reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Miałaś niezła rzeź widzę, to samo jak czytam z siku u mnie, teraz też muszę natychmiast, podobno to że hormony bo mam koleżanki lekarki i kazda tak mówi, czas zrobi swoje i wrócimy do siebie.
Tez siadać nie mogłam z 1,5 tyg po porodzie.
Ja pękłam i byłam szyta, zobaczymy w środę co powie moja ginekolog na kontroli.
W ogóle to boję się że badanie będzie bolało😬
Ja to w ogóle teraz już może nie ale w trakcie i po bardzo żałowałam ze jednak nie miałam cc.
Tym bardziej że byłam umówiona a tu taka niespodzianka.
Szpital w którym rodziłam jest mega pro naturalny i dlatego tak mnie namawiali na naturalny bo nie miałam medycznych wstazan do cc.
Moja dotleniona była cały czas, było ktg.
Ale teraz jak pomyślę że mogło być inaczej przy tak ciężkiej 2fazie porodu to aż ciarki mi przechodzą.
Drugi poród nie zawsze oznacza że będzie łatwiej i szybciej.
A Twoja mała wszystko ok teraz? Pytam po tym niedotleneniu? Czy masz z tego powodu zalecone specjalne kontrolę?
No ja miałam 7 konkretnych szwów. Ja jestem 3 tyg po porodzie a nadal siadać nie umiem...
No trochę tak nie fajnie, że nastawiłaś się na cc a wyszedł jednak poród sn. Bo nie bylas na to przygotowana psychicznie. Ja tak jak przed porodem absolutnie nie chciałam cesarki, modliłam się by urodzić naturalnie, tak podczas porodu byłam tak zdesperowana przez ten ból, że pytałam w trakcie czy jest możliwa cesarka 😝 Ale było za późno.
No pewnie, że drugi poród nie oznacza, że będzie łatwiejszy.

Z małą wszystko ok jeśli chodzi o niedotlenienie, ale teraz wyskoczyła jej na 3 cm Buła na szyji nad obojczykiem i wyszło niby na usg, że to zapalny węzeł chłonny i kazali czekać czy się będzie powiększać czy wchłaniać, ale poszłam do prywatnego pediatry i powiedziała, że to jest w dziwnej lokalizacji i jest dosyć to twarde i ona by poszła jeszcze do innego chirurga to sprawdzić, bo dziwne to jest... Na środę mam tego chirurga. Ehh, tyle nerwów biedna Malutka 😩 A jeśli chodzi o kontrolę w sprawie niedotlenienie to nie mam żadnych, jedynie usg główki, też w środę mam.
 
25 kropelek rano i 25 kropelek na noc (wtedy wychodzi ze dziecko dostaje dawkę 80g symetykonu)
Kurde, na mojej ulotce jest, że 5-10 kropelek na karmienie, ale ja nie dam rady tak, wkurza mnie to bardzo. Dlatego też nie daję delicolu.

Dziewczyny ktiras z was ostatnio wrzucala fajny link do wiazania chusty. Mozecie mi podrzucic jeszcze raz ten link. Dzieki
Bardzo proszę:
To moje ulubione wiązanie i uważam, że najłatwiejsze, ale ta kobitka ma też inne tutoriale 😁
 
Kurde, na mojej ulotce jest, że 5-10 kropelek na karmienie, ale ja nie dam rady tak, wkurza mnie to bardzo. Dlatego też nie daję delicolu.


Bardzo proszę:
To moje ulubione wiązanie i uważam, że najłatwiejsze, ale ta kobitka ma też inne tutoriale 😁

dlatego ja biorę esputicon 2 krople rano i wieczorem i po sprawie

mówiłam już neontolog powiedziała mi, że chustoszenie jest najlepsze na kolki a ortopeda powinien iść na emeryturę skoro nie polecał🤣😂
tak na marginesie powiedziała, że na kontrolę mamy iść do kogoś innego a w sumie miły był 😜
 
Kurde, na mojej ulotce jest, że 5-10 kropelek na karmienie, ale ja nie dam rady tak, wkurza mnie to bardzo. Dlatego też nie daję delicolu.


Bardzo proszę:
To moje ulubione wiązanie i uważam, że najłatwiejsze, ale ta kobitka ma też inne tutoriale 😁

Mi chodziło o espumisan 😃 delicolu daje 10 kropelek. Masakra jakaś i zapominam co karmienie dawać i daje co 2.
dlatego ja biorę esputicon 2 krople rano i wieczorem i po sprawie

mówiłam już neontolog powiedziała mi, że chustoszenie jest najlepsze na kolki a ortopeda powinien iść na emeryturę skoro nie polecał🤣😂
tak na marginesie powiedziała, że na kontrolę mamy iść do kogoś innego a w sumie miły był 😜

Ja dziś chce zamamówić chuste, i chce was zapytać czy jakieś jesteście w stanie polecić?
No i ogólnie w poniedziałek gdzieś umawiam neurologa. Nie podoba mi się to jak mała jest spięta I ucieka na prawą stronę.
 
Byliśmy dziś na pierwszej wizycie kontrolnej u doktora, mala przybrała kilogram w te 4 tygodnie, urosla 6cm i rozwija się, jak to doktor powiedział 'przykladowo' :) ogólnie ocenił jej rozwój na 7 a nawet 8 tygodniowe dziecko. Smiała się do doktora pełna buzia, powiedział, że jest bardzo silna i śmiali się z moim, bo z brzuszka mała obracała się na plecki sama 💪 była kolejna dawka Wit K oraz prześwietlenie bioderek i wszystko w najlepszym porządku.
Za 4 tygodnie kolejna wizyta i pierwsze szczepienia
 
Czy Wasze dzieci też tak przeraźliwie potrafią płakać (o ile płaczą) kurde mój dał koncert wszystko było ok siedzimy sobie uśmiechamy się do siebie z malutkim po czym w płacz taki przeraźliwy ni z gruszki ni z pietruszki. Wszystkiego totalnie próbowaliśmy: przytulanie, kołysanie, całowanie, łaszczenie na rękach w łóżeczko, w wózku, nawet na przewijak położyłam żeby popatrzył na zasłonkę - nic, włączyłam aspirator trochę spokoju po czym znowu, smoczek wypluł odrazu. Dopiero butlą go względnie uspokoiłam ale wypił 10 ml i usnął ale jak go obserwuje to jeszcze przez sen ma takie a'la potrząśnięcia 😪. Koszmar nie wiem co w takiej chwili robić pierwszy raz mi się coś takiego zdażyło😥 a jeszcze on ma przepuklinę na brzuszku jakby mu wyskoczyła to nie wiem!
 
Mi chodziło o espumisan 😃 delicolu daje 10 kropelek. Masakra jakaś i zapominam co karmienie dawać i daje co 2.

Ja dziś chce zamamówić chuste, i chce was zapytać czy jakieś jesteście w stanie polecić?
No i ogólnie w poniedziałek gdzieś umawiam neurologa. Nie podoba mi się to jak mała jest spięta I ucieka na prawą stronę.
Ja wiem ale espumisan napisane, że co karmienie i delicol. W sumie espumisan daję rano i wieczorem mimo, że napisane że do każdego karmienia a delicolu nie daję bo nie ma szans co karmienie...
Czy Wasze dzieci też tak przeraźliwie potrafią płakać (o ile płaczą) kurde mój dał koncert wszystko było ok siedzimy sobie uśmiechamy się do siebie z malutkim po czym w płacz taki przeraźliwy ni z gruszki ni z pietruszki. Wszystkiego totalnie próbowaliśmy: przytulanie, kołysanie, całowanie, łaszczenie na rękach w łóżeczko, w wózku, nawet na przewijak położyłam żeby popatrzył na zasłonkę - nic, włączyłam aspirator trochę spokoju po czym znowu, smoczek wypluł odrazu. Dopiero butlą go względnie uspokoiłam ale wypił 10 ml i usnął ale jak go obserwuje to jeszcze przez sen ma takie a'la potrząśnięcia 😪. Koszmar nie wiem co w takiej chwili robić pierwszy raz mi się coś takiego zdażyło😥 a jeszcze on ma przepuklinę na brzuszku jakby mu wyskoczyła to nie wiem!
To wygląda na kolkę. Jagoda mi przez 2 miesiące codziennie tak robiła. Termoforek próbowałaś? A jeżeli bardzo Cię to niepokoi to leć na pogotowie czy SOR.
 
reklama
Czy Wasze dzieci też tak przeraźliwie potrafią płakać (o ile płaczą) kurde mój dał koncert wszystko było ok siedzimy sobie uśmiechamy się do siebie z malutkim po czym w płacz taki przeraźliwy ni z gruszki ni z pietruszki. Wszystkiego totalnie próbowaliśmy: przytulanie, kołysanie, całowanie, łaszczenie na rękach w łóżeczko, w wózku, nawet na przewijak położyłam żeby popatrzył na zasłonkę - nic, włączyłam aspirator trochę spokoju po czym znowu, smoczek wypluł odrazu. Dopiero butlą go względnie uspokoiłam ale wypił 10 ml i usnął ale jak go obserwuje to jeszcze przez sen ma takie a'la potrząśnięcia 😪. Koszmar nie wiem co w takiej chwili robić pierwszy raz mi się coś takiego zdażyło😥 a jeszcze on ma przepuklinę na brzuszku jakby mu wyskoczyła to nie wiem!
Moja córka też ma takie ataki, najczęściej po południu/wieczorem; wszystko jest dobrze, a nagle grymas, wrzask i gwałtowne prostowanie cialka - u mnie działa termofor na brzuszek, nie od razu, ale tak po 20 minutach. Wydaje mi się, ze to kolka, tak tez twierdzi pediatra. Zaczęłam dawać małej rano Bio Gaię i w ciągu dnia Espumisan i Delicol. Drugi wieczór jest spokój, a tak to codziennie był koncert
 
Do góry