reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dziwne te niektóre mamy i teściowe. Ja rozumiem jakby rzeczywiście Wam zajmowały się dziećmi, przez to nie miały czasu dla siebie itp. A Wy tylko byście podrzucały dzieci to mogą być niezadowolone. Ale takie coś nie ma ma miejsca przecież. 🤦‍♀️ Naprawdę dziwne. Każdego to jest sprawa. Ile dzieci ma i mieć będzie. Swoje mamusie już wychowały 😉😏 teraz czas na rozpieszczanie wnuków. Moje dzieci od urodzenia babcie i dziadków miały na odległość. Teraz zostali tylko moi rodzice. Nikt mi w życiu nie powie ze mi się dziećmi zajmował - plus mieszkania dalekooo. A zreszta moja mama to by się nawet nie nadawała, tzn nas wychowała, ale za wygodna już jest, praca odpoczynek, wczasy, itp a nie siedzenie z wnukami. W Polsce ma wnuka i wnuczkę i co? Rzadko są u nich a jak są to mama robi swoje a nie niańczy 😂😂
 
reklama
Tak przyznałam się bo zostawiłam na stole moją kartę ciąży i wiem że była przeglądana 🤷Więc wyłożyłam kawę na ławę a ona do mnie O Jezu ja nie wiem co wy chcecie co wy robicie i się zawinęła 🤦Teraz pewnie siedzi w pracy i myśli
I tak kiedyś by się dowiedziała. Moj tata tak reaguje bez większego szoku. Jestes ? To jestes . Nie jesteś? Nie jesteś. I tak dalej. Poprostu nie jest wylewny. Ale wnuki kocha i ma z nimi kontakt.
 
@Kerwinina jak mój mąż powiedział teściowej że zaczynamy się starać to ona z tekstem że za wcześnie.. ja mam już 28 a mąż 32.
Teraz na każdym kroku powtarza że będzie pracować dłużej i jakoś nie widzę u niej radości.
A za 2 tyg mamy imprezę rodzinna w plenerze to dała mi złota radę że mam ubrać się ciepło a nie świecić brzuchem. 🙈
Wczoraj mąż ją zgasił bo mówiliśmy że chcemy większe mieszkanie bo planujemy więcej niż jedno dziecko. A ona że jedno może nam wystarczy. To jej powiedział że nie będziesz nam pod kołdrę zaglądała i decydowała o mojej rodzinie i godzinę była obrażona.
Ja mam wrażenie że ona nie czuje się na babcie i dlatego te teksty.
Moja też pamiętam jak mówiła żebyśmy czasem do niej babcia nie mówili 😂a teraz sama mówi o sobie że jest młoda babcia. Ja nie rozumiem takich tekstów bo ani wychowywać za nas nie będą ani utrzymywać no ale czasem nie mogą się niektórzy powstrzymać
 
Dziwne te niektóre mamy i teściowe. Ja rozumiem jakby rzeczywiście Wam zajmowały się dziećmi, przez to nie miały czasu dla siebie itp. A Wy tylko byście podrzucały dzieci to mogą być niezadowolone. Ale takie coś nie ma ma miejsca przecież. 🤦‍♀️ Naprawdę dziwne. Każdego to jest sprawa. Ile dzieci ma i mieć będzie. Swoje mamusie już wychowały 😉😏 teraz czas na rozpieszczanie wnuków. Moje dzieci od urodzenia babcie i dziadków miały na odległość. Teraz zostali tylko moi rodzice. Nikt mi w życiu nie powie ze mi się dziećmi zajmował - plus mieszkania dalekooo. A zreszta moja mama to by się nawet nie nadawała, tzn nas wychowała, ale za wygodna już jest, praca odpoczynek, wczasy, itp a nie siedzenie z wnukami. W Polsce ma wnuka i wnuczkę i co? Rzadko są u nich a jak są to mama robi swoje a nie niańczy 😂😂
Ooo moja też tylko wakacje zawsze trzy razy w roku była jakaś zagranica bo ma dofinansowanie i teraz się ucięło.Taka babcia na odległość 😁
 
Ostatnia edycja:
I tak kiedyś by się dowiedziała. Moj tata tak reaguje bez większego szoku. Jestes ? To jestes . Nie jesteś? Nie jesteś. I tak dalej. Poprostu nie jest wylewny. Ale wnuki kocha i ma z nimi kontakt.
Wiem wiem że to nieuniknione. Wolałam sama to zrobić niż żeby się od kogoś dowiedziała 🤦 mój tata uwielbia wnuczki tylko by się z nimi bawił jak takie większe dziecko😄
 
Wiem wiem że to nieuniknione. Wolałam sama to zrobić niż żeby się od kogoś dowiedziała 🤦 mój tata uwielbia wnuczki tylko by się z nimi bawił jak takie większe dziecko😄
U nas z mojej strony to będzie pierwszy wnuk i wszyscy oszaleli :) teściowa ma rocznego wnuka już ale jest na odległość to trochę inaczej ale też chyba się cieszy.
 
Ooo moja też tylko wakacje zawsze trzy razy w roku była jakaś zagranica bo ma dofinansowanie i teraz się ucięło.Taka babcia na odległość 😁
Moja zdecydowanie babcia na odległość. Jak jesteśmy u nich to pierwsze dwa dni radość itp. Później już jej wszystko przeszkadza. A to rzeczy w złym miejscu itp. A jak jest u nas to do rany przyłóż. Oczywiście coś tam się z nimi pobawi ale zakupy trzeba zrobić, coś zwiedzić itp. Normalne. Za to tata jak tylko ma wolną chwile to Rzeczywiście zajmuje się wnukami - gra w piłkę, bierze na rower, na basen. Naprawdę chce z nimi spędzić czas. Bo wie ze to trzy razy w roku.
 
reklama
Ja wczoraj pytalam sie lekarza jak to jest z tymi lekami z tej listy ciąża + bo wypisywał mi recepte znowu na 200zl. Powiedzial ze musi to być lekarz na nfz, bo generalnie chodzi o to ze musi wystawic ci recepte taka z tymi kodami kreskowymi a nie taka pisana dlugopisem(akurat moj nie wystawia e-recept) i wtedy tam dopisuje ten kod C i na tej podstawie przysługuje za darmo lek. Wkurwi** sie 🤬bo tak trąbią o tym ze dla WSZYSTKICH ciezarnych leki sa za darmo ,gdzie 80%kobiet to chodzi prywatnie w ciazy na wizyty bo na NFZ to masz 3usg przez całą ciaze i wizyty trwajace 5min z wejściem i wyjściem. Powinno to być kuzwa serio dla wszystkich na podstawie nie wiem zaświadczenia czy karty ciazy a nie na podstawie odpowiedniej recepty na nfz😡 w aptece powiedzieli mi to samo.Nasz wspanialy rząd wszystko przecież daje za darmo... 🤷‍♀️🤦‍♀️ wychodzi na to ze jak stac cie na prywatnego lekarza to stac i na wszystkie leki na 100%😡
Hm...oczywiście zgadzam się , masz rację. Nie wiem tylko czy tu chodzi o faktycznie wizytę na NFZ, czy o to, że Twój doktor może nie ma umowy z NFZ, bo jak lekarz przyjmuje prywatnie , ale ma umowę z NFZ to leki będą też z ryczałtem. Chyba, że osoba nie jest ubezpieczona to ma na 100%
 
Do góry