reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Mój lekarz mówił, ze za nim położne i pielegniarki płaczą w szpitalu i ze jak powiem ze jestem od niego to beda nade mna nadskakiwac 😂i wiem, ze to prawda, ze go tam bardzo lubili ale nie liczę na takie rzeczy tym barfziej przez koronę. Bardziej sie cieszę, ze moja mama na oddziale obok pracuje jako pielęgniarka i moze jej sie uda do mnie wejść. Ja sie przejechałam na tym, ze miałam 2 lekarzy ktorzy pracowali w szpitalach w ktorych rodziłam, jeden był nawet ordynatorem ale to nic nie pomogło. Jeden chciał ode mnie kase zeby zamienił sie a kolega na dyżury i mogl byc przy moim porodzie a drugi mi spieprzyl cc i próbował zataić temat a niby taki poważany profesor i nie jednej „zycie uratował”. Wszystko to loteria na kogo sie trafi..
 
reklama
Mój pracuje w szpitalu przy 1 ciąży bardzo pomógł przy kompilacjach mimo że sam był wtedy na urlopie...gdy podczas porodu potrzebne było nagle cc przyjechał z domu i sam je zrobił...bardzo chciał być przy 2 porodzie bo rodziłam sn po cc ale tak szybko poszło że przyjechał już po wszystkim
 
Kobitki - bo chyba zgłupiałam . Jak to jest ?jak urodzi się dziecko - można osobno składać wniosek na macierzyński i rodzicielski ? A jesli tak - jak to jest wyplacane ? Pierwsze pol roku 100 proc i potem 60 proc czy 80 ? A jesli zdecyduje sie od razu na urlop macierzynski i rodzicielski - jak to jest liczone ?
 
Kobitki - bo chyba zgłupiałam . Jak to jest ?jak urodzi się dziecko - można osobno składać wniosek na macierzyński i rodzicielski ? A jesli tak - jak to jest wyplacane ? Pierwsze pol roku 100 proc i potem 60 proc czy 80 ? A jesli zdecyduje sie od razu na urlop macierzynski i rodzicielski - jak to jest liczone ?
Jeśli zdecydujesz się od razu to masz 80%, jeśli najpierw na 100 to potem masz płatne 60%.
 
Kobitki - bo chyba zgłupiałam . Jak to jest ?jak urodzi się dziecko - można osobno składać wniosek na macierzyński i rodzicielski ? A jesli tak - jak to jest wyplacane ? Pierwsze pol roku 100 proc i potem 60 proc czy 80 ? A jesli zdecyduje sie od razu na urlop macierzynski i rodzicielski - jak to jest liczone ?
I to liczone jest od kwoty brutto czy netto ?
 
reklama
Czy ja wiem... Uważam że 80% i ochrona zatrudnienia to nie są złe warunki...i mówię to jako osoba, która nie ma wysokich przychodów w gospodarstwie domowym. Serio, jako ciężarne pracujące w dzisiejszych czasach mamy przywileje na które kobiety kilka/naście lat temu nawet nie marzyły...docenmy, że mamy chociaż to :)
Też racja. Chociaż jak sobie pomyślę o mojej pracy i powrocie do niej to na samą myśl mi niedobrze 😂
 
Do góry