reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Mi pediatra kazał podawać espumisan, biogaia i delicol. Jak ma czkawkę to daje małej wodę bo ile można mleka. Skoro takie są zalecenia to uważam że pediatra zna się na rzeczy i podaje
Powiem Wam, że daję Espumisan ale zaczynam mieć wrażenie, że psinco daje. Sama już nie wiem.
Napewno termofor z pestek to super sprawa, Mały nawet śpi z nim na brzuszku i chyba to lubi.
Wczoraj Go noszę, wpatruję się, tulę a On w krzyk i proszę mnie odłożyć. I tyle miałam przyjemności. Co to za charakterek to aż się boję myśleć 😉😁
 
reklama
Mój jak uda mu się przysnąć koło 21 lub 22 to śpi z 4 a nawet 5 godzin.
Potem regularnie co 3h.
Ale to się dzieje tak od tygodnia, no zobaczymy dalej. Także naprawdę jest dobrze😊
Aż mi Cię @Mary szkoda😔 naprawdę współczuję, bo zmęczenie przekłada się na wszystko.
Daj znać jak po szczepieniu. Ściskam Cię mocno😘
 
@Natulia jeśli chce więcej czy częściej to poprostu jej daj. Sama pewnie unormuje sobie.
Może być jak @Mary mówi, że będzie w końcu jadła więcej a na dłużej jej starczy. Życie życiem a teoria teorią😉😁
I tak właśnie postanowiłam spróbuje dawac jej 120 może będzie lepiej zasypiać po takiej porcji. Bo jak dostaje 90 kręci się wierci i spac nie może
 
Mój jak uda mu się przysnąć koło 21 lub 22 to śpi z 4 a nawet 5 godzin.
Potem regularnie co 3h.
Ale to się dzieje tak od tygodnia, no zobaczymy dalej. Także naprawdę jest dobrze😊
Aż mi Cię @Mary szkoda😔 naprawdę współczuję, bo zmęczenie przekłada się na wszystko.
Daj znać jak po szczepieniu. Ściskam Cię mocno😘
To masz super ja tylko kilka razy tak miałam ze dłużej pospala tak co 3 godziny ale i tak jest dobrze nie narzekam 🙂
 
Woooow, to powiem Ci, że sporo przybrała 😱 Dwa razy tyle ile " powinna" 😁 W sensie na dzień noworodek powinien przybierać 25-30 gram i to jest taka norma 😁 To Twoja już sporo przegoniła moją, bo urodziła się 25.03 z wagą 3880 gram a 13.04 na bilansie miała 4210 gram 😜
A czy można przekarmić piersią? Hmm, wydaje mi się, że nie bardzo. Mm owszem można, ale pokarm matki jest bardziej " lżejszy", że tak powiem. Oczywiście dziecko może za dużo zjeść, ale wtedy to uleje. Moja tak właśnie ma, ale ona ogólnie dużo ulewa, nie z przekarmienia.
No tak wyszło, ale moje dziewczyny wszystkie widać tak mają, matka ma mleka od groma i tak wychodzi 🤣🤣🙈 zgodnie z normami dzieci przybierają 26 do 31 gramów, moja przybierała 26+31 i zapas jeszcze miała 🤣🤣 ale już zwolniła, jak sprawdzałam ostatnio to od najniższej wagi urodzeniowej wychodzi około 50 gramów dziennie 🙈🙈🙈🤣🤣
 
No tak wyszło, ale moje dziewczyny wszystkie widać tak mają, matka ma mleka od groma i tak wychodzi 🤣🤣🙈 zgodnie z normami dzieci przybierają 26 do 31 gramów, moja przybierała 26+31 i zapas jeszcze miała 🤣🤣 ale już zwolniła, jak sprawdzałam ostatnio to od najniższej wagi urodzeniowej wychodzi około 50 gramów dziennie 🙈🙈🙈🤣🤣

Moja też cały czas 50g dziennie się trzyma. 😄
Przykro mi ale ile już ma? Może to wszystko się unormuje i będzie coraz lepiej.

Młoda skończyła wczoraj 7 tyg i zaczyna być gorzej z spaniem.
Może po szczepieniu odeśpicie😉daj znać jak zniosła te 3 wkłucia😉

U nas pielęgniarka odwaliła numer, i zaszczepiła ja skojarzonymi bo się pomyliła ( No trudno). Trochę popłakała, a na rotawirusa ładnie wypiła. Od razy zapisałam ją na meningokoki. Będzie mieć na początku maja.
Młoda ma 5240g i 65 długa (przy narodzinach 3800 i 58, a przy wyjściu ze szpitala ważyła 3550)😂 rośnie jak diabli. No ale na pleśniawki nystatyne dostała bo fioletem nie zeszło i debridat na te kupy bo się lekarka zdziwiła ze na piersi karmiona i nie robi kup (czasem tylko zdarzy mi się mm).
 
Moja też cały czas 50g dziennie się trzyma. 😄


Młoda skończyła wczoraj 7 tyg i zaczyna być gorzej z spaniem.


U nas pielęgniarka odwaliła numer, i zaszczepiła ja skojarzonymi bo się pomyliła ( No trudno). Trochę popłakała, a na rotawirusa ładnie wypiła. Od razy zapisałam ją na meningokoki. Będzie mieć na początku maja.
Młoda ma 5240g i 65 długa (przy narodzinach 3800 i 58, a przy wyjściu ze szpitala ważyła 3550)😂 rośnie jak diabli. No ale na pleśniawki nystatyne dostała bo fioletem nie zeszło i debridat na te kupy bo się lekarka zdziwiła ze na piersi karmiona i nie robi kup (czasem tylko zdarzy mi się mm).
I musiałaś zapłacić za te skojarzone? A później możesz te refundowane szczepionki wziąść?
Wow nieźle te wasze dzieci przybieraja😊mój od wagi urodzeniowej przybrał 500 g w piątym tygodniu, położna mówi ze najważniejsze, że przybiera. Mi się wydaje ze na początku mało przybierał, przez to karmienie mieszane bo to się bardzo w czasie rozkładało i on ciągle wisiał na piersi a pokarmu było mało, teraz jest prawie samo mm i od razu lepiej, je bardziej regularnie i widać ze przybiera.
My też stosujemy debridat, jak długo masz go stosować? Bo mi 3 tygodnie kazała. A czy oprócz tego masz coś jeszcze na wzdęcia podawać?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Robcio kończy dziś 2 tygodnie i dziś na wizycie położnej wagę odnotował 4870g! Przez tydzień przybrał 380g.
Aż sprawdziłam jak to było u starszaka i tamten w 6 tygodniu miał mniejszą wagę, bo 4444g.
Borykamy się teraz z odparzeniem pupy, bo młody pstryka kleksy co chwilę. Pampersów schodzi u nas ze 30-40 na dobę. No ale położna mówi, że tak też bywa. Zresztą starszak też pstrykał kleksami co chwilę.
 
Do góry