reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Zgadzam się, najpiekniejszy widok 😍

Ja nie mieszkam w Polsce i wyobraźcie sobie, że mam tylko 12 tygodni urlopu macierzyńskiego 🙆‍♀️
Ciężko się rozstać z maleństwem nawet na te kilka godzin, kiedy wszystko jest taki nowe, pierwsze i urocze...
Myślę, że minimum rok z maluszkiem mama powinna zostać w domu.

O kurczaki to ja już bym musiala za niecały miesiąc wracać do pracy. Ale inaczej to wygląda zagranicą. Kumpel z Holandii się mi właśnie dziwił ze nie wracam do pracy jeszcze i nie mam żłobka załatwionego bo u nich to normalne ze takie maluchy są w żłobkach a mamy już pracują. Ja jeszcze posiedzę 1,5 roku w domu bo i tak czeka mnie zmiana pracy.
 
A gdzie miezkasz? To kiepsko u was z tym urlopem😩U nas na szczęście macierzyński wydłużony. Ja zresztą planuje po tym roku isc na urlop wychowawczy,niestety bezpłatny ale nie chcę oddawać dziecka do niani albo żłobka😉
Ja też bym poszła na wychowawczy, ale niestety finanse na to nie pozwalają... 😭
 
A gdzie miezkasz? To kiepsko u was z tym urlopem😩U nas na szczęście macierzyński wydłużony. Ja zresztą planuje po tym roku isc na urlop wychowawczy,niestety bezpłatny ale nie chcę oddawać dziecka do niani albo żłobka😉
W Szwajcarii.
Straszne to jest ale pocieszam sie, ze jest jeszcze kilka krajów na świece z takim samym wymiarem urlopu 🙈
 
Byle było dobrze. Ja mam nerwice lękową, paskudztwo cholerne, w połączeniu z kregozmykiem daje mieszankę wybuchową :-) więc jak się mocno zdenerwuje to brak mi powietrza, oraz czuje się jakbym miała zejść na tamten świat 😀 Tak więc byle to była u Ciebie jednorazowa sytuacja i że tylko nerwy wzięły górę
Ja też mam nerwice lękową, okropne cholerstwo. Raz mi się objawia, a raz nie mam nic przez kilka miesięcy.
 
Dziewczyny a jak Wasze maleństwa radzą sobie z gaworzeniem???
Moja mała kończy dziś 7 tygodni i Rozmawiała dziś z moja mama na Skype przez 50 min.... Aguu, aa, uu, oo i ee 🙈🙈🙈 a uśmiech nie schodzil jej z twarzy.
Czy Wasze maluszki też już tak intensywnie próbuja gaworzyć?
U nas malutka 2 maja skończyła dwa miesiące i cały czas gaworzy, patrzy się na nas i aguuuuu guuuuu, eeeeee, aaaa, ooooo. Najwięcej jak Chris do niej podchodzi haha 😅 córeczka tatusia...🤣🤣🤣
A uśmiechy to ma takie słodkie, że bym ją zjadła haha ❤❤❤
 
Zgadzam się, najpiekniejszy widok 😍

Ja nie mieszkam w Polsce i wyobraźcie sobie, że mam tylko 12 tygodni urlopu macierzyńskiego 🙆‍♀️
Ciężko się rozstać z maleństwem nawet na te kilka godzin, kiedy wszystko jest taki nowe, pierwsze i urocze...
Myślę, że minimum rok z maluszkiem mama powinna zostać w domu.
Uuuuu to serio malutko masz tego urlopu...
A gdzie będzie twój dzidziuś będzie jak Ty będziesz w pracy? W żłobku??
Kurde ja sobie jakoś nie wyobrażam tego, że miałabym być z niunią tylko 12 tygodni
 
Dziewczyny czy Wasze dzieci też męczą się z zatkanym nosem?🤔sól fizjologiczna odciąganie glutków ale dalej ją męczy czy to kiedyś przechodzi?! I mamy 8 tygodni i chyba kolejny skok rozwojowy bo marudzi popłakuje i tylko na rękach by chciała
My mieliśmy problem z katarkiem tylko wtedy jak malutka miała zapalenie płuc i w szpitalu byliśmy
 
reklama
Dziewczyny dziś mieliśmy szczepienie na meningokoki typu B, oczywiście temperatura idzie do góry. O 17 podawałam młodej pedicetamol, pielęgniarka mówiła że mam podać jej naprzemiennie ibuprom ale na opakowaniu jest ze od 3 msc lub od 5kg. Mloda ma 9 tyg I nie wiem czy porywac się z ibuprofenem czy odczekać aż upłynie 6h i kolejna dawkę jej dać pedicetamolu. Obecnie jest 37,2 ale jak mi nagle skoczy do 38..
 
Do góry