reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Wszystko zależy od tego ile kosztowały oprawki ( są oprawki od 50 zł do nawet 600 zł). Ja akurat kupiłam za 50 zł, bo akurat takie mi pasowały do twarzy, cienkie oprawy i złote. Szkła do nich kupiłam te lepsze Gold za 349 zł, plus 55 zł chyba za ubezpieczenie. Generalnie wyszło mnie jakoś ponad 500 zł, ale u nich jest zawsze zniżka tyle ile masz lat ( 26) plus 100 zł, czyli ja miałam zniżki 126 zł. Wszystko wyszło mnie 430 zł. Jakoś tak. Nie pamiętam dokładnie, bo nie wiem gdzie dałam dokumenty 😅 Generalnie się opłaca 😁
To takie same ceny wychodzą jak u optyka 😃 ja za swoje obecne oksy podobnie ostatnio płaciłam.
Chociaż nie powiem, moim marzeniem są soczewki. Lecz przy moich suchych oczach to bym miliony wydała na krople 😂
 
Jeszcze muszę oddzwonić do szwagierki i znowu usłyszę: no mój to przesypiał całe noce, no nie wiem mój to nie jadł w nocy, zawsze zasypiał o 19, a zęby no po prostu wyszły😨. A co on ma takie krótkie drzemki? Mój to po 3 godziny spał. O płacze, a co się stało, mój to prawie nie płakał🙈. Oddajesz do żłobka? No ja bym w życiu nie oddała. (Siedzi już 4 rok z dzieckiem). KPI? Każdy może karmić, wystarczy chcieć. Mój na spacerach zawsze smacznie spał i samochodzie też.
I po takiej rozmowie mam ochotę ją udusić.
omg najlepiej nie dzwoń do niej w ogóle;)
 
To tylko liczba. Głowa się liczy. Niektórzy ludzie są starzy mając 20 lat a inni w wieku 70 potrafią podbić świat. Dbajmy o siebie fizycznie i psychicznie to żadne urodziny nie będą nam straszne. Ja w tym roku 40, a jeszcze mam w planach wbiegnięcie na Kasprowy. 😉
u mnie też 40 w tym roku i jeszcze mam tyle planów, że chyba życia mi nie wystarczy:p
 
Patii, moja zachowuje się tak samo. I też dużo z nią siedzę na macie właśnie w takim siadzie klęcznym. I wiesz co? Twarda skóra mi się robi na podbiciu stopy, bo ciągle je uciskam i mój organizm myśli, że to pięty i obrasta twardą tkanką 🤣
Nie mam pojęcia czy wiecie o co mi chodziło 😝
O kurde, to nie ciekawie... No ja wiem o co Ci chodzi. Dlatego lepiej siadać prosto albo brać poduszkę i się położyć. Siedzieć oparta o ścianę też za długo nie mogę, bo potem mnie strasznie kość ogonowa boli.
 
Ja polecam owsiankę z jakimś owocem i z masłem orzechowym. Zawsze tak robię by się oszukać ze słodyczami. I zawsze działa. No chyba że jest chęć na czekoladę, to już nie ma zmiłuj.
dobre są też suszone owoce. i polecam też po prostu nie kupować słodyczy, zawziąć się i nie kupować, albo ewentualnie ustawić sobie cel co drugi dzień coś słodkiego i potem z tego zejść całkowicie.
3mam kciuki dziewczyny
wiem, że ciężko zmiany przychodzą, ale na pewno się uda ☺️
a wczoraj koleżanka z pracy miała urodziny i przyniosła sernik z białą czekoladą omg dawno nie jadłam tak pysznego sernika, nawet mój nie jest taki dobry😅 zamierzam go zrobić w sobotę, bo wzięłam przepis od niej
 
Ja ile razy się natnę na odwrót - odkładam w łóżeczku, wychodzę z pokoju by coś zrobić, wracam na paluszkach, a moje dziecko się w tym momencie budzi, jakby po zapachu chyba wyczuła że mama jest 😂
Moja Nela niestety ma bardzo czujny sen 😒 Lekkie skrzypnięcie podłogi, ciche otworzenie drzwi a ona już się wierci (nie zawsze). Także jak w nocy mi się chcę siusiu np o 4 rano to walczę ze sobą i nie idę, bo wiem, że jak wstanę to ona się przebudzi i może być problem by zasnela z powrotem, potem może mnie czekać noszenie itp.
Dzisiaj obudziła się o 4 nad ranem, wierciła się i musiałam ją nosić, potem cycek, zasnela na 3 minuty i znów zaczęła po mnie wchodzić i znów na ręce, usypianie i zasnela dopiero o 5, także godzina z głowy była 😵
 
Mary, fotelik i wózek już do mnie jadą. dzięki za rekomendacje :) fotelik wzięłam ten co ty masz babysafe rhodesian a wózek wybrałam model Look Gel. ty masz chyba Look Air jak dobrze pamiętam. już się nie mogę doczekać użytkowania, a od lutego Domi do niani będziemy wozić to akurat od razu się przyda:yes::yes::yes:
 
reklama
Czajo, bo Ty pisałaś, że słodyczami się przejadasz.
Ja też tak robię, mogę powiedzieć, że 80% mojej diety teraz to węglowodany.
Bo szybo , bo humor poprawia, bo lubię.
A jakbyśmy tak sobie trochę ograniczenia slodyczowego wprowadziły?
I Ty i ja nie gotujemy dzieciom frykasów , bo ich dieta uboga, mamy podobny punkt wyjściowy.
Chodź coś w tej sprawie podziałamy???
Ja lubię się motywować z kimś...

Kontynuować??
Laski, ja chce dołączyć!!
Ja już w grudniu powiedziałam sobie, że od stycznia zero słodyczy i mniejsze porcję jedzenia. Hmm... Nie wychodzi, progres tylko taki, że od kilku dni faktycznie z N nie kupujemy słodyczy i wieczorem nam ciężko 🙈 No ale tu u teściów ciasto było, a to wczoraj teściowie u nas byli, więc musieliśmy coś kupić na przekąskę, więc skoro zostało to zjedliśmy wieczorne orzy filmie i tak to wychodzi potem.
 
Do góry