reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Jak tam wasze maluchy? Ile już mają cm i kg?:D
U nas 5 kg i 7 tygodni. Cm dokładnie nie wiem, dowiem się jutro na szczepieniu, ale po ubrankach widzę że jest ok 56 cm
A pojawia się u waszych dzieci ciemieniucha? Ja tak się zastanawiam kiedy wyskoczy, pierwsza córka to miała masakryczną, jedna wielka skorupa na głowie była 🙈
Nam wyskoczyła z tyłu główki. Walczę z tym kremem mustela na noc i oliwką na dzień
 
reklama
Hej dziewczyny :) witam się z Wami po długiej nieobecności- byłam na tym forum w ciąży, ale potem troche zabrakło czasu na internet ;) teraz jednak was podczytuję i macie dużo podobnych problemów, więc wracam, bo w grupie siła :D

Mam córeczkę Marysię, urodziła się 6 marca, w niedzielę skończyła 6 tygodni. Waży już spokojnie ponad 5kg, co do wzrostu dowiem się dzisiaj na szczepieniu.

Łącze się w bólu z tymi z Was, które mają dzieciaczki , problemami brzuszkowymi, bo u nas prężenie, bordowa buzia i wybudzanie się z powodu bąka dalej występują. Jak na razie odstawiłam produkty mleczne i daje małej Delicol - jest trochę lepiej, ale w nocy dalej często słyszę ze się spina i wydaje z siebie dziwne odgłosy :D podejrzewam, że częściowo to też wynika z tego że nałyka się sporo powietrza w czasie jedzenia.

I tu moje 2 pytania do Was:
1. Jak odbijanie swoje maluszki? Za każdym razem po/w trakcie jedzenia? Ja mam zawsze dylemat jak mała zaśnie co zrobić;) - karmię piersią
2. Moja Marysia w zasadzie codziennie około 17/18 zaczyna płakać i być marudna, czasem pomaga pierś, czasem spacer, ale jednak w większości przypadków to po prostu płacz którego nie da się ukoić (nawet jął pidaje pierś, to się wierci i ja odrzuca) - trwa to tak do 19/20. Myślicie ze to może być kolka? Mała nie ma w tedy twardego brzucha ani się nie pręży jak na gazy/kupkę...


Jedna z Was pytała o smoczki - u mnie sprawdził się Suavinex- jest miększy i bardziej płaski niż np Lovi :)
 
Hej dziewczyny z racji porodu po terminie (12.04) a termin 31.03:-) cc Mały Wojownik 3500 g i 56cm.
Wróciliśmy do domu. Pisze do Was jako już doświadczone mamy💗 mierze małemu temperature 37,2-37,3… wiem, ze noworodek mampodwyzszona, ale mały po urodzeniu mial antybiotyk, cpr miał podwyższone. Ja GBS dodatni.
Martwi mnie ta temp, bo kolezanki, które urodziły dzieci maja 36,7, 36,9.
W mieszkaniu w dzień 21stopni także nie przegrzewały
 
Hej dziewczyny z racji porodu po terminie (12.04) a termin 31.03:-) cc Mały Wojownik 3500 g i 56cm.
Wróciliśmy do domu. Pisze do Was jako już doświadczone mamy💗 mierze małemu temperature 37,2-37,3… wiem, ze noworodek mampodwyzszona, ale mały po urodzeniu mial antybiotyk, cpr miał podwyższone. Ja GBS dodatni.
Martwi mnie ta temp, bo kolezanki, które urodziły dzieci maja 36,7, 36,9.
W mieszkaniu w dzień 21stopni także nie przegrzewały
Hej! U mnie mała 6 tygodni i cały czas ma temperaturę koło 37 - 37.1..żaden lekarz nic nigdy na ten temat nie powiedział, więc chyba jest ok
 
Hej dziewczyny :) witam się z Wami po długiej nieobecności- byłam na tym forum w ciąży, ale potem troche zabrakło czasu na internet ;) teraz jednak was podczytuję i macie dużo podobnych problemów, więc wracam, bo w grupie siła :D

Mam córeczkę Marysię, urodziła się 6 marca, w niedzielę skończyła 6 tygodni. Waży już spokojnie ponad 5kg, co do wzrostu dowiem się dzisiaj na szczepieniu.

Łącze się w bólu z tymi z Was, które mają dzieciaczki , problemami brzuszkowymi, bo u nas prężenie, bordowa buzia i wybudzanie się z powodu bąka dalej występują. Jak na razie odstawiłam produkty mleczne i daje małej Delicol - jest trochę lepiej, ale w nocy dalej często słyszę ze się spina i wydaje z siebie dziwne odgłosy :D podejrzewam, że częściowo to też wynika z tego że nałyka się sporo powietrza w czasie jedzenia.

I tu moje 2 pytania do Was:
1. Jak odbijanie swoje maluszki? Za każdym razem po/w trakcie jedzenia? Ja mam zawsze dylemat jak mała zaśnie co zrobić;) - karmię piersią
2. Moja Marysia w zasadzie codziennie około 17/18 zaczyna płakać i być marudna, czasem pomaga pierś, czasem spacer, ale jednak w większości przypadków to po prostu płacz którego nie da się ukoić (nawet jął pidaje pierś, to się wierci i ja odrzuca) - trwa to tak do 19/20. Myślicie ze to może być kolka? Mała nie ma w tedy twardego brzucha ani się nie pręży jak na gazy/kupkę...


Jedna z Was pytała o smoczki - u mnie sprawdził się Suavinex- jest miększy i bardziej płaski niż np Lovi :)
U nas też problemy od 18 do 20/21 🙈 na trzy dni odstawiłam małemu witaminę D i było lepiej, od wczoraj podaje znowu i historię z "kolkami" wróciły. Dziś na szczepieniu będę rozmawiać z lekarką co z tym faktem zrobić
Hej dziewczyny z racji porodu po terminie (12.04) a termin 31.03:-) cc Mały Wojownik 3500 g i 56cm.
Wróciliśmy do domu. Pisze do Was jako już doświadczone mamy💗 mierze małemu temperature 37,2-37,3… wiem, ze noworodek mampodwyzszona, ale mały po urodzeniu mial antybiotyk, cpr miał podwyższone. Ja GBS dodatni.
Martwi mnie ta temp, bo kolezanki, które urodziły dzieci maja 36,7, 36,9.
W mieszkaniu w dzień 21stopni także nie przegrzewały
Młody też ma ciągle temp w przedziale 36,9-37,2 więc to chyba norma
 
Z tą temperaturą to tak jest jak się mierzy termometrem takim bezdotykowym. U mnie to kilka razy pod rząd mogę mierzyć i każdy wynik inny, taka temp mi u małej wychodzi jak jest ciepło owinięta i nie śpi to zdarza się 37.3
 
U mnie podobnie:D w okolicach 5tyg miał 4560g
mój syn przy wypisie w 3 dobie zycia mial 3500 a po rownych 4 tyg 4700 wiec sporo pojadl 🤪
Hej dziewczyny :) witam się z Wami po długiej nieobecności- byłam na tym forum w ciąży, ale potem troche zabrakło czasu na internet ;) teraz jednak was podczytuję i macie dużo podobnych problemów, więc wracam, bo w grupie siła :D

Mam córeczkę Marysię, urodziła się 6 marca, w niedzielę skończyła 6 tygodni. Waży już spokojnie ponad 5kg, co do wzrostu dowiem się dzisiaj na szczepieniu.

Łącze się w bólu z tymi z Was, które mają dzieciaczki , problemami brzuszkowymi, bo u nas prężenie, bordowa buzia i wybudzanie się z powodu bąka dalej występują. Jak na razie odstawiłam produkty mleczne i daje małej Delicol - jest trochę lepiej, ale w nocy dalej często słyszę ze się spina i wydaje z siebie dziwne odgłosy :D podejrzewam, że częściowo to też wynika z tego że nałyka się sporo powietrza w czasie jedzenia.

I tu moje 2 pytania do Was:
1. Jak odbijanie swoje maluszki? Za każdym razem po/w trakcie jedzenia? Ja mam zawsze dylemat jak mała zaśnie co zrobić;) - karmię piersią
2. Moja Marysia w zasadzie codziennie około 17/18 zaczyna płakać i być marudna, czasem pomaga pierś, czasem spacer, ale jednak w większości przypadków to po prostu płacz którego nie da się ukoić (nawet jął pidaje pierś, to się wierci i ja odrzuca) - trwa to tak do 19/20. Myślicie ze to może być kolka? Mała nie ma w tedy twardego brzucha ani się nie pręży jak na gazy/kupkę...


Jedna z Was pytała o smoczki - u mnie sprawdził się Suavinex- jest miększy i bardziej płaski niż np Lovi :)
z twojego opisu wyglada jak kolla u was. Moj placze z powodu brzuszka o roznych porach dnia lub nocy. Co do gazów to nam radzono odbijac po jedzeniu skoro ma problem z ulewaniem. Faktycznie odkąd pilnuje by częściej sie odbiło to mniej ulewa. Maly itak juz mi nie usypia na dluzej orzy piersi bo w kolo gromadka glosnego rodzenstwa buszuje 😉 tylko nocą nie odbijam bo spimy razem. No chyba, ze juz calkiem nie moze zasnac a jest najedzony. To wtedy pomaga takie wybudzenie. Przewijam pieluche, odbijam go i włączam mu szum lub delikatne przyćmione światełko. Pomaga usnąć.
Hej dziewczyny z racji porodu po terminie (12.04) a termin 31.03:-) cc Mały Wojownik 3500 g i 56cm.
Wróciliśmy do domu. Pisze do Was jako już doświadczone mamy💗 mierze małemu temperature 37,2-37,3… wiem, ze noworodek mampodwyzszona, ale mały po urodzeniu mial antybiotyk, cpr miał podwyższone. Ja GBS dodatni.
Martwi mnie ta temp, bo kolezanki, które urodziły dzieci maja 36,7, 36,9.
W mieszkaniu w dzień 21stopni także nie przegrzewały
ja nie mierzylam jeszcze małemu

U nas jakby trocje łatwiej sie robi. Leoś jutro kończy 2 miesiące. Śpi w ciagu dnia lepiej. Dzis nawet nie podałam mu Espumisanu. Ale w razie awarii bede podawała.
 
reklama
Do góry