reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Hej dziewczyny. Co kupujecie do szpitala do pielęgnacji mycia krocza po porodzie?
ja liczę na cud z poprzedniego porodu. Zero pęknięcia , zero naciecia i zero szycia. Wiec pewnie wtedy tylko woda 🤭

Ja przy pierwszej ciąży kupowałam coś z białego jelenia. Teraz modne stają się jakieś buteleczki np widziałam z lansinoh specjalnie zakrzywione żeby się psiknąć nawet w ubikacji po siusianiu ale nie wiem czy to nie zbędny wydatek.
ja widzialam takie wlasnie (chyba irygatory) z Lansinoh. Jeśli mowimy o tym samym.

Zauważyłam, wcześniej nogi musiałam robić co tydzień a teraz przez miesiąc bym mogła nie robić bo ledwo co coś wychodzi 🤷‍♀️ Jeśli chodzi o to to po ciąży mogłoby to zostać 😀 hehe
tez bym chciala by zostalo, szczegolnie na nogach, ale pewbie wroci do normy 🤷‍♀️
 
reklama
Ja mam jeszcze Tantum Rosa, z poprzedniego razu, sprawdzę datę użytkowania ale powinno być ok.
Z poprzedniego czasu po porodzie niemiło wspominam fakt że nie mogłam się normalnie wysikać i pielęgniarki przychodziły za każdym razem jak potrzebowałam oddać mocz. Trwało to okolo 1,5 dnia..Na szczęście pozniej wrocilo mi czucie w piczce. Nie wiem jak w PL ale w NO w łazienkach są takie sluchawki do podmywania się przy kibelku więc tak naprawdę tego używałam cały czas i dopiero w domu te tantum rosę albo wchodziłam pod prysznic po każdym siku 👍
 
Dziewczyny jak u was odrasta owlosienie np na nogach czy w miejscach intymnych? Bo ja po 2 dniach mam nadal gladkie nogi wiec bardzo wolno. A nie zauwazylam tego zjawiska w poprzednich ciazach. Oczywiscie cieszy mnie to, ale szkoda ze jest zima, a nir lato hihi
O to tez tak mam. Nog prawie wcale bym nie goliła, pach podobnie a reszty nie widzę :D ale chyba niestety norma
 
Też jestem w 33 tc, nie mam skurczy jeszcze. Tylko twardniejący bruch. Kiedy idziesz do lekarza? Odpoczywasz w ciągu dnia?
Lekarza mam na 7 lutego. Jeszcze dwa tygodnie. Na ostatniej wizycie ginekolog mówiła że może być ich coraz więcej. Już nie pracuje więc mam więcej czasu w ciągu dnia żeby odpoczywać
 
Czyli to normalne że jest ich sporo? Mnie jak złapie to muszę stanąć i poczekać aż odpuści bo nie mogę zrobić kroku.
Najlepiej położyć się na boku z lekko ugiętymi nogami. Tak mi mówiła lekarka. Ja się mecze że skurczami w ilości do 30 na dzień, niektóre tak bolesne że ściska w środku i oddechu brakuje. Położna twierdzi że to już są skurcze coraz bliżej porodu więc mam nakaz całkowitego leżenia 😑 we wtorek kontrola i dowiem się czy szyjka trzyma czy jeszcze bardziej się skróciła.
Szczerze wam powiem dziewczyny że już psychicznie czuje się wykończona tym leżeniem, wszystko mnie irytuje i mam humorki których do tej pory nie miewałam 😑 albo to hormony albo frustracja z zaistniałej sytuacji 🙈
 
reklama
Najlepiej położyć się na boku z lekko ugiętymi nogami. Tak mi mówiła lekarka. Ja się mecze że skurczami w ilości do 30 na dzień, niektóre tak bolesne że ściska w środku i oddechu brakuje. Położna twierdzi że to już są skurcze coraz bliżej porodu więc mam nakaz całkowitego leżenia 😑 we wtorek kontrola i dowiem się czy szyjka trzyma czy jeszcze bardziej się skróciła.
Szczerze wam powiem dziewczyny że już psychicznie czuje się wykończona tym leżeniem, wszystko mnie irytuje i mam humorki których do tej pory nie miewałam 😑 albo to hormony albo frustracja z zaistniałej sytuacji 🙈
Myślę, że normalne. Ja też teraz w takim psychicznym zawieszeniu. Córka przyniosła gorączkę z przedszkola, jej przeszło a ja łażę cały czas jak na kacu. Mała tak kopie, że czasami to już mi wszystko tam strzela, pojawia się już takie to śmieszne strzykanie z brzucha przy ruchach dziecka. W pierwszej ciąży słyszałam, że to niby stawy mogą dziecku pykać albo wody płodowe i pęcherz wydają dźwięki.
 
Do góry