reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny które karmią mlekiem modyfikowanym. Jak wyglada wasze karmienie, dajecie jeść jak dzieci chcą czy co 3-4 godziny. Wszędzie jak czytam to w 5 tygodniu jest że dziecko je między 110-130 ml 6 razy dziennie. Mojej małej teraz się przestawiło i ona je 60 ml i już nie chce , ale za to chce częściej. I nie wiem co robić🤔 teraz mała wazy 4 kg myśle ze ok🙂
 
Dziewczyny które karmią mlekiem modyfikowanym. Jak wyglada wasze karmienie, dajecie jeść jak dzieci chcą czy co 3-4 godziny. Wszędzie jak czytam to w 5 tygodniu jest że dziecko je między 110-130 ml 6 razy dziennie. Mojej małej teraz się przestawiło i ona je 60 ml i już nie chce , ale za to chce częściej. I nie wiem co robić🤔 teraz mała wazy 4 kg myśle ze ok🙂
Daje jak jest głodny i u nas to wypada tak mniej więcej co 3- 4 h. Ja daje hipp i tam są trochę mniejsze porcje niż piszesz, pisze tez żeby dawać na żądanie tak jak przy karmieniu piersią. Mój czasem też zje 60 ml i mu wystarczy a zwykle pije 90 ml. A Ty karmisz jeszcze piersią ?bo może przez to te małe porcje?
Ja karmie tez mieszanie i wydaje mi się ze tez przez to do końca nie wiadomo ile dziecko je dokładnie. Mój jak miał 3 tygodnie i 2 dni to ważył 3540 g, położna mówiła że w normie.
 
Ostatnia edycja:
Daje jak jest głodny i u nas to wypada tak mniej więcej co 3- 4 h. Ja daje hipp i tam są trochę mniejsze porcje niż piszesz, pisze tez żeby dawać na żądanie tak jak przy karmieniu piersią. Mój czasem też zje 60 ml i mu wystarczy a zwykle pije 90 ml. A Ty karmisz jeszcze piersią ?bo może przez to te małe porcje?
Ja karmie tez mieszanie i wydaje mi się ze tez przez to do końca nie wiadomo ile dziecko je dokładnie. Mój jak miał 3 tygodnie i 2 dni to ważył 3540 g, położna mówiła że w normie.
Teraz większość odciagam i wtedy jej podaje, z piersi głównie rano po przebudzenie je albo jak chce się uspokoic to chwile ciumka. Zaufam intuicji. W sumie ona jak nie chce jeść to na siłe jej nie dam. Widocznie lubi małe porcje a częściej
 
Dziewczyny która z was używa mleka pepti syneo. Moja córka pije bebilon advance i niby wszystko ok ale wybudza się na bąki, skręca się przez co słabo i krótko śpi. Podejrzewam że to przez mleko. Chciałam zobaczyć czy alergi na mleko krowie nie ma . Myślicie żeby je wypróbować czy skonsultować z lekarzem. Czy wy zmieniacie mleka czy bez zgody lekarza nie zmieniacie.
 
Hej

i jak zmiana mleka na nan optipro 1. Zauważyłaś poprawę?

Na chwilę obecną odstawiłam mm. I jedziemy tylko na moim. Odciagam w razie co na wieczór jakby miala kaprysy przy cycu. Widzę że apetyt małej powraca bo podaję jej na brzuszek delicol i biogaje, zmieniłam jej witaminę D bo zaczęły się ogólnie kolki plus ma zatwardzenie i już nie wiem co zrobić by ta kupa u niej poszła.
 
reklama
A właśnie czy ktoś ma jakieś pomysły jak pomóc dziecku przy zaparciach? Bo bym chciała jej ulżyć aby przestała się prężyć.
Mi lekarka zapisała debridat, żeby wspomóc jelita. U nas bardziej na tym się skupiła niż na zmianie mleka.
Położna tez wspominała o czopkach glicerynowych ale tego nie stosowałam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry