reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Ja tez ppbudka 5-6 rano. Ale i psina mi w tym pomaga :) tylko czeka sz otworze oko inod razu merdanie ogonem sie zaczyna :)
Dziewczyny a czemu w ogole badalyscie cukier? Mialyscie jakies wczesniejsze problemy z cukrzycą? Ja badam tylko glukoze na czczo juz kilka razy... ale tam norma jest do ok 5, to wy badacie cos innego ze macie ok 80-90?
Ja badam cukier, ponieważ po wcześniejszych stratach już wszystko badam.
Poziom glukozy na czczo mam 77.Norma(70-100).
U mnie to profilaktyka bo wcześniejszych historiach.
Po 20tc należy zrobić test obciążenia glukoza ale to chyba Standart w ciąży.
U mnie pies śpi, póki nie wstaniemy wszyscy albo nawet ledwo się zwleka nieraz z góry taki zaspany🙈a rasa mega aktywna i młodziutka, także taki ma charakter, lubi sobie pospać, ja normalnie też jestem śpioch ale w obecnej ciąży cierpie na bezsennosc😱zasypiam wcześnie, ale pobudki zdarzają się w nocy na jedzenie i od 5-6 koniec spania🤷‍♀️🙈.
 
reklama
Ja tez ppbudka 5-6 rano. Ale i psina mi w tym pomaga :) tylko czeka sz otworze oko inod razu merdanie ogonem sie zaczyna :)
Dziewczyny a czemu w ogole badalyscie cukier? Mialyscie jakies wczesniejsze problemy z cukrzycą? Ja badam tylko glukoze na czczo juz kilka razy... ale tam norma jest do ok 5, to wy badacie cos innego ze macie ok 80-90?
To są tylko inne jednostki, można sobie przeliczyć. Ja też przeliczam bo wyniki odebrałam a tam 4,5 a ja się nie orientuję czy to duzo czy mało i przeliczam na inne jednostki i wtedy wiem że mam np 80 czyli mieszczę się w normie. Ja robię co miesiąc badania prywatnie. A to w jednym miesiącu cukier, w drugim crp, a ostatnio pomyslalam że zmierzę sobie TSH mimo że robiłam na początku ciąży i było ok. I dobrze bo wynik to o ile pamiętam 0,03 wiec wskazanie do dalszych badań ale poczekam na wizytę i zapytam lekarza.
 
Dziękuję za odpowiedź, widzę że już nie śpisz jak ja🙈ja w tej ciąży codziennie 5-6pobudka.
A mogę wiedzieć przed ciąża już brałaś metformine?
I jakie miałaś cukry?
Ja to metformine biorę trochę na własną rękę, po wcześniejszej historii z poronieniami.
Kiedyś lekarz mi ja, zalecił w czasie staran ale i tak w końcu w obecną ciążę zaszłam bez leków i już po odpuszczeniu starań, zupełna niespodzianka.
W którym jesteś tygodniu jak można, zapytać?
Pozdrawiam Angelika
Miło mi Cię poznać Ania jestem. Z tym spaniem różnie u mnie jest. Zaczyna się wstawanie na siku więc o różnej porze tu zaglądam żeby zasnąć. Metforminy biorę od srtcznis 2019 że względu IO. Jak w czerwcu byłam u endokrynologa, bo wiedziałam, że jestem w ciazy podpisałam oświadczenie wyrażające zgodę na stosowanie metforminy w ciąży mimo że nie jest ona w rejestrze leków dopuszczonych w Polsce do brania w ciąży. Stosowałam dietę z niskim indeksem glikemicznym. Nie wykonywałam pomiarów glikemii. Więc nie wiem jakie miałam wartości. I dopiero od września pod kontrolą endokrynolog wg jej wskazówek wycofuje się z leku. Także ok 15 10 będę już bez metforminy. I niebawem będzie trzeba wykonać OGGT. Także ja jestem pod kontrolą zarówno endokrynologa jak i diabetologa. Jak będzie później na razie o tym nie myślę, bo innych problemów jest całe mnóstwo🙄 obecnie jestem w 18 tygodniu.
 
Ja badam cukier, ponieważ po wcześniejszych stratach już wszystko badam.
Poziom glukozy na czczo mam 77.Norma(70-100).
U mnie to profilaktyka bo wcześniejszych historiach.
Po 20tc należy zrobić test obciążenia glukoza ale to chyba Standart w ciąży.
U mnie pies śpi, póki nie wstaniemy wszyscy albo nawet ledwo się zwleka nieraz z góry taki zaspany🙈a rasa mega aktywna i młodziutka, także taki ma charakter, lubi sobie pospać, ja normalnie też jestem śpioch ale w obecnej ciąży cierpie na bezsennosc😱zasypiam wcześnie, ale pobudki zdarzają się w nocy na jedzenie i od 5-6 koniec spania🤷‍♀️🙈.
Zaskoczę Cię kochana bo norma na czczo dla ciężarnej jest inna niż podajesz. Górna granica to 92😉
 
Ja tez ppbudka 5-6 rano. Ale i psina mi w tym pomaga :) tylko czeka sz otworze oko inod razu merdanie ogonem sie zaczyna :)
Dziewczyny a czemu w ogole badalyscie cukier? Mialyscie jakies wczesniejsze problemy z cukrzycą? Ja badam tylko glukoze na czczo juz kilka razy... ale tam norma jest do ok 5, to wy badacie cos innego ze macie ok 80-90?
Przy pierwszym badaniu gdzie trzeba zrobić morfologia analizę moczu i jeszcze inne wyznaczniki wyszedł mi podwyższony cukier na czczo. Dlatego miałam od razu krzywa cukrową zlecona. Mimo, że wg wyników cukrzycy nie ma to jest na granicy normy więc jestem pod kontrolą diabetologa. Glikemie mierze 4 razy dziennie. I dieta. Na razie mieszczę się w normach. Ale co będzie dalej się okaże.
 
Zaskoczę Cię kochana bo norma na czczo dla ciężarnej jest inna niż podajesz. Górna granica to 92😉
A to nawet nie wiedziałam ja mam zarówno koło 7 tc i teraz w 15tc poziom glukozy na czczo 77.( przy braniu metforminy 500 1 raz dziennie)
U mnie branie metforminy to bardziej profilaktyka jak pisałam po wcześniejszych historiach poronień wczesnych.
Ja obecnie biorę metformine 500 co drugi dzień i już z niej schodzę ale oczywiście panika jest jak przy każdym odstawieniu leku.
Czy Moge wiedzieć czy czujesz już ruchy dziecka?
 
Hejka dziewczyny :) Dołączam. Termin mam na 26.03.2021r.
W marcu 2020 po wielu miesiącach bezowocnych starań o dwie kreski zostałam przez ginekolożkę skierowana na dokładne badania tarczycy, dzięki czemu została u mnie wykryta choroba Hashimoto. Od tego momentu jestem stale pod kontrola endokrynolożki. W czerwcu, z racji unormowania sie wyniku TSH, lekarka dała mi zielone światło na ponowne staranie się o bąbelka. 19.06 miałam ostatnią miesiączkę. Zamiast kolejnej-skąpe jednodniowe plamienie i dwie wyraźne kreski na teście zrobionym nastepnego dnia. Byłam w takim szoku, że dopiero po ok. minucie patrzenia się na test dotarło do mnie, co to oznacza🤦‍♀️23.09 została u mnie stwierdzona cukrzyca ciążowa(nieznacznie przekroczony wynik krzywej cukrowej). Obecie, przez 2 tygodznie, mam kontrolować cukier na czczo i godzinę po każdym posilku.
 
Hejka dziewczyny :) Dołączam. Termin mam na 26.03.2021r.
W marcu 2020 po wielu miesiącach bezowocnych starań o dwie kreski zostałam przez ginekolożkę skierowana na dokładne badania tarczycy, dzięki czemu została u mnie wykryta choroba Hashimoto. Od tego momentu jestem stale pod kontrola endokrynolożki. W czerwcu, z racji unormowania sie wyniku TSH, lekarka dała mi zielone światło na ponowne staranie się o bąbelka. 19.06 miałam ostatnią miesiączkę. Zamiast kolejnej-skąpe jednodniowe plamienie i dwie wyraźne kreski na teście zrobionym nastepnego dnia. Byłam w takim szoku, że dopiero po ok. minucie patrzenia się na test dotarło do mnie, co to oznacza🤦‍♀️23.09 została u mnie stwierdzona cukrzyca ciążowa(nieznacznie przekroczony wynik krzywej cukrowej). Obecie, przez 2 tygodznie, mam kontrolować cukier na czczo i godzinę po każdym posilku.
Hej ja, mam termin na 25.03 z miesiączki z usg 22.03,chociaz u mnie będzie na pewno cesarka więc termin do ustalenia.
To tak wcześnie miałaś już test obciążenia glukoza? 😱
 
A to nawet nie wiedziałam ja mam zarówno koło 7 tc i teraz w 15tc poziom glukozy na czczo 77.( przy braniu metforminy 500 1 raz dziennie)
U mnie branie metforminy to bardziej profilaktyka jak pisałam po wcześniejszych historiach poronień wczesnych.
Ja obecnie biorę metformine 500 co drugi dzień i już z niej schodzę ale oczywiście panika jest jak przy każdym odstawieniu leku.
Czy Moge wiedzieć czy czujesz już ruchy dziecka?
Normy w ciąży są trochę inne niż dla pozostalych😉 tak już od dwóch tygodni czuje ruchy. Teraz już porządne kopniaki. Zwłaszcza jak kichnę to dostaje znak, że się dziecku nie podoba😊😃
 
reklama
Do góry