reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
A z takiej kamery masz dźwięk w telefonie? Chodzi mi o to czy słychać jak się obudzi czy musisz wciąż zerkac
Podobno jest dźwięk ale ja mam tę opcję wyłączoną. Mi bardziej zależało na tym żebym zerknęła od czasu do czasu czy bezszelestnie nie wyskakuje z łóżeczka.. Jak był młodszy i często się przebudzal to miałam włączoną opcje wykrywania ruchu. Wtedy dostawałam powiadomienie i zdążyłam zawsze go ululać zanim całkowicie się rozbudzil
 
a czy wasze dzieciaki też gadaja jak najęte?? Domi buzia się nie zamyka
Nela może nie gada jak najęta, ale bardzo dużo słów nowi i dużo mówi po swojemu 😉
Dziewczyny powiem Wam, ze ta wiosna działa na mnie jak na szpaki. Chcialabym skrzeczącego pisklaczka 😅 planujemy z męzem wiecej dzieci, ale mnie zaczyna wlaczac sie tak mocne "CHCĘ" jak przed Tomkiem i nieraz zbiera mi sie na placz z tego napięcia. Myslalam, ze jak bedzie juz jedno dziecko to nie bede świrowala i co prawda na razie nie świruję, ale dajcie mi jeszcze 2 dni do czasu owulacji 😅 mąż chciałby poczekać miesiąc-półtorej ze staraniami, ale jego argumenty do mnie zupelnie nie trafiają 🙈 potrzebuje jakiegoś kubla zimnej wody i to chyba nie w przenosni, tylko faktycznie, bo zwyczajnie mam chętki na zabawe, ze zdwojoną siłą i z konkretnymi oczekiwaniami 😅 jak kotka w marcu 😅 i nie przeszkadza mi nawet to, ze solidnie poklocilismy sie przed kilkoma dniami i raczej nie pogadalismy po tym zbyt konstruktywnie 🙈
Hahaha, ale się uśmiałam 😂 I co @Fabryczna ustaliłaś z mężem w końcu? 😄
Tomek przeszedł na jedną drzemke w ciagu dnia, nagle i niespodziewanie 😁 nie mógł wytrzymać bez drzemki przed poludniem, aż tu nagle pewnego dnia zaczal miec trudnosci z zasypianiem, wiec ustawilam mu jedną drzemke o 12:00 i działa to 😁 spi tak juz chyba czwarty dzien, nie ma go przez 2,5-3h. To jest duzo wygodniejsze niz dwie drzemki po 1h, mozna lepiej zaplanowac jakies wyjscie z domu, wycieczke, spacer, a nawet obiad 😁
My od 3 dni też mamy tylko jedna drzemkę. W pierwszy dzień Nela o prostu nie poszła na spacerze soac na drugą drzemkę, więc wieczorem padła i spała bardzo ładnie w nocy i wstała 7:30. Kolejne 2 dni kładłam ją spać później na pierwszą drzemkę i nie dawałam jej na drugą i sprawdza się to u nas, bo wtedy szybciej zasypia wieczorem, ok. 21 i mam wieczor dla siebie. A ostatnie tygodnie były tak rozregulowane, że na drugą drzemkę kładła się później i wstawała 17-17:30 a potem mi chodzika spać dopiero o 22 a wstawała zaraz po 6. Także nic z wieczoru nie miałam, dzień ciężki był. A teraz ten tryb z jedną drzemką nam odpowiada, bo lepiej w nocy śpi i wstaje 7:30-45.
 
reklama
tak, u nas też wieczorem kręci się, gada, marudzi ale konsekwentnie usypia w łóżeczku, buziak, przytulaski, dobranoc. Przyznam szczerze, że nie potrafię uśpić młodej w inny sposób 🙈🙈🙈 do logopedy za wcześnie moim zdaniem, 2 latka jak będzie miała to może wtedy
Powoli sie zastanawiam nad wprowadzeniem zmian w zasypianiu. Czekam tylko jak jej wyjda te czworki bo przez nie jest marudna jak nie ona i trudno jej sie usypia nawet z moja pomocą. Normalnie musze przytrzymywac jej rece i nogi przytrzymywac jednoczesnie smoczek zeby nie gadala.
Jak buziak przytulaski i idkladasz do lozeczka to zostajesz w pokoju czy wychodzisz? Ile czasu tsk sie pokreci zanim zasnie? Przy drzemce takue same macie usypuanie?
 
Do góry