nie twardnieje, prócz bólu i upławów nic się nie dzieje. ☹️ Ale właśnie się zbieram bo i tak przez to mam taki humor, że siedzę i ryczę :(
 
Właśnie nie twardnieje, prócz bólu i upławów nic się nie dzieje. ☹ Ale właśnie się zbieram bo i tak przez to mam taki humor, że siedzę i ryczę :(
Wiesz co mi się wydawało, że mam upławy a na posiewie wyszło że ok, chyba po prostu ten śluz się nasila, kłuję mnie czasem w pochwie ale to czasem, ale bólów brzucha nigdy nie miałam, czasem zakluje mnie po boku ale nigdy nie boli l. 3 mam kciuki żeby wszystko było okej. Daj koniecznie znać :))
 
reklama
Do góry