reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Ja kocham tylko Mała w brzuszku ale nie stan ciąży, po prostu odliczam tygodnie bo czuje się jak obłożnie chora, nonstop cos, pęcherz mnie dobija,grzybica też już byla🙈
Ja tak samo już czekam aż będzie 38tc 😂 teraz to mi robi ciągłe jakieś fiki miki, jak kontrolowali mnie w szpitalu na usg to non stop zmieniała pozycje, z główkowej na poprzeczną np. I potem kopie matkę po wszystkim czym się da 😂 czasem w nocy nie da pospać bo wypycha ręce ze aż na brzuchu widać. Ja musze tez profilaktycznie brać urosept bo mam w domu żeby pęcherz nie nawrócił.
 
reklama
Ja tak samo już czekam aż będzie 38tc 😂 teraz to mi robi ciągłe jakieś fiki miki, jak kontrolowali mnie w szpitalu na usg to non stop zmieniała pozycje, z główkowej na poprzeczną np. I potem kopie matkę po wszystkim czym się da 😂 czasem w nocy nie da pospać bo wypycha ręce ze aż na brzuchu widać. Ja musze tez profilaktycznie brać urosept bo mam w domu żeby pęcherz nie nawrócił.
Ale to codziennie ten urosept?
 
Moje dziecię szaleje w brzuchu, no będzie wywijas. Dziewczyny pisały że potem miały spokojniutkie dzieci jak takie same były w brzuszkach.
U mnie dokuczliwie twardnienie brzucha. Chyba sporo na tle nerwowym niestety. Staram się brać magnez. Póki szyjka długa to mam nadzieję że będzie ok. Z córką też dokuczał mi ten twardy brzuch.

Na pęcherz też biorę urosept itd. Same badanie wychodzi ok. Czekam jeszcze na posiew.
 
Ja, jutro znowu wizyta i ponowne picie glukozy tym razem po 1h i po 2h.tu w Berlinie miałam w piątek to badanie glukozy po 1h noi dziś dzwonili że 200czy 200cos😩😩😩😩 A, norma poniżej 180 więc powtórka testu tym razem po 1 h i potem po 2h.
No jeszcze mi tego brakuje cukrzycy w ciąży.
Na 6h przed piciem tego glukozy w nocy jadłam,wiec test do powtorzenia🙈
A te dziewczyny co macie cukrzycę ciążowa to dieta czy od razu insulina?
Przy okazji Mocz mi zbada i ten nieszczęsny pęcherz oraz zobaczy czy grzybicy nie ma.
 
Ja, jutro znowu wizyta i ponowne picie glukozy tym razem po 1h i po 2h.tu w Berlinie miałam w piątek to badanie glukozy po 1h noi dziś dzwonili że 200czy 200cos😩😩😩😩 A, norma poniżej 180 więc powtórka testu tym razem po 1 h i potem po 2h.
No jeszcze mi tego brakuje cukrzycy w ciąży.
Na 6h przed piciem tego glukozy w nocy jadłam,wiec test do powtorzenia🙈
A te dziewczyny co macie cukrzycę ciążowa to dieta czy od razu insulina?
Przy okazji Mocz mi zbada i ten nieszczęsny pęcherz oraz zobaczy czy grzybicy nie ma.
A na czczo ile miałaś cukru? Od 8 do 14 h nie powinno się nie jeść przed badaniem. U mnie za wysoka wartość na czczo, reszta ok. Wiec wizyta u diabetologa, badanie cukru w domu i dieta. Idzie to ogarnąć nie jest tak źle.😉
 
A na czczo ile miałaś cukru? Od 8 do 14 h nie powinno się nie jeść przed badaniem. U mnie za wysoka wartość na czczo, reszta ok. Wiec wizyta u diabetologa, badanie cukru w domu i dieta. Idzie to ogarnąć nie jest tak źle.😉
Ja tego nie kumam bo ja, miałam badanie tylko po 1h od wypicia glukozy a przed Glukoza nie miałam pobrania, dopiero po 1h od wypicia glukozy (mieszkam w Niemczech) dziś zadzwonili że ten cukier za wysoki i jutro rano już będzie test jak w Polsce na czczo, po 1h i po 2h.
Widać inne mają metody, ale wyszło za wysoko i trzeba powtórzyć a jadła 6h wcześniej, więc też źle jak czytam(8-12h)nie wolno jeść. Jutro mam o 9:30wiec ostatni posiłek zjem okolo 20ej.
A jaka masz dietę w skrócie czego najbardziej nie można jeść na pewno slodyczy🙈a tak to?
 
reklama
Ja tego nie kumam bo ja, miałam badanie tylko po 1h od wypicia glukozy a przed Glukoza nie miałam pobrania, dopiero po 1h od wypicia glukozy (mieszkam w Niemczech) dziś zadzwonili że ten cukier za wysoki i jutro rano już będzie test jak w Polsce na czczo, po 1h i po 2h.
Widać inne mają metody, ale wyszło za wysoko i trzeba powtórzyć a jadła 6h wcześniej, więc też źle jak czytam(8-12h)nie wolno jeść. Jutro mam o 9:30wiec ostatni posiłek zjem okolo 20ej.
A jaka masz dietę w skrócie czego najbardziej nie można jeść na pewno slodyczy🙈a tak to?
Tak widac że inną metodę mają. Ja nie mogę mieć przerwy w niejedzeniu dłuższej niż 6 h bo rano mam cukier ponad normę 😨 w dzień musze jesc co 2 h ale małe ilości, diabetolog mi zaznaczyła ile czego. Generalnie mogę jeść wszystko ale słodkiego faktycznie malutkie porcję np. Na raz 2 landrynki lub np 1/ 3 pączka😅mi tam na słodkim aż tak nie zależy bardziej się bałam o owoce 😉pozatym bezpośrednio przed spaniem musze jesc i w nocy tez coś muszę przegryźć🙊
 
Do góry