reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
A jakie macie wskazania do cc jeśli można wiedzieć? 😊
Ja się dowiedziałam dzisiaj od szwagierki ze jeżeli dziecko jest nie tak obrócone to mój lekarz do końca samego czeka za obrotem. Więc będę się głowić do końca porodu czy jest ok i jedyne jak trafię na porodówkę będę czekać na decyzję innego lekarza a obecnie młoda siedzi twarzyczkowo. Chyba ze cos sie zmieniło.
 
Ja się dowiedziałam dzisiaj od szwagierki ze jeżeli dziecko jest nie tak obrócone to mój lekarz do końca samego czeka za obrotem. Więc będę się głowić do końca porodu czy jest ok i jedyne jak trafię na porodówkę będę czekać na decyzję innego lekarza a obecnie młoda siedzi twarzyczkowo. Chyba ze cos sie zmieniło.
Az musiałam sprawdzić jak to jest bo pierwsze słyszę 😅nie powiem ciekawą pozycję sobie Twoja córcia wybrała 😉 mój póki co ułożony pośladkowo to lekarz mi powiedział ze jak tak zostanie to cc, ale ma jeszcze 8 tygodni na obrot😅😉
 
Az musiałam sprawdzić jak to jest bo pierwsze słyszę 😅nie powiem ciekawą pozycję sobie Twoja córcia wybrała 😉 mój póki co ułożony pośladkowo to lekarz mi powiedział ze jak tak zostanie to cc, ale ma jeszcze 8 tygodni na obrot😅😉
Nic nie mów. Czkawki czuje juz nie powiem gdzie 😂😂
 
A jakie macie bujaczki leżaczki ?
Ja mam 4Baby mamaroo i nie wiem czy się sprawdzi czy nie
Mamy taki, ale widzę, że w sprzedaży juz nie ma.
Nic nie mów. Czkawki czuje juz nie powiem gdzie 😂😂
A ja się śmiałam do męża z Dobruśką, że czkawki mam w d***e 🤣🤣 widzę, że masz jeszcze lepiej 😉 teraz to mam wrażenie, że młoda cały czas pośladkami w dół siedzi albo w ogóle bokiem, bo ruchy czuję po obu stronach brzucha. Ale mogę się mylić. Mam nadzieję, bo w tym całym pechu ciążowym w tej ciąży akurat naprawdę chociaż cesarki chciałam sobie oszczędzić (z Dobruśką 3,5 roku temu urodziłam w 10 minut i po godzinie mogłam biegać, tylko mi położne zakazały 🤣)
 
Mamy taki, ale widzę, że w sprzedaży juz nie ma.

A ja się śmiałam do męża z Dobruśką, że czkawki mam w d***e 🤣🤣 widzę, że masz jeszcze lepiej 😉 teraz to mam wrażenie, że młoda cały czas pośladkami w dół siedzi albo w ogóle bokiem, bo ruchy czuję po obu stronach brzucha. Ale mogę się mylić. Mam nadzieję, bo w tym całym pechu ciążowym w tej ciąży akurat naprawdę chociaż cesarki chciałam sobie oszczędzić (z Dobruśką 3,5 roku temu urodziłam w 10 minut i po godzinie mogłam biegać, tylko mi położne zakazały 🤣)
Takiego porodu pozazdrościć 😄 też bym chciała tylko zdążyć do szpitala i isc na porodówkę
 
Dziewczyny a macie już kupiony wózek, łóżeczko, przewijak itp? Ooo mam lepszy pomysł. Powiedzcie co już macie dla swoich maluszków
Wózek i łóżeczko mam po córce, kupiłam tylko nowy materac do łóżeczka, przewijak też nowy bo przy córce używałam cały czas i się zniszczył. Kupiłam też nową pościel i kilka ubranek, reszta po siostrze:) także tutaj komfortowa sytuacja że dzieci tej samej płci heh
 
Takiego porodu pozazdrościć 😄 też bym chciała tylko zdążyć do szpitala i isc na porodówkę
No tego nie powiedziałam, byłam na wywołaniu, dzień wcześniej cewnik foleya, a w dniu porodu oksytocyna. Z tym, że w trakcie pierwszej dawki mi odeszły wody i zachciało mi się siusiu, poszłam z 5cm rozwarciem, a wróciłam z 10cm i skurczami partymi. Na porodówce łącznie 1,5h, samo urodzenie to pestka, opieka okołoporodowa straszna, naprawdę nie masz czego zazdrościć (szycie i abrazja na żywca, bez znieczulenia, położna niemiła, prawiąca bardzo nieprzyjemne komentarze, dlatego tym razem idę zupełnie gdzie indziej, do szpitala, gdzie rok temu miałam czyszczenie po poronieniu, moze szpital starszy, ale ludzie dużo fajniejsi)
 
reklama
Dzięki bo człowiek już nie wie czy dobrze ze mało czy że dużo przybral😬ważne że lekarz na moją wage nic a na małej że prawidłowa.
Śmiesznie bo ja 1 ciąża 15lat temu i przytylam 12kg a teraz zapowiada się mniej. No ale zobaczymy.
W sumie mnie to pasuje tylko czy to zdrowe, jem normalnie, mam apetyt, tylko ta cukrzyca ciążowa więc nie jem słodyczy chociaż trochę sobie pozwalam, bo cukry lepsze na czczo o tych wyjściowych w 24tc.
Każda ciąża inaczej 😉 Ale ja też się bardzo martwiłam tym, że mało przybieram, że mała w 25 tyg ciąży ważyła 738 gram i gin wtedy powiedział, że o 3 dni za mało. A ja generalnie na początku 3 trymestru znów nie miałam apetyty, mało jadłam, kolacji czasem nie jadłam, bo nie czułam głodu i potem wieczorem płakałam, że mało jem i mała nie przybiera. No ale wtedy pozbierałam się i zjadłam tą kolacje na siłę, bo nie chciałam tym zaszkodzić małej a z czegoś musi pobierać. No i w ciągu 5 tygodni przybrała tylko 800 gram, trochę mało, no ale tydzień temu gin powiedział, że ma wagę prawidłową, zdrowa jest, więc odetchnęłam z ulgą 😊 mam nadzieję, że przez te 2 msc dzidzia przybierze jeszcze te 1500 gram, żeby miała minimum 3 kg 😊
A co do cukrzycy, ja codziennie rano mam podań normę 97-104, ale po posiłkach mam w normie 😅 i jak tu żyć 🤷‍♀️
 
Do góry