reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
U nas to samo. Ja do szpitala wzięłam smoczek, bo wiedziałam, że to uspakaja z dla dziecka, musi sobie jakoś dziecko zaspokoić odruch ssania. Ale moja córa od początku jest antysmoczkowa, w szpitalu trochę potrzymała smoczka i wypluwała, z każdej firmy. Aż w końcu kupiłam najbardziej lubiane czyli z Lovi i to był strzał w 10, zaakceptowała i używałyśmy do 4 msc, ale tylko wtedy kiedy usypialam ją na rękach albo po szczepieniu aby uspokoić czy jak leżałyśmy w szpitalu na onkologii, a tak nie potrzebowała do spania. Po 4 msc jakoś przestała go chcieć i do teraz leżą 2 nowe smoczki od 6-18 Msc. Teraz za Chiny go nie chce. Ani podczas płaczu ( wtedy płacze jeszcze bardziej) ani podczas zasypiania.. Traktuje go jak zabawkę, jak jej wkładam go do buzi to od razu bierze w łapki i gryzie z różnych stron 😅
.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
U nas trochę ułatwienie bo...

Moja ze względu na intensywne przemieszczanie się po podłodze MUSI mieć spodenki 🥴

Raz pozwoliłam brykac bez i były kolanka i udka czerwone ☹️
to mój narazie też mi czyści podłogę ale odpukać nie ma zaczerwień 🤔 to raczej podłoga cierpi jak kiedyś będę robić to już tylko drewnianą 🙄
Mąż się śmiał, że kupi mu baby mop o taki nigdy się na to nie zgodzę 😂
 
Ja wychodzę codziennie raczej. No chyba, że leje. Mój uwielbia spać na spacerach i to tak min. 2 godz. Korzystam póki można, bo niedługo pogoda się zupełnie skiepści i będzie ciężko się wyrwać.
Wooow👌 dobre spanie ma👌😁. Lili jak była mała na podwórku nawet 4h potrafił przespać 😁, teraz w wózku tak max godzina :)
no i tak macie nieźle mój to z zegarkiem w ręku pół h drzemka czasem 2 czasem 3 w ciągu dnia
ale śpi od 20-7 czasem 8😁
 
A właśnie.
Jak ją ogarniasz jak Ci tak pełza po mieszkaniu?
Moja zaczęła i jeszcze trudniej mi coś porobić.
Do łazienki matę zabrałam ostatnio, bo dłuższą kosmetykę musiałam odbyć.
Ona już pełza od jakiegoś czasu i na początku nie spuszczałam jej z oka ani na chwile. Teraz poznała już meble, pies się przyzwyczaił i jak widze, że się czymś zajęła i się nie przemieszcza to mogę na moment odejść. Ogólnie to już wychodzi poza mate coraz dalej i dalej😁 jak spytam 'dokąd idziesz?' to spojrzy na mnie, uśmiechnie się i zasuwa jeszcze szybciej! to tak śmiesznie wygląda 😅
A i odkurzanie i mycie gorąca para codziennie 😉

Jak potrzebuje gdzieś wyjść to nie ma pełzania tylko ciach - dzidziusia do wózka 😎 juz pisałam, ja jezdze pod domu wózkiem z fotelikiem więc nawet do łazienki ją zabieram.
U nas to samo. Ja do szpitala wzięłam smoczek, bo wiedziałam, że to uspakaja z dla dziecka, musi sobie jakoś dziecko zaspokoić odruch ssania. Ale moja córa od początku jest antysmoczkowa, w szpitalu trochę potrzymała smoczka i wypluwała, z każdej firmy. Aż w końcu kupiłam najbardziej lubiane czyli z Lovi i to był strzał w 10, zaakceptowała i używałyśmy do 4 msc, ale tylko wtedy kiedy usypialam ją na rękach albo po szczepieniu aby uspokoić czy jak leżałyśmy w szpitalu na onkologii, a tak nie potrzebowała do spania. Po 4 msc jakoś przestała go chcieć i do teraz leżą 2 nowe smoczki od 6-18 Msc. Teraz za Chiny go nie chce. Ani podczas płaczu ( wtedy płacze jeszcze bardziej) ani podczas zasypiania.. Traktuje go jak zabawkę, jak jej wkładam go do buzi to od razu bierze w łapki i gryzie z różnych stron 😅
Moja córcia wszystkie smoczki traktuje jak zabawki :)
Mam też taki, dla małej jako gryzaczek :
 
Ostatnia edycja:
to ja polecam gryzaka w kształcie smoczka rewelacja ale nie wiem czy u Ciebie taka firma to wal występuje
 
No to to samo co u mnie i Niedługo mamy....smarujemy pomaga...przestajemy wraca...:oops:I też niestety maścią ze sterydem bo inne sobie nie radzą....kiedyś się dowiemy co to za cholerstwo...a teraz metodą prób i błedów może uda się załagodzić objawy....
Co już wyprobowalyscie? Ja też już sporo i nic. Ja Latopic, Dermedic, Emulsja do ciala z Emolium, Balsam do ciała z Bioderma, maść robiona bazie wody. No nic.
 
reklama
Ona już pełza od jakiegoś czasu i na początku nie spuszczałam jej z oka ani na chwile. Teraz poznała już meble, pies się przyzwyczaił i jak widze, że się czymś zajęła i się nie przemieszcza to mogę na moment odejść. Ogólnie to już wychodzi poza mate coraz dalej i dalej😁 jak spytam 'dokąd idziesz?' to spojrzy na mnie, uśmiechnie się i zasuwa jeszcze szybciej! to tak śmiesznie wygląda 😅
A i odkurzanie i mycie gorąca para codziennie 😉

Jak potrzebuje gdzieś wyjść to nie ma pełzania tylko ciach - dzidziusia do wózka 😎 juz pisałam, ja jeszcze pod domu wózkiem z fotelikiem więc nawet do łazienki ją zabieram.

Moja córcia wszystkie smoczki traktuje jak zabawki :)
Mam też taki, dla małej jako gryzaczek :
A to może też przywyknę.
Moja bardzo daleko się wypuszcza, przetacza w wybranym kierunku, ale szybko i niespodziewanie to robi. Poza tym otwiera sobie szafkę (ma przesuwane drzwiczki) i w niej szpera.
Nie mam pomysłu jak je zablokować.
Ale fakt, że jak coś spenetruje dokładnie to już potem traci zainteresowanie.


Tu w połowie drogi 😄 i właśnie to spojrzenie na pytanie - Dokąd wędrujesz? 😅
 
Do góry