reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
To moja subiektywna opinia, najlepiej będzie jak poczytasz jeszcze dane techniczne na necie, może będą też jakieś opinie na niemieckojęzycznych stronkach (jeżeli znajdziesz takie to daj znać co piszą 😁). Nie wiem też na ile są dobre te koła żelowe, czy faktycznie są tak bezawaryjne jak słyszałam, a wiem że podbijają cenę wózka.
A kolory oglądałam na żywo i miętowy jest the best ale i tak waham się między nim a klasykiem jasno szarym 😁
Ja też nam pytanie dotyczące tego wózka, tego jeszcze nie widziałam na żywo, bo przymierzałam się do innej, ale jednak odrzuciłam go. Chodzi mi o wysokość gondoli, będzie ona odpowiednia dla osoby o wzroście 170? Czy raczej będzie trzeba się mocno schylać? Będę wdzięczna za odpowiedź 😉
 
Dziewczyny, pochwalę się. Dzisiaj miałam polowkowe i mam w brzuszku 434g chłopaka 😁 wszystko dobrze z maluszkiem. Trochę się martwiłam, że słabo czuć ruchy, ale okazało się, że mam łożysko na przedniej ścianie i to dlatego. Ale grunt, że młody zdrowy 😁
Dobrze, że z maleństwem wszystko w porządku i fajnie, że już wiesz kogo nosisz po sercem, ja już 3 tygodnie po połówkowym i niestety ukrywa się j nie chce się pokazać 😊 Idę w poniedziałek do lekarza może wreszcie będzie widać, liczę na to🙂
 
Dobrze, że z maleństwem wszystko w porządku i fajnie, że już wiesz kogo nosisz po sercem, ja już 3 tygodnie po połówkowym i niestety ukrywa się j nie chce się pokazać 😊 Idę w poniedziałek do lekarza może wreszcie będzie widać, liczę na to🙂

To trzymam kciuki, żeby maluszek pokazał co trzeba 😉 u mnie na prenatalnych już lekarka powiedziała, że podejrzewa, że to chłopiec a miesiąc temu na wizycie chłopak tak się rozłożył, że nie było wątpliwości. Poprosiłam lekarza o zdjęcie z usg dla męża, ale myślałam że dostanę buzię a dostałam fotkę potwierdzająca płeć 😂
 
Ja też nam pytanie dotyczące tego wózka, tego jeszcze nie widziałam na żywo, bo przymierzałam się do innej, ale jednak odrzuciłam go. Chodzi mi o wysokość gondoli, będzie ona odpowiednia dla osoby o wzroście 170? Czy raczej będzie trzeba się mocno schylać? Będę wdzięczna za odpowiedź 😉

Też mam 170cm wzrostu, ale nie zastanawiałam się nad wysokością gondoli, nawet nie sądziłam, że jest wybór w tej kwestii :D Taka standardowa mi się wydawała, a kiedy pochylałam się żeby podotykać materacyk nie odczułam, żebym musiała się ponad normę zginać.
 
Też mam 170cm wzrostu, ale nie zastanawiałam się nad wysokością gondoli, nawet nie sądziłam, że jest wybór w tej kwestii :D Taka standardowa mi się wydawała, a kiedy pochylałam się żeby podotykać materacyk nie odczułam, żebym musiała się ponad normę zginać.
Dziękuję😊
Pytam, bo oglądałam filmik na YouTube "10 rzeczy na które zwrócić uwagę przy kupnie wózka" właśnie tam było o tym. Sama wcześniej też nie zwracałam na to uwagi 😀
 
Widzę Dziewczyny, że wyprawki ruszyły 😊
Podpowiedzcie mi jak z butelkami? ile na start?
Rety... ja nic nie pamiętam po mojej starszej Łobuźnicy :oops:😁
Wiem tylko, że nie będę kupować małej pojemności, bo zaraz trzeba przerzucić się na większą.
I przetestowane, u mnie się sprawdziły butelki DrBrowns
 
Z wózkiem też się zastanawiam. Chyba gondolę wykorzystamy po Córce a potem zainwestuję w fajną spacerówkę. Bo jeśli będzie jak z moją Małą - to gondola za długo nam nie posłużyła

A ubranka w jakim rozmiarze kupujecie? nie wiem czy 56 sobie odpuścić... Czy może chociaż kilka ciuszków w tym rozmiarze..
Ale największy problem to dla mnie czapeczki, serio 😃 ile i jaki rozmiar?
 
Tanita79 tych butelek nie znałam, sprawdziłam, fajne te szerokie antykolkowe, to są plastikowe czy szklane? Ja używałam aventa również laktator i pojemniki via do przechowywania, przydały się później do mrożenia obiadków. Wszystko dię sprawdziło więc chyba nie będę kombinować.
Co do wózka to chyba masz dobry pomysł z tą spacerówką potem.
Ciuszki jakieś mam 56 ale to z lumpka bo faktycznie mogą się nie przydać, córka nosiła, synek wogóle, u niego to wogóle ciuszki były na moment bo tak rósł, podwoił wagę w 3 mce z 4 na 8kg na cycku😉 Mam takie wyprawki 62, 68, 74cm co zawierają czapeczkę - ja ją miałam początkowo na po domu i po kąpieli, te wiązane na dwór, zimową jedną sama zrobiłam na drutach, a drugą kupiłam 40/42cm rozmiar, ok. 38cm ma dziecko przy urodzeniu. Z dwie małe kupiłam wiązane z uszkami bawełniane w pepco za 2zł z przeceny. Jeszcze na szyjkę jakąś chusteczkę miękką bawełnianą bo to praktyczne przy takim maleństwie.
ilość tego wszystkiego jest ogromna, nie wiem jak facet by zdołał to ogarnąć🤪🥳
Udanych zakupów👍 Ja chyba jutro wybiorę się na łowy. W pierwszych miesiącach sprawdziły mi się śpiworki do spania, bo dziecko nie rozkopywało się i nie zasłaniało buzi kocykiem czy kołdrą. I łatwo wziąć do karmienia w nocy.
 
reklama
Z wózkiem też się zastanawiam. Chyba gondolę wykorzystamy po Córce a potem zainwestuję w fajną spacerówkę. Bo jeśli będzie jak z moją Małą - to gondola za długo nam nie posłużyła

A ubranka w jakim rozmiarze kupujecie? nie wiem czy 56 sobie odpuścić... Czy może chociaż kilka ciuszków w tym rozmiarze..
Ale największy problem to dla mnie czapeczki, serio 😃 ile i jaki rozmiar?

Ubranka w rozmiarze 56 czasami mogą okazać się i tak być większe, to zależy od firmy. Myślę, że tak czy siak warto mieć kilka pajacyków i bodziaków w tym najmniejszym rozmiarze. A czapeczki chyba tylko na wyjście ze szpitala, nie? Ze dwie? I tak za prędko na spacer się nie wyjdzie to można dokupić po porodzie. Nie wiem, tak myślę, ja nowicjusz 😁
 
Do góry