reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Robcio kończy dziś 2 tygodnie i dziś na wizycie położnej wagę odnotował 4870g! Przez tydzień przybrał 380g.
Aż sprawdziłam jak to było u starszaka i tamten w 6 tygodniu miał mniejszą wagę, bo 4444g.
Borykamy się teraz z odparzeniem pupy, bo młody pstryka kleksy co chwilę. Pampersów schodzi u nas ze 30-40 na dobę. No ale położna mówi, że tak też bywa. Zresztą starszak też pstrykał kleksami co chwilę.
My z odparzeniem ciągle ale wychodzi mi, że młoda reaguje źle na orzechy i muszę odstawić moje ukochane masło orzechowe - znowu odparzony tyłek, zsypana calusieńka w krostach 🙈🙈
DziewcZyny a powiedzcie mi coś i tych szczepionkach, jak się zapisywałam na szczepienie mamy w przyszłym tygodniu to pani powiedziała tylko bezpłatne albo płatne lepsze i nie wiem nic więcej tylko tyle ze mam zapłacić 200 zł.
To pewnie macie 6w1.
Ja za pierwsze szczepienia mlodej mam do zapłacenia 650 zeta 😳😳🙈🙈🙈

A mam pytanie 🙂kiedy dziewczyny wyprawiacie chrzest? Ja chciałam jak najszybciej ale ta pandemia i nie wiem czy ksiądz zgodzi się zrobic chrzest w sobotę dla samej rodziny bo w mojej parafii nikt niczego nie przestrzega
Pogadaj z księdzem, a jakby co to zawsze można trochę odciągnąć w czasie. My w ogóle nie chrzcimy.

Laski w czym pierzecie ubranka? Chodzi mi o płyn do płukania i druga sprawa, blakną mi cholera.
Płynów do płukania w ogóle nie używam dla takich maluchów. Piorę kolory w proszku Ziggy a biale w Domol Sensitive i żaden proszek mi tak dobrze białego nie dopiera. A na plamy mydło galasowe.
 
A mam pytanie 🙂kiedy dziewczyny wyprawiacie chrzest? Ja chciałam jak najszybciej ale ta pandemia i nie wiem czy ksiądz zgodzi się zrobic chrzest w sobotę dla samej rodziny bo w mojej parafii nikt niczego nie przestrzega
My w wakacje. Raczej w parafi na wsi. Córę też tam chrzciłam, było kameralnie, sami i tylko kilka najbliższych osób. Przy ołtarzu, no naprawdę było bardzo miło, domowo a jednak wzniośle. Na całe msze przyjdzie czas
 
My z odparzeniem ciągle ale wychodzi mi, że młoda reaguje źle na orzechy i muszę odstawić moje ukochane masło orzechowe - znowu odparzony tyłek, zsypana calusieńka w krostach 🙈🙈

To pewnie macie 6w1.
Ja za pierwsze szczepienia mlodej mam do zapłacenia 650 zeta 😳😳🙈🙈🙈


Pogadaj z księdzem, a jakby co to zawsze można trochę odciągnąć w czasie. My w ogóle nie chrzcimy.


Płynów do płukania w ogóle nie używam dla takich maluchów. Piorę kolory w proszku Ziggy a biale w Domol Sensitive i żaden proszek mi tak dobrze białego nie dopiera. A na plamy mydło galasowe.

A to ten proszek Zygmunta Chajzera 😃 no to ide na całość i zamowie przez neta 😃
 
ja jestem załamana po całym dniu.😭
wszystko super było przez dwa dni od dzisiaj rano ciągły płacz i to taki przeraźliwy nie do ukojenia, cały się robi siny, czerwony na twarzy, drgawki rąk.
Kompletnie nic nie działa żadne termoforki, tulenie, kangurowanie czy inne...już nawet nie chce mi się wymieniać.... 😪
mieliśmy jechać do szpitala priv do 22 ale teraz w końcu usnął
niestety jak w nocy tak będzie to czeka mnie SOR na Banacha albo Niekłańskiej (podobno najgorszy z możliwych)
Dałam 0,6 ml paracetamolu może to pomogło i nakarmiliśmy usnął ale to pewnie z wycieńczenia.
Nie wiem co mu jest może to przez te szczepionki, nie wiem 🤷‍♀️
kompletnie zawodzimy na całej linii już nie wiemy co robić - popłakaliśmy się oboje z M
rano pediatra na g.8
nagraliśmy ten jego płacz
tyle się staraliśmy o tego maluszka nie darujemy sobie jak się coś stanie😔
 
A mam pytanie 🙂kiedy dziewczyny wyprawiacie chrzest? Ja chciałam jak najszybciej ale ta pandemia i nie wiem czy ksiądz zgodzi się zrobic chrzest w sobotę dla samej rodziny bo w mojej parafii nikt niczego nie przestrzega

Ja bym chciała jak najszybciej, mam nadzieję, że uda się już w czerwcu. Najpierw czeka mnie ogarnianie papierologi w polskich urzędach niestety 🙆‍♀️

Laski w czym pierzecie ubranka? Chodzi mi o płyn do płukania i druga sprawa, blakną mi cholera.

Używam proszku i płynu Jelp 0+, ubranka mieciutkie i jak dla mnie zapach nieziemski 😍
 
ja jestem załamana po całym dniu.😭
wszystko super było przez dwa dni od dzisiaj rano ciągły płacz i to taki przeraźliwy nie do ukojenia, cały się robi siny, czerwony na twarzy, drgawki rąk.
Kompletnie nic nie działa żadne termoforki, tulenie, kangurowanie czy inne...już nawet nie chce mi się wymieniać.... 😪
mieliśmy jechać do szpitala priv do 22 ale teraz w końcu usnął
niestety jak w nocy tak będzie to czeka mnie SOR na Banacha albo Niekłańskiej (podobno najgorszy z możliwych)
Dałam 0,6 ml paracetamolu może to pomogło i nakarmiliśmy usnął ale to pewnie z wycieńczenia.
Nie wiem co mu jest może to przez te szczepionki, nie wiem 🤷‍♀️
kompletnie zawodzimy na całej linii już nie wiemy co robić - popłakaliśmy się oboje z M
rano pediatra na g.8
nagraliśmy ten jego płacz
tyle się staraliśmy o tego maluszka nie darujemy sobie jak się coś stanie😔
Trzymam kciuki, oby jak najszybciej mu przeszło 🥺
 
Robcio kończy dziś 2 tygodnie i dziś na wizycie położnej wagę odnotował 4870g! Przez tydzień przybrał 380g.
Aż sprawdziłam jak to było u starszaka i tamten w 6 tygodniu miał mniejszą wagę, bo 4444g.
Borykamy się teraz z odparzeniem pupy, bo młody pstryka kleksy co chwilę. Pampersów schodzi u nas ze 30-40 na dobę. No ale położna mówi, że tak też bywa. Zresztą starszak też pstrykał kleksami co chwilę.

To mój cyckoholik przybrał 440g w tydzień 🙈 i też u nas to samo z kleksami, co rusz nowa pieluszka... Ach, te chłopaki 😉

ja jestem załamana po całym dniu.😭
wszystko super było przez dwa dni od dzisiaj rano ciągły płacz i to taki przeraźliwy nie do ukojenia, cały się robi siny, czerwony na twarzy, drgawki rąk.
Kompletnie nic nie działa żadne termoforki, tulenie, kangurowanie czy inne...już nawet nie chce mi się wymieniać.... 😪
mieliśmy jechać do szpitala priv do 22 ale teraz w końcu usnął
niestety jak w nocy tak będzie to czeka mnie SOR na Banacha albo Niekłańskiej (podobno najgorszy z możliwych)
Dałam 0,6 ml paracetamolu może to pomogło i nakarmiliśmy usnął ale to pewnie z wycieńczenia.
Nie wiem co mu jest może to przez te szczepionki, nie wiem 🤷‍♀️
kompletnie zawodzimy na całej linii już nie wiemy co robić - popłakaliśmy się oboje z M
rano pediatra na g.8
nagraliśmy ten jego płacz
tyle się staraliśmy o tego maluszka nie darujemy sobie jak się coś stanie😔

Nieutulony płacz jest jednym z odczynów poszczepiennych, więc to może efekt szczepionki. Kiedy szczepiliscie i na co?

U mojej starszej córki tak się objawiała kolka, dziecko aż sine po buzi i płacz. Nie pomagało noszenie, tulenie, masaże itp. Ona płakała i ja razem z nią z bezsilności, że nie mogę pomóc.
U nas to było regularne niestety, minęło dopiero jak miała 3.5 miesiąca.

Ale jak u was to była jednorazowa akcja to bym obstawiała szczepienie. Taki nieutulony płacz jest wskazaniem do odroczenia kolejnego szczepienia.
 
ja jestem załamana po całym dniu.😭
wszystko super było przez dwa dni od dzisiaj rano ciągły płacz i to taki przeraźliwy nie do ukojenia, cały się robi siny, czerwony na twarzy, drgawki rąk.
Kompletnie nic nie działa żadne termoforki, tulenie, kangurowanie czy inne...już nawet nie chce mi się wymieniać.... 😪
mieliśmy jechać do szpitala priv do 22 ale teraz w końcu usnął
niestety jak w nocy tak będzie to czeka mnie SOR na Banacha albo Niekłańskiej (podobno najgorszy z możliwych)
Dałam 0,6 ml paracetamolu może to pomogło i nakarmiliśmy usnął ale to pewnie z wycieńczenia.
Nie wiem co mu jest może to przez te szczepionki, nie wiem 🤷‍♀️
kompletnie zawodzimy na całej linii już nie wiemy co robić - popłakaliśmy się oboje z M
rano pediatra na g.8
nagraliśmy ten jego płacz
tyle się staraliśmy o tego maluszka nie darujemy sobie jak się coś stanie😔

Ile czasu temu był szczepiony? U nas też płacz jak diabli taki z bólu aż problem jest aby do piersi młodą dostawiać. Trzeba ją przytulać brzuszek do Brzuszka.
 
reklama
To mój cyckoholik przybrał 440g w tydzień 🙈 i też u nas to samo z kleksami, co rusz nowa pieluszka... Ach, te chłopaki 😉



Nieutulony płacz jest jednym z odczynów poszczepiennych, więc to może efekt szczepionki. Kiedy szczepiliscie i na co?

U mojej starszej córki tak się objawiała kolka, dziecko aż sine po buzi i płacz. Nie pomagało noszenie, tulenie, masaże itp. Ona płakała i ja razem z nią z bezsilności, że nie mogę pomóc.
U nas to było regularne niestety, minęło dopiero jak miała 3.5 miesiąca.

Ale jak u was to była jednorazowa akcja to bym obstawiała szczepienie. Taki nieutulony płacz jest wskazaniem do odroczenia kolejnego szczepienia.
kolki od rana hm raczej wykluczam nigdy tak nie mieliśmy.
mieliśmy szczepienia 9.04 5w1, wzwb, pneumokoki, rotawirus
odstawić rotawirus nam powiedziała że w konkretnym terminie się musimy zmieścic bo jak nie to współczuję szukać szpitala jak się zrobi wgłębienie jelita pomiędzy 5 ms a 1 rokiem 😕
nie wiem już co robić jakiś kosmos nadal śpi boimy się go nawet obudzić na jedzenie 🥶
 
Do góry