reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Hm.. a która pisała o tym bolącym zębie i miała dziś się omówić? Bo niestety nie pamiętam, a też wertować za dużo.
Jak z tym stomatologiem i bólem?
Ups.... a może to miało być wczoraj? 🙄
Ja pisałam :)
Udało się umówić na ten sam dzień. Znieczulenie normalnie mi podała, mówiła że to bezpieczne. Okazało się że miałam źle zrobiony kanał i zrobił się stan zapalny. Narazie mam opatrunek, następna wizyta w sobotę. Jak uda jej się dobrze oczyścić to zrobi kanałowe ale może być ciężko bo nie koniecznie będzie mogła później zrobić zdjęcie czy wszystko jest ok. Za to dowiedziałam się że o żeby trzeba a w ciazy jeszcze bardziej dbać bo przez hormony często się sypią. Już mam 3 zęby do leczenia a jeszcze pół roku temu wszystkie były zdrowe. A że ja mam silny odruch wymiotny na fotelu dentystycznym, to jest ciekawie ;) dentystka rezerwuje dla mnie dwa razy więcej czasu 😂
 
Ja pisałam :)
Udało się umówić na ten sam dzień. Znieczulenie normalnie mi podała, mówiła że to bezpieczne. Okazało się że miałam źle zrobiony kanał i zrobił się stan zapalny. Narazie mam opatrunek, następna wizyta w sobotę. Jak uda jej się dobrze oczyścić to zrobi kanałowe ale może być ciężko bo nie koniecznie będzie mogła później zrobić zdjęcie czy wszystko jest ok. Za to dowiedziałam się że o żeby trzeba a w ciazy jeszcze bardziej dbać bo przez hormony często się sypią. Już mam 3 zęby do leczenia a jeszcze pół roku temu wszystkie były zdrowe. A że ja mam silny odruch wymiotny na fotelu dentystycznym, to jest ciekawie ;) dentystka rezerwuje dla mnie dwa razy więcej czasu 😂
Aaaa no widzisz , to Ty 🤪 a się tu martwię co to tam się stało . A Ty cichutko sobie siedzisz hihi l. No to świetnie , że się dostałaś i masz już spokój. Tak od hormonów , ale też u tych co mają wymioty zęby siadają. Też muszę się zapisać , bo coś mi się lekko odezwały dwa leczone. Co do znieczulenia , hm ....wiadomo lekarz wie co robi. Ale ja ost. Miałam reakcję zła na adrenalinę i muszę mówić ,że znieczulenie be adrenaliny. Ona wprawdzie wzmacnia siłę przeciwbólowa , ale właśnie w ciąży się jej też nie podaje.
 
Ja wczoraj pytalam sie lekarza jak to jest z tymi lekami z tej listy ciąża + bo wypisywał mi recepte znowu na 200zl. Powiedzial ze musi to być lekarz na nfz, bo generalnie chodzi o to ze musi wystawic ci recepte taka z tymi kodami kreskowymi a nie taka pisana dlugopisem(akurat moj nie wystawia e-recept) i wtedy tam dopisuje ten kod C i na tej podstawie przysługuje za darmo lek. Wkurwi** sie 🤬bo tak trąbią o tym ze dla WSZYSTKICH ciezarnych leki sa za darmo ,gdzie 80%kobiet to chodzi prywatnie w ciazy na wizyty bo na NFZ to masz 3usg przez całą ciaze i wizyty trwajace 5min z wejściem i wyjściem. Powinno to być kuzwa serio dla wszystkich na podstawie nie wiem zaświadczenia czy karty ciazy a nie na podstawie odpowiedniej recepty na nfz😡 w aptece powiedzieli mi to samo.Nasz wspanialy rząd wszystko przecież daje za darmo... 🤷‍♀️🤦‍♀️ wychodzi na to ze jak stac cie na prywatnego lekarza to stac i na wszystkie leki na 100%😡
 
Sam zabieg zuuuuupelnie bezbolesny i szybki. Ze wszystkim w 15 minut łącznie z wypisywaniem papierów się zmieściliśmy. Jednak bardzo się martwię bo na USG przed badaniem zwalniało tętno Dzidzi... Później było ok. Po samym zabiegu też ale mnie to martwi. Teraz czekamy 2-3 tygodnie na wyniki. Nie skorzystałam z fisha że stachu...
Teraz mocno trzymam kciuki za Was [emoji8][emoji8]
Co to fish?
Tętno może niższe bo dziecko spokojne :)
 
Co to fish?
Tętno może niższe bo dziecko spokojne :)
To jest badanie z mikromacierzą. Chyba więcej wad wykrywa i wyniki będą 3-5 dni a nie w ciągu trzech tygodni.

Mega żałuję że nie wzięłam bo dostanę zawału z nerwów przez te 3 tygodnie. Wczoraj się już miotalam a to dopiero jeden dzień minął. Szkoda że nie wiedziałam o takiej możliwości wcześniej, mogłabym w domu przemyśleć. Bałam się tylko odbioru. Ja tego wyroku nie odbiorę. Nie ma szans. Ale się okazało że mąż może iść.
 
Przyznałam się mamie i pożałowałam 🤦Niestety już tego nie odwrócę ale chyba przestanę tam jeździć. Sprowadziła mnie do pionu jak zawsze.
Przyznałaś się o ciąży? Współczuję, ale mam podobnie tylko z babcią. Kiedyś moja kuzynka powiedziała mi bardzo mądre słowa, że nie ma zamiaru spędzać czas z osobami które ja demotywują i faktycznie tak robi. Z babcią nie ma żadnego kontaktu i jeszcze z paroma osobami z rodziny. Ja tez w tej chwili olewam takich ludzi. Nie przejmuj się to oni będą kiedyś żałować nie ty 🙂 a a Ty ciesz się ciaza bo szybko minie 🙃
 
reklama
Ja wczoraj pytalam sie lekarza jak to jest z tymi lekami z tej listy ciąża + bo wypisywał mi recepte znowu na 200zl. Powiedzial ze musi to być lekarz na nfz, bo generalnie chodzi o to ze musi wystawic ci recepte taka z tymi kodami kreskowymi a nie taka pisana dlugopisem(akurat moj nie wystawia e-recept) i wtedy tam dopisuje ten kod C i na tej podstawie przysługuje za darmo lek. Wkurwi** sie 🤬bo tak trąbią o tym ze dla WSZYSTKICH ciezarnych leki sa za darmo ,gdzie 80%kobiet to chodzi prywatnie w ciazy na wizyty bo na NFZ to masz 3usg przez całą ciaze i wizyty trwajace 5min z wejściem i wyjściem. Powinno to być kuzwa serio dla wszystkich na podstawie nie wiem zaświadczenia czy karty ciazy a nie na podstawie odpowiedniej recepty na nfz😡 w aptece powiedzieli mi to samo.Nasz wspanialy rząd wszystko przecież daje za darmo... 🤷‍♀️🤦‍♀️ wychodzi na to ze jak stac cie na prywatnego lekarza to stac i na wszystkie leki na 100%😡
Tak jest ze wszystkim , 500 plus tez wszystkim a my np nie dostajemy tylko rodzinne z Luxa a oni tam się dziwia i nam każą co chwila ty składać papiery ze jak to nam się tu nie należy 🤦‍♀️ albo np ten bon turystyczny. Ja osobiście nie mogę go pobrać i myślę że przez ten sam powod co 500 plus . Także Polska rzeczywistosc 🙄
 
Do góry